Ktos jeszcze pamięta?

Quiz znaleziony.
Połowę tych słów prawie zapomniałam. Ale udalo sie 20/20.

Komplet bez problemu

2 polubienia

rzucić wapno na druty :joy:

1 polubienie

To powiedzonko pamieta chyba poczatek lat 60?
W kazdym razie klasyka…

2 polubienia

17/20…
Niby proste ale…Zegarek i uszy…Pierwsze słyszę.Dla mnie to bzdura.
Pyt.17 Wręcz przeciwnie! Inna odpowiedz jest prawidłowa choć być moze to zależy od regionu.
Najwieksze kuriozum jednak to"przecinak".
Gdyby nie to że 6 rano,ryknąłbym głośnym śmiechem.Kto takie bzdury wymyśla???

1 polubienie

Akurat wiele zalezy od regionu.
Zegarek i uszy to raczej nie poznanskie.
A takie “bzdury” to po prostu ktos dorwal sie pewnie do jakiegos opracowania dotyczacego gwar srodowiskowych, powyciagal na chybil trafil kilkanascie slow i sprzedal to w formie testu, na zasadzie “bo wszyscy w Polsce tak mowili”.
Nastepne pewnie to test z gwary wieziennej. Fakt, ze w latach 60-70 wplyw tej ostatniej na jezyk potoczny byl spory, pewnie jako przeciwwaga dla socrealistycznej nowomowy? Ale nie przesadzajmy, wazne, zeby sie dogadac i rece od rozmowy nie rozbolaly :rofl::rofl::rofl:

2 polubienia

To dlatego,że tramwaj przecina auta stojące na torach. :rofl:

1 polubienie

Akurat to wydedukowalam, bo u nas w zaleznosci od rodzaju wagonow mowilo sie truposz, gąsiennica lub akwarium.

1 polubienie

U mnie jedynie bimba.Jesli w ogóle…

3 polubienia

Oprocz tego tramwaj byl i jest po prostu tramwajem. Ponoc Łódź ma najstarsza zelektryfikowana siec tramwajawa w Polsce. Kiedys rowniez najwieksza, bo tramwaje podmiejskkir jezdzily od Ozorkowa do Tuszyna.
Niestety zmiany po '90 dosc skutecznie się z tym rozprawily. Komunikacje szynowa zastapiono autobusami wiecznie stojacymi w korkach, a miejska też ulega stopniowej degradacji.
Wbrew swiatowym trendom powrotu do wagoników.
Podrozowanie miejska komunikacja w tej chwili jest koszmarem. I to chyba najdrozszym w Polsce.
Najlepszym biletem jest bilet NBP i taksówka.

Pewnie bym miał 20 ewentualnie 19/20 ale tam nie znalazłem quizu.

1 polubienie

Jest, tylko troche dalej trzeba troche “newsa” przewinąć, zeby dotrzec do linku.

Żaden quiz mnie się nie wyświetla :thinking:.
Dwa razy sprawdzałam i nie widzę go :))

Wyswietla się artykuł.
W nim jest zawarty test.

15/20

2 polubienia

17/20 ale dziś nie jestem w pełni rozumu to może dlatego :slight_smile:

4 polubienia