Ktoś się orientuje czemu we Włochy najbardziej uderzył korornawirus ? Na tę porę umarło tam już 5476 osób

Jeśli się spojrzy na mapę zakażeń, w oczy rzuca się, że w Europie zachodniej jest zakażeń znacznie więcej niż w Europie wschodniej. Moim zdaniem prawdopodobnie dlatego, że wschodnie społeczeństwa są biedniejsze, więc rzadziej podróżują. Wschodnie kraje mają również mniej turystów i imigrantów.

W przypadku Włoch dochodzi jeszcze fakt, że był to pierwszy kraj z koronawirusem, więc Włosi mogli jeszcze nie wiedzieć, jak bardzo to groźny wirus.

Włochy kojarzą mi się z @Leone_Marco, który mieszka właśnie tam. Może on by coś więcej wiedział. Czy ktoś wie, co się z nim dzieje?

3 polubienia

@Daniel86
Tez ostatnio myslalam o Leone, ale jak dotad to chyba nikt nic nie wie
A co do tej ilosci zakazen: mnie sie wydaje ze w Europie zachodniej po prostu robia wiecej testow a we wschodniej moze ich nie stac

4 polubienia

Na zachodzie jest więcej testów, ot i cała tajemnica.

4 polubienia

@birbant
To samo przed chwila napisalam: patrz wyzej :arrow_up:

2 polubienia

Byłaś szybsza o 2 sekundy. :grin:

3 polubienia

od 4 listopada Leos sie nie pojawil w necie.
co do tego, ze mniej zchorowan bo mniej podrozuja? nie sadze, statystyk sie nie prowadzi albo ich nie publikuje.
predzej uwierze, ze faktycznie w Afryce tak sie dzieje - bo tam ludzie zyja czesto w rozproszonych skupiskach, inaczej rozne goraczki krwotoczne z ebola na czele juz by z tego kontymentu zrobily strefe wolna od Homo Sapiens, a i tak co jakis czas wybuchaja tam epidemie trwajace czase po kilka lat.

2 polubienia

Lub badania pozostaja wiele do zyczenia…

2 polubienia

Ale na pewno to nie jest jedyny powód i nie jest tak, że u nas tyle samo zakażeń co u nich …

Ja sie licze z tym, ze jesli nie opracuja szybko ogolniedostepnej szvzepionki to 90% ludzkosci sie, przy tej latwosci z jaka wirus sie przenosi, sie zarazi.
Pozostale 10% bedzie zyc w zagrozeniu, ze wvzesniej czy później sie z nim zetknie.
I nie ma co sie statystykami przejmowac, bo nie odzwierciedlaja rzeczywistosci.

1 polubienie

Statystyki dają jedynie jakieś mętne pojęcie o rzeczywistości, ale wiadomo, że nie jesteśmy świadomi ile faktycznie jest przypadków …

Ile by nie bylo i tak za duzo. A nakrecanie spirali niepewnosci do niczego dobrego nie prowadzi.
Kazdy kraj ma inne kryteria liczenia. Jak pisalam, dobrze jest znac przyczyne smierci, bo w ten sposob wychwytue sie zagrozonych, ale przy tej ilosci zgonow to juz lepiej chyba te testy i laboratoria wykorzystac dla zywych i prewencji?

3 polubienia

@anon52897632 A skąd mamy wiedzieć ile w Polsce, tak naprawdę jest zakażeń, skoro testów brak? Wiemy tylko o tych zakażeniach, które wykazały testy, a tych dzięki dzielnym chłopakom z rządu jest za mało.

3 polubienia

Sedno sprawy.

1 polubienie

Też uważam, że fajnie byłoby znać opinię sytuacji @Leone_Marco. Mam nadzieję, że wszystko z nim w porządku

2 polubienia

Pamięta ktoś gdzie on dokładnie mieszkał ? Bo na pewno żadne z bardziej istotnych miast Włoch. Bodajże miejscowość na literę A

Paolisi z profilu na fb, to niewielka miejscowosc w poblizu Neapolu, ale nic wiecej nie wiem.

1 polubienie

W sumie ponoć 5 gmin wokół Neapolu jest objętych już od jakiegoś czasu kwarantanną :confused: :open_mouth: :grimacing:

Ale nie wiem jakich dokładnie …

Nie sledze sytuacji we Wloszech. Wystarczy mi nadazac za tym co dzieje sie w okolicy.

1 polubienie

Mnie też interesuje głównie Polska i Francja, ale śledzę też sytuację na świecie, aby wiedzieć czego można się spodziewać …

Niczego dobrego…

1 polubienie