Kucaj i ulżyj sobie?

U mnie w firmie pracuje sporo Hindusów, i w toaletach pojawiły się grafiki na których jest pokazany właściwy sposób korzystania z toalety (przekreślony człowiek kucajacy nogami na desce). Okazuje sie, że moga miec racje robiąc oto w ten sposób

2 polubienia

@ZiraaeL Najlepsze takie.
obraz

4 polubienia

Slady w publicznych toaletach (odciski butów na desce) pokazują iż siedzącą toaletę też da się tak wykorzystać.

Sama sprawa, pomijając zapach, to klasyczny przykład zapętlenia się.
Siedzące wymyślono dla ludzi z zaparciami. Akurat im pozycja siedząca nie sprzyja.
Kucana -jak ktoś opisał fizjologia pomaga wtedy.

Niemniej jesli ktoś się prawidłowo odżywia to problemów z zaparciami nie powinien mieć. I każdy typ toalety się sprawdzi.
Ja tak mam. Wchodzę, siadam, błyskawicznie załatwiam co mam do zrobienia.

Zwolennikom kucanych polecam zastanowić się czy aby naprawdę chcieli mieć takie coś w łazience…

Polecam Bristolską skalę… i poprawiać swoje nawyki żywieniowe.
Ilość i częstość pitych płynów też ma znaczenie na rodzaj i łatwość “zrzutu balastu” :wink:

2 polubienia

Te kucane,bardzo dobrze sprawdzaja sie w zakladach pracy.

1 polubienie

Fajnr :smiley: Na logikę, to jest ewolucyjnie wyrobiona pozycja do defekacji. W ogóle kucająca pozycja przy innych dolegliwościach fizycznych też bywa przydatna i przyjmowana odruchowo, zwłaszcza u dzieci, które jeszcze sobie tych odruchów kulturowo nie zatarły.
A zdrowy człowiek, owszem, bez problemu się wypróżni też na siedząco, ale kucając jest jednak bardziej higienicznie i…po co sobie coś utrudniać, bo można i się tego nie czuje (dopóki się nie rozchoruje), jak można to zrobić jak najłatwiej…i tego też się nie czuje, ale zawsze to jakaś oszczędność energii :wink:

1 polubienie

Nie zapominaj iż mówisz tylko o jednej płci. Wy nawet sikacie kucając(albo siedząc).
My mieliśmy ewolucyjnie mniej okazji do treningu kucania. Sikamy zazwyczaj stojąc :wink:

Wojak chyba jednak nie s*aniu mówił, @birbant :smiley: Chociaż nie wymigasz się ani przed jednym, ani przed drugim :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 polubienie

I tak ma byc wygodniej???
Coz,co kto lubi… :smile:

Stojąc? To już nie modne xd

I takie muszle powinny byc wszedzie,a przynajmniej tam,gdzie korzysta z nich wieksza ilosc odobmjak toalety publiczne,zaklady pracy,obiekty urzytecznosci publicznej.