Kupiłam kilka rzeczy na aliexpress

Ile kosztuje?

jakieś 150 -200 dolców.

No to ja kupiłem z 150 na amazonie

Jakoś nie chce mi się wierzyć…

Są te same. 90% towarów na allegro jest z chin.

1 polubienie

Amazon ma tez opcje zakupu od dostawcy zewnetrznego dajac swlja gwarancje zakupowa (wymiana, zwrot, zaginiecie przesylki) i nie tylko dla chinskich dostawcow, lokalnych tez.

1 polubienie

Wiem dlatego Amazona omijam…

1 polubienie

Na razie amazon na Polske sprzedaje poprzez niemiecka strone, stad moze ceny?
Ja na oferte dla Hiszpanii nie narzekam.
Ale co ja tam kupuje, drobiazgi.

1 polubienie

Ja wiem ze mnóstwo rzeczy produkuje się w Chinach i nic do tego nie mam, tylko że z napisałem made in china mogę dostać oryginalny telefon Samsunga za 3000zl na allegro od znanej sieci rtv a mogę też dostać “ten sam” telefon Samsunga również nowy ale za 1500zlotych na allegro również … I co wybieram? No oczywiście że ten dwa razy droższy bo jest to oryginał… I taka opinie mam o aliexpress jak o tym o połowę tańszym samsungu… No bo jeżeli waran z komodo pisze ze tam wszystko 70vprocent tańsze?

Tylko że telefony samsunga mają napis made in Korea

Mniejsza z tym, to tylko przykład xd

Czasem ten w sklepie pochodzi z tego samego źródła.

Więc dlaczego ten jest tańszy? Ile w takim razie kosztuje najnowszy samsung na aliexpress? Dostanę oryginał za połowę ceny tak?

Już ci tłumaczyłem. Samsung jest z Korei nie z Chin.

No ale chińczycy wszystko podrabiają więc i samsungi są na pewno za połowę ceny… Takie niby oryginalne xd

A jakąś znana marka z fabrykami w Chinach? Telefonów? Dostanę za połowę ceny oryginał?

Są ale to podróbka. Dostaniesz za mniej niż połowę. Bo zanim dojdzie do ciebie przez producenta nałożą na ciebie Vat i akcyzę.

1 polubienie

I to jest legalne?

Dlatego kupuje się na ali rzeczy do 20 dolarów by nie nałożyli na ciebie podatków. A tak to loteria . na dziesiąt paczek do dziś mi UC jedną skontrolował. Pecha mieli były tam włączniki warte z 10 dolarów. Mnie za to ciekawi jak się chińczykom opłaca wysyłać np naklejki kosztujące 2 pln do Polski za free.

1 polubienie