Kultura w narodzie upadnie do reszty? ;)

W tym przypadku bardziej chodzilo mi o konflikt tam gdzie go wcale byc nie powinno.Ale okazuje sie ze chyba nie ma juz strefy wolnej od wzajemnego zwalczania sie.
A to ze tow. Gliński z rozsądnego człowiek sprzed lat mniej wiecej 6-7,stał sie partyjną parodią polityka,to inna sprawa.Znacznie gorsi są jednak ci co mu podlegają.Np. “bystygierowa mediów” czyli Kamińska.Ci na ktorych partyjny nacisk robi takie wrażenie ze przestają poslugiwać sie rozumem lub ewentualną wiedzą na rzecz zwyczajnego służalstwa-partyjnej dyscypliny.
Cynizm wladzy polega na tym ze ci którzy to pamietają sa juz chyba w mniejszosci i można swobodnie manipulowac kupionym spoleczeństwem.Wyniki wyborów wskazuja ze 1/3 to poprze a 1/3 ma to w doopie.

3 polubienia

Nic już nie mogę dodać Twojego komentarza. Tylko się pod nim podpisać, co niniejszym czynię.

3 polubienia

https://www.youtube.com/watch?v=dAF-phcBpM8

Własnie włączyłem sobie te płytę ktorej jestem szcześliwym posiadaczem.Zeby na gadaniu sie nie skończyło!

1 polubienie

Abyśmy pamietali.

2 polubienia

Niestety, to nieuniknione. Wszystko przemija. Jestem wdzięczny za ich kunszt. Ot, cały mój komentarz.

3 polubienia

Oboje mieli dużo szczescia.Trafili ze swymi epizodami lub rolami,do kultowych pozycji które uczyniły ich nieśmiertelnymi.
Aktorsko absolutnie bez zarzutu a Ewa Milde,moim zdaniem,zaslugiwała nawet na bardziej przebojową kariere.

2 polubienia

A myśmy mieli to szczęście, że mieliśmy możliwość ich podziwiać.

2 polubienia

O tak!
Miś to jeden z moich pierwszych zakupów na DVD swego czasu…Moja córka obejrzała juz chyba ok. 20 razy :slightly_smiling_face:

2 polubienia

Niestety młodzi go nie rozumieją…

1 polubienie

A od czego są rodzice pod bokiem?

1 polubienie

Misia oglądałem w kinie.

1 polubienie

Nie żyją w tych czasach i nie rozumieją ich. Dla mnie np humor angielski jest mało zrozumiały i dość tępy , mało też rozumiem potrzebę bycia na fb i na istagramie, a w ogóle nie rozumiem tiktoka i jego popularności. Po prostu inne pokolenie.

2 polubienia

W ten sposób to można w ogóle machnąć ręką na wszystko bo da sie zyć tylko w jednych czasach.Historia do kosza?
Własnie o to chodzi by rozbudzić zainteresowanie i przekazywać wiedzę.
Nie wszystko trzeba lubić.To juz zupelnie inna sprawa.

1 polubienie

Ale wiesz wytłumacz dziś dziecku że w sklepach były kolejki… Jak sklepy się proszą byś kupił?

1 polubienie

Moja corka juz wie co to kolejka bo w kilku stała.
Ale to akurat chyba najprostsze bo łatwo sobie wyobrazić puste półki.Gorzej z wytlumaczeniem desperacji ktora kazala czekac np. na paszport po nocach,36 godzin nocujac w samochodzie…Lub wykupywac to co dostepne by miec jak najwiecej…Ale od czego jest pandemia…Zachowania podobne.

2 polubienia

I tu masz rację. Na półkach nic nie było bo ludzie wykupowali wszystko. Ale uwierz mi nigdy do końca nie wyjaśnisz osobie która czegoś sama nie przeżyła. Dla porównania wyjaśnij osobie dobrze sytuowanej że są osoby które nie stać np na wodę mineralną… Droga przez mękę. Wiem że może się da ale czy warto? Co do tłumaczenia dzieciom no wiesz potrzebne jest ich straszenie? Za chwilę w Polsce możemy mieć komunę bis i robienie paniki nikomu nie pomaga. Do tego te braki wyrobiły w nas złe nawyki(vide papier toaletowy wykupowanie w pandemi) których nie powinniśmy przekazywać. A w ogóle zastanawiam się gdzie za komuny ten papier się podział jak były skupy makulatury a papier jest z niej podobno.

1 polubienie

Odwrotnie, ludzie wtedy wykupowali, co tylko się pokazało, dlatego bo nie było. Taka sytuacja zaczęła się jeszcze za Gierka. W 1976 i z roku na rok gorzej. A srajtaśma szła do ZSRR, tak, jak i wiele innych. A przerost zatrudnienia, czyli ukryte bezrobocie rozpoczęło inflację, która swoje apogeum osiągnęła na początku lat 90. Jej kres położył ten “niedobry” Balcerowicz, który musiał odejść. To jemu zawdzięczamy mocną złotówkę, którą aktualna władza niszczy.

5 polubień

Ale ja to wiem. W wielu firmach pracownicy się dublowali dlatego większość firm nie przeżyło zmian. Firmy zatrudniały po 250% potrzebnych pracowników, powszechne było rozdawnictwo typu ośrodki wczasowe , typu deputaty węglowe. Firmy dawały 13 obligatoryjnie a przypominam że 13 to premia za zyski miała być… Dziś daje się 13 emerytom ale za co?

2 polubienia

Tak.

tak?