Kupiłam mrożone krewetki i ... co teraz?

Chcę, żeby były dobre, więc co proponujecie?
Robiłam kiedyś na masełku z czosnkiem i pietruszką, dawno temu.
Nie chcę, żeby były gumowe, przedobrzone, niedorobione, tylko perfekcyjne. Czekają sobie w lodówce, ale nie w zamrażarce. Chcę je zrobić na kolację.

Smacznego. :wink:

Cękju

1 polubienie

Jułelkam ofkors oczywiście w rzeczy samej. :smile:

A do tych krewetek na masełku i czosnku, ja bym jeszcze deko papryczki chili skroił, ewentualnie winem można podlać i odparować i potem siup do makaronu penne, zabełtać jeszcze sosem serowo-śmietanowym i … już chyba nie ma co więcej kombinować. :smiley:

1 polubienie

Usmaż w tempurze - panierujesz w jajku i mące kuurydzianej i wrzucasz na bardzo rozgrzany tłuszcz (uwaga - nie wszystkie od razu, tylko porcjami.) I olej musi byc naprawdę gorący, inaczej panierka odklei sie od krewetek i zrobi się glut.
W ogóle to witaj po długiej przerwie! Co nas do ciebie sprawdza? Tylko krewetki?

Cieszę się, iż pojawiłaś się. :yum:

Ale na temat krewetek, to ja wiem na tyle mało, że nic Tobie nie pomogę…, ale chociaż zagadam… :grinning:

2 polubienia

Obrane?
Po romrozeniu dokladnie osacz z resztek plynu. Na masle z czosnkiem sa OK.
Zeby nie byly gumowate trzeba je smazyc krótko.
Ja jeszcze robie rodzaj salatki ugotowane krotko (2-3 minuty we wrzatku) w osolonej wodzie mieszam z pokrojona salata i avocado.
Calosc skropic sokiem z cytryny. Podawac dobrze schlodzone.
W ogole krewetki dobrze znosza towarzystwo cytrusow (krewetkowe ceviche z surowych w soku z gejfruta plus niewielkiej ilosci slodkiej cebuli jest pyszne, ale dzien musi sie marynowac), avocado, mango a nawet w postaci tradycyjnej potrawy hiszpanskiej zwanej salpicon - gotowane wymieszane z surowa papryka, pomidorem i slodka cebula doprawione oliwa i octem balsamicznym. Tez na zimno.

1 polubienie

Jeszcze nie przyglądałam się tym krewetkom, a na karteczce z ceną było napisane, że są to krewetki w panierce, więc chyba w czymś je obtoczono. Pozdrawiam, wpadłam zajrzeć, co słychać.

1 polubienie

Brzmi pysznie, ale wielu z tych składników mi brakuje, więc może innym razem skorzystam z tego przepisu, bo mam smaka już dziś :smiley:

2 polubienia

Dziękuję i pozdrawiam :slight_smile:

2 polubienia

Ojejku, no przecież to jest to! chyba zrobię spaghetti z krewetkami :slight_smile:

2 polubienia

Do salpicon mozna tez dodac pokrojone paluszki rybno-krabowe i kawaleczki gotowanej bialej morskiej ryby typu morszczczuk, mintaj. Dorsza odradzam, bo ma zbyt intensywny smak i zagluszy krewetkowy.

1 polubienie

Super :slight_smile:

2 polubienia

NIe zapomij @Ajko wpaść tu jeszcze po konsumpcji i opisz wrażenia :slight_smile:

2 polubienia

Teraz jedz

Krewetki to raczej pod biale wino, ale i do piwa się nadadzą…

2 polubienia

Właśnie oblizałam się po ostatniej krewetce :stuck_out_tongue: Były pyszne, idealnie usmażone na maśle z odrobiną czosnku i kilkoma pomidorkami koktajlowymi, posoliłam, popieprzyłam, posypałam pietruszką i zjadłam :slight_smile: Nikt nie lubi, więc sama wtrząchnęłam ponad 25 dag i już wiem, że następnym razem zrobię ciut mniejszą porcję, żeby się usmaczyć, ale nie objeść. No i chyba wezmę mniej tłuszczu na talerz.

3 polubienia

zjadłam :slight_smile:

2 polubienia

Ja popijam zieloną herbatą :slight_smile:

1 polubienie