Kwestia Bliskiego Wschodu (temat wydzielony)

W Biblii też tak jest o ile dobrze pamiętam a raczej dobrze pamiętam

Poza tym koran tak samo jak ST był początkowo spisany samymi bodajże spółgłoskami więc jest nadzieja że interpretację z czasem zostaną zmienione. Np zamiast dziewic o galozkach oliwnych czy coś takiego a nie pamiętam dokladnie

No właśnie, niemal wszystkie religie były albo fasadą dla rozpętywania wojen, albo pretekstem do nich. Ale żadna oprócz islamu do zabijania nie nakłania. Czaisz podstawową różnicę?
I nie mają tu nic do rzeczy wszelkie wojny, bo te rozpętują ludzie. A jedynym nakłaniaczem do wojen jest, właśnie Allach.

W Iranie i w Arabii Saudyjskiej też nawet trochę widać zmiany na lepsze. A przynajmniej chęć zmian na lepsze. W Iranie to co aktualnie teraz widzimy a co do Arabii Saudyjskiej to zaraz wstawię

Wojny są naturalne a co najmniej część z nich bywa wręcz konieczna

Daj już spokój z tym tematem.
Dodam tylko, że islam też ulega zmianom, bo nie ma takiej rzeczy na świecie, by zmianom nie ulegała.

1 polubienie

Wiadomo że więcej było głupich i nie potrzebnych wojen ale bywały też konieczne

I to jest dobry przykład, że @collins02 ma rację.

A inna sprawa jest taka, żeby nie ta ropa, to tam dalej paśli by kozy.
Aha, przeczytaj jeszcze o czym jest to Pytanie.

1 polubienie

Konieczna jest tylko wojna obronna.

1 polubienie

Samo pytanie mi nie przeszkadza a jedynie pewne kwestie :slight_smile: W końcu jak jest pytanie to jest i dyskusja :wink:

Nie tylko bo np wojna o niepodległość 13 kolonii też dla Amerykanów była konieczna. Nie koniecznie w tamtym momencie ale prędzej czy później była

Wojna o niepodległość jest odmianą wojny obronnej. Opóźnioną wojną obronną.

2 polubienia

Dla mnie największym zagrożeniem dla naszej cywilizacji jest obecnie ruska dzicz. No może pomijając ChRL i Koreę Północną

A ogólnikowemu “islamowi” który tak na dobrą sprawę jest zbyt dużym ogólnikiem i wrzuceniem zbyt wielkiej masy ludzi do jednego worka w ogóle tym zagrożeniom nie dorównuje

Póki co, islam światu nie zagraża, ale trzymajmy się tematu.

1 polubienie

Nie sądzę żeby w przyszłości miał zagrażać. Dobrobyt z czasem swoje zrobi. A w przypadku np Arabii Saudyjskiej kurczące się złoża surowców energetycznych

Do zmian zawsze potrzebny jest bodziec a bodźce są coraz to większe. Widzimy to w Iranie, w Turcji czy nawet w Arabii Saudyjskiej.

Pamiętajmy że do bodajże lat jakiś tam XX wieku muzulamnki nie zakrywały twarzy a Koran tego nie nakazuje w ogóle

Albo stwórz osobny.

1 polubienie

To proponuję @okonek moja dyskusje z birbantem oddzielić jako temat “Kwestia Bliskiego Wschodu”

1 polubienie

Masz prawo, więc działaj. Myślę, że to nie będzie kłopotem dla koleżanki @okonek

Prosiłbym jeszcze byś wykasował to, jak zwróciłeś się do collinsa za pierwszym razem. Trochę to wyszło nieładnie.

1 polubienie

Może i tak ale to ten narcyz mnie zwyzywał pierwszy więc niech on najpierw usunie swoje negatywne wobec mnie komentarze to i ja usunę swoje

Nie bądź dzieckiem na piaskownicy. Zacząłeś pierwszy i teraz też wyraziłeś się niestosownie.

Zresztą rób, jak chcesz, ja tu nie jestem od wychowywania.

3 polubienia