Lubicie naszych braci mniejszych?

A problemu z nazwaniem ptaków na zdjęciach nie masz? A może w nazwie pliku nazwę ptaka umieszczasz w miejsce literowo-liczbowego kodu jakim go opatruje cyfrówka.:open_mouth:
Myśle że możesz nie zawsze potrafić każdego z pamięci nazwać.

1 polubienie

Bywa tak, że mam problem, ale to dość rzadko. Uczenie się rozpoznawania ptaków tylko z fotografii a fotografowanie ich samemu i potem zapamiętywanie to dwie różne rzeczy.

Przykład te dwa ptaszki: pleszka i kopciuszek. W warunkach naturalnych często mylone. Jednak jeden przebywa zazwyczaj w pobliżu siedlisk ludzkich a drugi w lesie. Oba widziałem wiele razy i nawet z daleka da się je odróżnić, bo mają różne biotopy występowania. Różnie się też poruszają, kopciuszek podryguje charakterystycznie, czego pleszka nie robi.

pleszka

O ptakach można gawędzić do rana. Najwięcej problemu przysparzają mi ptaszki których nie widziałem lub nie jestem pewny czy widziałem np łozówka czy wójcik.

2 polubienia

A to byś miał radość koło mnie - jakies 20 km jest na salinach rezerwat ptactwa z flamingami jako gatunkiem sztandarowym. Dla amatorów obserwacji jest przygotowana trasa z punktami obserwacyjnymi.

1 polubienie

Ja cieszę się z zagadek, tylko te ptaki sprawiają mi sporo kłopotu, bo… ich nie znam. Ale jak widzisz dzielnie szukam. A że za drobiem to raczej mój kot przepada, cóż… ja wolę futrzaki :slight_smile:

1 polubienie

Jakie słodkie te stadko na zdjęciu!!
Dawaj mi tu duże zdjęcie!!
Obłędne są @benasek !!
:heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart:

1 polubienie

W domku nad jeziorem u Nas , gdzie za plecami jest zaraz las i mokradła oraz duże ilości pól w drugą stronę, budzą mnie nad ranem odgłosy żurawi !
Fascynujące ptaki i ten głos!
Okno mam całą noc otwarte, aby tylko je usłyszeć w łóżku :heart::heart::heart:

Ja tylko slyszalam o probie wycisniecia kanarka do herbaty (zamiast cytryny)

No cóż, różnie się wyraża miłość do bliźnich @okonek , również do tych mniejszych.:expressionless:

Proszę Cię bardzo …



Na środkowym zdjęciu sfotografowałem cztery samiczki i jednego samczyka … :grin:

2 polubienia

Jakie są cudne!!!
:heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart:

1 polubienie

Klangor żurawi nie należy do zbyt romantycznych dźwięków, ale dla miłośnika natury wszystko jest piękne.:smiley:

3 polubienia

Matko! To Ty nawet płeć rozróżniasz??? :yum:

2 polubienia

Tak Gra. Samiczki “drą dzióbki” a samczyk cicho sobie siedzi … :wink:

3 polubienia

To i tak dobrze, że nie drą piór :slight_smile:

2 polubienia

Zupełnie jak ludzie.:yum:

2 polubienia

Ja to kiedyś słuchałam wrony wyspiewujacej miłosna sarenade, tak się starała coś melodyjnego zaskrzeczec, że aż rozczulalo.

2 polubienia