Ktoś się orientuje czemu we Włochy najbardziej uderzył korornawirus ? Na tę porę umarło tam już 5476 osób

Pytanie czy wiecie w jakich krajach europejskich ten cały koronawirus pojawił się najpierw ? Wiecie może ? Bo przyznam się, że z początku nie śledziłem w ogóle tych kwestii …

2 polubienia

Tez sie nad tym zastanawialam
Istnieje nawet teoria quasi-spiskowa
Ale mysle ze prawdy sie nie dowiemy, tak jak i innych prawdziwych faktow na temat tego wirusa

2 polubienia

Włochy obrywają bo nie stosowali się z początku do zaleceń władz. Poza tym tam podobno stare społeczeństwo mają.

4 polubienia

Niby tak, ale np w Wielkiej Brytanii jest podobnie a tam dopiero 233 osoby umarły na tego wirusa … Także wydaje mi się, że Włochy musiały być jednym z pierwszych państw europejskich, do których dotarł koronawirus. Pytanie na ile to prawda …

a czort wie? tam gdzie glowne zrodlo zarazy w Chinach to strefa rozwinieta gospodarczo, a Chinczycy w interesach cenia sobie kontakt bezposredni.
przy wirusie, ktory jest zarazliwy nanim wystapily symptomy pewnie rozwleczono to po calym w miare cywilizowanym swiecie.
ze wypadlo na Wlochy? tam sa osrodki zimowego wypoczynku nie tylko dla zapalonych narciarzy ale i politykow, biznesmenow, ich rodzin. choc ogniska epidemii - te znane to nie tylko Wlochy - wszedzie tam gdzie duza gestosc zaludnienia lub jednorazowe “spedy” typu targi, wystawy, miejsca popularne pod wzgledem turystyki.
a potem to idzie jak z gorki.

3 polubienia

Jedną z przyczyn był fakt, że w grudniu do Włoch wyjechała spora ilość zakażonych Chińczyków i “poczęstowali” wirusem resztę społeczeństwa. Byłem w 2018 roku dwa razy w północnych i środkowych Włoszech i widziałem zatrzęsienie Chińczyków.

Zwróć uwagę na moje fotki z Pizy. Blog pisałem w tamtym roku, gdy jeszcze nikt na świecie o wirusie nie słyszał. Policz ile na moich fotkach widzisz Azjatów?

Masz już odpowiedź na pytanie.

6 polubień

w Madrycie, Barcelonie tez ich nie brakowalo…
duza czesc dochodow z turystyki w Hiszpanii generuja/generowali wlasnie Chinczycy.
ten wirusik to zdaje sie porozowal w charakterze pasazera na gape we wszystkich mozliwych kierunkach.

3 polubienia

W Polsce też ich trochę jest, ale pewnie dużo mniej niż w krajach Zachodniej Europy. Może to dlatego w województwie Mazowieckim jest aż 147 zarażonych osób na obecne 632 osoby (to ponad jedna szósta) … wszystkich przypadków w Polsce

ja do polskich statystyk mam podejscie sceptyczne…

2 polubienia

Ja biorąc pod uwagę fakt, że z 6 przypadków zgonów pojawiło się nagle znowu 5 zgonów (teraz jest to już 7 a byłoby w teorii 8) też zaczynam być sceptyczny …

1 polubienie

Nikt nie wie.Albo wie i nie powie glosno.Niby slusznie bo konsekwencje moga byc straszne.
Zwróc uwage na to ze Wlochy,z ich Lampedusą,sa na froncie kontaktu z imigracją ktora zadnych norm nie uznaje…Z drugiej strony,to samo mozna powiedziec o greckich wyspach gdzie katastrofa juz byla wieksza z innych powodow.
Jako ze bylem we Wloszech na przelomie stycznia i lutego,moge jedynie powiedziec ze nie jest to,przy calej moje sympattii i zachwycie,kraj szczegolnie higieniczny…Mozna odniesc wrazenie ze wszystko tam,toczy sie sila jakiegoś rozpedu sprzed wielu stuleci a to co dzisiaj to jakas"plaża",niechlujstwo i lenistwo…
Zagadka dla mnie polega jednak na tym ze gdyby nie zaraza,nie obwinialbym Wlochow o nic!
Nie są gorsi od innych,zachowuja elegancje co jest juz niemal na wymarciu w Europie…W knajpach jest WERSAL w porownaniu z Anglią…
Wiem do czego sa zdolni.Gdy pomysle o strajku śmieciarzy w Neapolu sprzed lat kilku…Chyba tylko opatrznosci moga zawdzieczac ze jeszcze istnieja…
Ale Lombardia?Teraz?W ten sposob?
Ja nie wiem,nie mam pojecia…

6 polubień

moze na poludniu ci najbardziej wrazliwi juz wczesniej wymarli z braku higieny?
ale co tam Wlochy, zebys zobaczyl osiedla cyganskie, a to sa dzielnice miasta ja k np. w Sevilla - to ja wole nie myslec co tam sie dzieje. bo siedlisko HIV i hepatitis C to jest tam od dziesiecioleci.

2 polubienia

Wystarczyly mi kible w Milton Keynes oraz inwazja cyganow"irlandzkich"na dworzec National Express za mojej kadencji. To bylo mniej wiecej w czasie bandytyzmu w Calais,przenoszonego do Dover…
Roznica miedzy cyganem a afrykanskim bandyta jest zadna.Ale wole miec somalijca na"stanie"niz tych scoorvysynow ktorzy niszcza wszystko dla samej zabawy.
To chyba byl fotoreportarz z Koszyc,kiedys na wp.Jesli jakis kraj pozwala na to to niech sam to wącha a nie eksportuje.Opisywac nie bede bo ludzie moze jedzą kolacje…Ale z pewnoscia do odnalezienia w necie.

1 polubienie

Włosi na pewno też mieli wszystko gdzieś …

1 polubienie

Niestety.Takie wychowanie[wyhodowanie] w ramach ue.Najpierw dogmat o poprwnosci politycznej a potem fakty.A jesli sie cos nie zgadza,tym gorzej dla faktow.
Z pewnoscia slyszałes to setki razy.

1 polubienie

Kiedys krazylo takie powiedzenie: Mezczyzna pozwala sobie wobec kobiety tylko na tyle, na ile mu kobieta pozwala. Uwazam ze nie jest to prawda. Natomiast uwazam ze prawda jest (z tego co widze u nas) taka prawda:
Uchodzcy pozwalaja sobie na tyle na ile im sie pozwala

3 polubienia

niezupelnie tak - oni niestety maja zapedy zaprowadzac swoje porzadki i zadaja przywilejow, o ktorych tubylcom nawet by sie nie snilo.
a jeszcze fanatycy z lewa i z prawa dolewaja oliwy do ognia.

1 polubienie

100% racji!
Bandytyzm nie napotyka kobiecego oporu i dlatego jest takim smieciem.Jak kazdy kto wyżywa sie nad slabszym.
Nie mam w swoim slowniku,wiekszej pogardy,niz wobec damskiego boksera :face_with_raised_eyebrow:

5 polubień

@okonek
Nie wiem jak u was, ale u nas Niemcy przymykaja na to oko. A nawet dwa.
Maja swoje powody irracjonalne niestety

1 polubienie

nie upilnujesz do konca, to sie przesacza jak przez dziurawe naczynie - ti jakas tratwa, potem druga, trzecia.
z reguly kto moze to daje dyla za Pireneje, ale i tak to sa tysiace jak nie dziesiatki tysiecy rocznie.

1 polubienie