Lewica i Prawica

Po pierwsze: ukończona szkoła nie definiuje inteligencji absolwenta.
Po drugie: definicje lewaka i prawaka są nienazbyt ostre…
Po trzecie: PiS udaje prawicę, a w rzeczywistości jest bolszewicką lewicą…
Po czwarte: polityka jest brudna i zwykły popołudniowy prysznic, nie pomaga.

9 polubień

Obszerna odpowiedź, mam kilka komentarzy. To nie lewica nazywa PIS prawicą, to PIS się tak nazwał. Normalna lewica nazywa ich co najwyżej komuchami deklarującymi wiarę w Boga.
Pytanie samo jest spowodowane statystykami z exit polls, nie sugeruje że ci, którzy głosują na prawicę to półgłówki. Po prostu zastanawia mnie, dlaczego np. ludzie wykształceni widzą potrzebę np. posiadania publicznej służby zdrowia (tym samym wyższego często opodatkowania siebie, aby zapłacić za leczenie osób o niższych dochodach), gdy tymczasem osoby mniej wykształcone, których nie stać np. na prywatne ubezpieczenie, głosują na takich jak Trump, który pierwsze co zrobił, to zepsuł to co Obama (nieudolnie) tworzył w tym zakresie…

BTW: Dotarłem do końca wypowiedzi :wink:

8 polubień

Ja jestem płacącym składki członkiem kanadyjskiej partii konserwatywnej i zawsze głosuję na konserwatystów. Chociaż tutaj wielu uważa mnie za lewaka. No pacz :wink:

4 polubienia

Ok.To juz coś.
Nigdy bym tego nie napisal gdyby nie narastająca przez miesiace we mnie złość,powodowana wlasnie dokladnie takim wypadami,sugerujacymi ze prawica to bezgraniczny tuman i wrog postepu.Bardzo łatwo,wrecz prymitywnie mozna wykazac ze jest odwrotnie.Tylko ze niektorym postep wciaz sie kojarzy jak w XVIII stuleciu.Z barykadami,“usprawiedliwonym barbarzyństwem” a o wlasnej glupocie-braku elementarnej wiedzy,ani slowa.Z burzeniem zamiast budowania,co zreszta uznaja za cnote…
Pis jako zgrupowanie narodowo socjalistyczne,nie ma najmniejszego prawa definiowac prawicy bo samo chodzenie do kosciola lub jedynie sprzyjanie hierarchii,o niczym,absolutnie niczym nie swiadczy.
Wszelkie jego poczynania z centralizacja oraz mordowaniem prywatnej inicjatywy,sa w spadku po totalitaryzmie.
Mysle ze tu sie akurat zgadzamy.
Bawi mnie jedynie kolejny raz to samo.Ja nic,ty same plusy.I abysmy sie teraz dobrze zrozumieli!
Ja nie jestem tym plastikowym perkozem ktory robi tu za folklor i mam w bardzo glebokim powazaniu glosy ludzi z ktorymi albo sie nie lubie,albo sie nie zgadzam.Z malymi wyjatkami :wink:
Ale wynika z tego jedna lub dwie sprawy.Forum jest takie a nie inne a glosy podobaja sie nie ze wzgledu na tresc ale ze wzgledu na strone z jakiej pochodzą…Moje doswiadczenia wskazuja ze nie ma niemal od tego odstepstw.
Po co wiec pisac,skoro nawet czytanie nic nie daje?
Niemniej dziekuje za odpowiedz.To wiecej niz sie spodziewalem.

5 polubień

Przeczytałem z uwagą powyższą polemikę i przez dłuższą chwilę zastanawiałem się co mam dołożyć od siebie. A miałbym co. Postanowiłem nic nie dokładać, bo wyrażenie moich mniemań byłoby obrazoburcze dla zwolenników lewej i prawej strony. A po co mnie to, jak bardzo cenię i lubię tu na forum i jednych, i drugich? :yum:

3 polubienia

Zaraz to komuniści i socjaliści to nie lewicowcy? XD

UPS ktoś dał flagę?
Po prostu brak tu logiki.
A już wiem, tak nazywasz PiS czy konfedeacje i przez to wszystko się miesza i wygląda nielogiczne.

Bo w tym logiki nie ma.
Partie populistyczna o zabarwieniu narodowosocjalistcznym i metodach z najgorszych czasow komuny prezes nazwal prawica i wszyscy temu przyklasneli?
Pajace wyslugujacy sie betonowej ideologii Watykanu nazywaja siebie patriotami?

5 polubień

A w Watykanie zainstalowal sie Franciszek do ktorego nic nie pasuje a juz najmniej,slowo"ideologia" :joy:

3 polubienia

Nowoczesnej lewicy bardzo daleko od wzorców marksistowsko leninowskich…

2 polubienia

Ale wielowiekowej tradycji nie nalezy ignorowac.
Zawsze bedzie frakcja betonowa
Chociaz jak czytam o fanatycznych odchylkach prawoslawia i judaizmu to sie ciesze, ze jednak zyje w kregu kultury chrzescijanskiej katolicko protestanckiej
:partying_face::innocent::wink:

4 polubienia

Dokladnie!
Tu chyba trafilas w sedno sprawy.

3 polubienia

Zgadza się, chrześcijańskie odchyłki nie są już tak radykalne, jak wieki temu. Przynajmniej głów nie odrzynają teraz.

3 polubienia

Ok ale mi nie chodzi o to czym jest PiS, tylko na górze było napisane że wsrod znajomych lewicowców każdy ma przynajmniej maturę a na dole pisze ze nie twierdzi że wszyscy socjaliści i komuniści to idioci xd

Czyli jego znajomi lewicowcy nie są socjalistami ani komunistami? Teraz dobrze?

Gdy lewica była u władzy ,wykształciła całe pokolenie “następców” i to oni teraz głosują…na lewicę.
Przecież to chyba zrozumiałe.
Poglądy każdy może zmienić…z wyjątkiem KROWY…podobno.

1 polubienie

tu nie tylko o obcinanie glow chodzi
prawoslawni skopcy, gora Atos, chasydzi…

niw wiem co rozumiesz przez slowo lewicowiec?
natomiast znam kilka osob z tzw. wyksztalceniem wyzszym, fanow PiS i prezesopremiera.

1 polubienie