Kup pan cegłę?

Czy to dobry sposób na poprawę bezpieczeństwa pieszych na pasach? Może przydałoby się i u nas?

2 polubienia

Trudno powiedzieć, czy to dobry pomysł, ale czasami jak przechodzę przez jezdnię żałuję, że nie mam owej cegły w ręku.
Jeden kierowca się zatrzymuje i mnie przepuszcza na przejściu, a z drugiej strony pruje jakiś wariat, nawet nie zdążysz tą cegłą w niego wymierzyć.

3 polubienia

Po rozjechaniu pieszego z cegłą w ręku, kierowcy nic nie grozi. Dobry adwokat podciągnie to pod działanie w obronie własnej.

.tylko cegły szkoda.

:rofl:

3 polubienia

Szczególnie widząc kogoś takiego :rofl:

1 polubienie

Czasami to naprawdę żałuję, że nie mam przy sobie cegły, bo widząc jak samochód zamiast zatrzymać się na wczesnym czerwonym, przejeżdża mi niemal po palcach to miałbym ochotę rzucić tą cegłą w auto. W razie czego tłumaczyłbym się, że cegła to pamiątka, niosłem ją w ręku a przejeżdżający nieprawidłowo samochód spowodował u mnie nerwowy tik i cegła wypadła mi z ręki.

1 polubienie

Przywiązanie emocjonalne do narzędzia zbrodni nie wpłynie łagodząco na wymiar kary.
Jeśli narzędziem była cegła, to jej użycie nie będzie traktowane jako katastrofa budowlana tylko jako próba pozbawienia życia., naruszenie nietykalności cielesnej, spowodowanie utrudnień w ruchu drogowym.

No nie… W Kanadzie cegly trzeba?
Kazda metoda ochrony pieszego jest dobra :thinking:
Podaj cegłę dziala?

2 polubienia

No jasne. Przy uderzeniu cegła wali w auto i robi szkody.

1 polubienie