Lte, 4g, 5g

Internet się rozwija - i chwała (ogólnie), bo można z ciekawymi ludkami pogadać- ale niebo tym.
Mimo że jest coraz lepszy, to nie jednokrotnie mam wrażenie ze wcale nie jest tak różowo z tym sygnałem i zasięgiem jakby można tego było się spodziewać.

2 polubienia

A jeszcze jak mieszkasz obok lotniska i nad morzem? Niezbadane sa drogi “internetow” :joy_cat::joy_cat::joy_cat:
Jedyną pewną falą jest ta tradycyjna morska

3 polubienia

Nie jest różowo, mieszkam na styku trzech granic i czasem z internetem, częściej z telefonią zdarzają się cuda. A już, panie dzieju…, światłowody wzięły i zamontowały, i dalej zasięg lubi zanikać, ale, przyznaję rzadziej i sprzęt lepiej się sprawuje.

3 polubienia

Jest zasada, która głosi, że poszerzanie drug nie tylko nie rozładowuje korków, ale wręcz jeszcze bardziej je powiększa.

Z moich obserwacji wynika, że tak działa wszystko, w tym również internet. Szybszy internet prowadzi do większej liczby internautów i usług. Kiedyś internet był wolniejszy, ale miał on mniej użytkowników i służył głównie do czytania.

3 polubienia

Nie tylko. Net od zarania dziejów jest srodkiem czynnej komunikacji. I tak jest lepiej niz w czasach lacznosci przez linie telefoniczne kiedys. Co do zasiegu i interferencji? No i coz, my uzytkownicy amatorzy nie mamy za wysokiego statusu pierwszenstwa w korzystaniu. A fale radiowe tez kaprysne.
Nie liczac samego sprzetu i oprogramowania ktore tez nie zawsze potrafią wykorzystac mozliwosci.
Ja wojuję w Polsce z telewizorem smart xiaomi i bardzo sie ciesze, ze mam abonament na nielimitowany przeplyw danych i duzo miejsca w chmurze. Jak ktos to lubi to fantastyczna zabawka.

3 polubienia

Ja się niestety nie zna na internecie. Orientuje się tylko przypadkach - jest internet, nie ma internetu. Ile to jest gie to już nie bardzo wiem.

3 polubienia

5g jeszcze nie wszędzie sięga

3 polubienia

Nie wiem jak w PL, ale w Hiszpanii 5G zaczeli od duzych miast i stref jak u mnie, gdzie 4G juz nie wystarczalo. Oprócz światłowodów, w niektorych osadach i innych wiochach przeszli od razu z 3G na 5 i do tego wykopki swiatlowodowe
Ale to koniecznosc.
Bez co najmniej smartfona trudno cokolwiek teraz załatwić.
Poszla ta “cyfryzacja” jak pozar po buszu.

2 polubienia

5 G miało polepszyć stan netu, głównie dla służb które korzystają z łączy - straż pożarna, szpitale - karetki. Wojsko dawno z tego korzysta w radarach średniego zasięgu, szpitale w rezonansie czy tomografia skupiając falę w jednym miejscu

1 polubienie

Mam internet 5G i odpowiedni telefon, Przyznam, że żadnej wielkiej różnicy w porównaniu do LTE (czyli 4G) nie dostrzegam. Wręcz przeciwnie, czasem gdy zamula to przełączam na usługę 4G i wtedy działa szybciej :slight_smile:

2 polubienia

Z zasięgiem jest tak, że jest dokąd sięga. Gdy wyjeżdżam do mego domu w dzikim lesie, to poza wieloma dobrodziejstwami tego miejsca w postaci między innymi obcowania z naturą, doświadczam również cudownego braku zasięgu. Znaczy się, jest go o tyle o ile, że jak się udam w odpowiednie miejsce na działce, to można w miarę komfortowo przeprowadzić rozmowę … i to byłoby na tyle. Po przyjeździe początkowo dzieciaki chodzą bez celu, ale już po około dwóch dobach odkrywają, że z gałęzi można robić różne kreatywne budowle, wykopanie jamy w krzakach to fajne wyzwanie, nocne wpatrywanie się w ognisko bywa lepsze od telewizji, ilość widocznych nocą gwiazd zawsze robi wrażenie, podglądanie wszelakiej fauny jest naprawdę wciągające, itd.
Moim zdaniem w dzisiejszych czasach internet jest dobrodziejstwem a jego brak błogosławieństwem … :wink:

5 polubień