Kucaj i ulżyj sobie?

Tak sobie czytam profil mojej ulubionej Pani dietetyk na fejsie i zaciekawił mnie ten taborecik z firmy "Kucaj "
Po co ten taboret ?
Po to aby pomóc swojemu organizmowi się dobrze wypróżnić.
Na uciążliwe zaparcia ponoć rewelacja!
Sprawdza się!
Sorki za taki gówniany temat , sama nie mam problemów, ale może komuś się spodoba taki taborecik i pomoże na tak bardzo częsty, choć krępujacy problem ?
Człowiek się uczy całe życie :slight_smile:

4 polubienia

“Przed porannym sraniem się nie wymigasz, bo zrobisz to, chociażby wieczorem”
Kto wie, skąd ten cytat?

3 polubienia

Czyli na małysza?

3 polubienia

Już kiedyś pisałem na pytamy.pl, że pozycja, do której zmusza nas konstrukcja muszli klozetowej, utrudnia wykonanie czynności, do której owa muszla jest przeznaczona.

.widać ktoś przeczytał moje wydzieliny i zareagował.

7 polubień

Mi jak kiedyś pani dietetyk rozpisała dietę to powiedziałem jej że chyba wcześniej zdechnę niż zrzucę kilka kg. Oderwane od życia potrawy a produkty noo tu bym zjechał na wadze biegając za nimi.

4 polubienia

@ZiraaeL i robi na tym kasę :slight_smile:

1 polubienie

Widywałam już gdzieś w necie takie podpórki pod nogi do kibelka. Myślę, że przydatne i faktycznie potrzebne. Czytałam, że tak właśnie powinniśmy się załatwiać dla własnego zdrowia i że te przez nas często wyśmiewane, kucane toalety są zdrowsze i do tego higieniczniejsze. Jak się nad tym zastanowić to jest prawda.
Trudno jednak przyzwyczajenie zmienić, szczególnie gdy nic nam nie dolega.

3 polubienia

@Kropla dokładnie!

1 polubienie

No taaaak! Czytałam już o tym!
To nasza naturalna pozycja do wypróżniania. Kiedyś przecież toalet nie było. I myślę, że też mniej zaparć.

2 polubienia

To nie jest wynalazek dzisiejszy. Moja babcia pochodząca z Wołynia w ten sposób usprawniała, gdy ktoś z rodziny miał kłopoty z defekacją. Pamiętam, jeszcze, jako dziecko, że jak przyjechałem do niej z potężnym zatwardzeniem, to najpierw dała jakieś zioła, a później takie rusztowanko pod nogi. Pozycja, tak jak na obrazku. A na rozwolnienie dawała inne zioła i też pomagało. A teraz ktoś robi kasę na tym. Czemu ja na to nie wpadłem?

2 polubienia

W szkole, do której pilnie uczęszczałem, zainstalowane były tzw. toalety tureckie.

.co by nauka w las nie poszła.

4 polubienia

Znaczy skuteczne szorowanie komina?

1 polubienie

@birbant no właśnie :smile:
Czemu!
:smile:

1 polubienie

Dokładnie :smile:

@ZiraaeL musiałbyś zaprezentować jak to się robi :wink:

Już sama konstrukcja tego urządzenia oraz doskwierające ciśnienie podbrzuszne wymuszają działania intuicyjne.

.prezentacja zbędną jest.

No bo nie wpadłem, żeby wpaść na ten pomysł.

1 polubienie

Korzystałem z takiego XD

Z fizjologicznego punktu widzenia na pewno pomoże :slight_smile: Jakby nie patrzeć robiliśmy to na „kucka” przez tysiące lat wiec to taka naturalna pozycja

5 polubień

Takie tez mielismy w kopalni,na lazniach,

1 polubienie