Lubicie naszych braci mniejszych?

F6. Serwuję kolejną porcyjkę ptasich portretów. Ptaki równie sympatyczne jak poprzednie i po tylu odgadniętych, nie będą trudniejsze do rozwiązania. Jak rozwiązać – wiadomo.


Serdecznie zachęcam do poznania tych ptaków.
Rozwiązania proszę wysyłać wyłącznie na moje PW.

2 polubienia

Zapraszam również do bloga pod adres: https://zagadki-antykwy.blogspot.com .

Tam są wszystkie ptasie zadania a także wiele innych. Tam też można się zapoznać z punktacją.

1 polubienie

Ptaki posiadają większą lotność od ciężaru ciała, odwrotnie niż u ludzi.

Ptaki należy podziwiać i uwielbiać, więc powinno się chcieć być ptakami.

Zagoniona ostatnio cos jestem, jest jakis termin rozwiazania dwoch ostatnich?

2 polubienia

Nigdzie terminu nie podawałem z czego wynika, że rozwiązania można zgłaszać bezterminowo.

1 polubienie

Zagon i ona

Tu powinien byc obrazek kawalka pola i kobiety …
Dzis niestety tego nie wstawie … Zagoniony jestem do jutra :grin:

2 polubienia

@benasek jest zagoniona?:open_mouth::rofl:

1 polubienie

Pardon, nie o sobie mówisz choć też jesteś zagoniony. Można dostać pomieszania.:rofl:

1 polubienie

ja juz nie nadazam, dobrze, ze jutro zapowiada sie deszczowa niedziela…

Z tych przez Ciebie przedstawionych wyszperałem te moje zdjęcia

2 polubienia

Te głodne ptaszęta trudno zidentyfikować, trzeba wierzyć że to któreś z moich.

1 polubienie

Te głodne ptaszęta nie przedstawiają gatunku jaki jest u Ciebie. Wlot do gniazda jest jak widać inny. To kuzyni Twojego gatunku :sunglasses:

Jestem w stanie Cię zrozumieć @okonek . Sam też muszę od roboty do obowiązku, po prostu zagoniony jestem. Czasu na nic nie starcza. Te ptaszki wprost w locie połapałem.:grinning:

1 polubienie

Tak sobie gadacie o ptaszkach, a ja się cieszę, że odróżnię wróbla od bociana, ale tylko z bliska :slight_smile:
Do zagadek muszę prawie połowę z nich szukać :roll_eyes:

2 polubienia

A ja prawie wszystkie musze wyszukiwac. Stosuje prosty podzial - jak fruwa to niejadalny - ucieknie.:smile:

2 polubienia

Ja na szczęście rzadko zaglądam do netu przy zagadkach z ptakami, ale też mi się to zdarza. Niektóre jest trudno odróżnić po wyglądzie. W tym wypadku takiej potrzeby nie było, ale z jednym się zagalopowałem nieco …

1 polubienie

Ja też ornitologiem nie jestem @gra, @okonek i myślę że niewielu ich wśród nas jest. Jednak świat ptaków jest ciekawy, są to stworzonka ładne i interesujące.
Te zadania są efektem mojej pasji zainteresowania zagadkami, ale też ptakami jako takimi. Jest też dla odgadujących okazją do zbliżenia się do tematu, poznania tych dziwnych, latajacych stworzeń.
Więc pozostaje mi tylko ponownie zachęcić. A szukanie rozwiązań w internecie jest jedną z dróg poznania. W przypadku wątpliwości chętnie udzielę wskazówek.:yum:

2 polubienia

@okonek, słyszałem opinie że kanarek jest jadalny i smaczny, choć trudno takim głód zaspokoić. A fruwa.
Jednak nie polecam. :rofl:

2 polubienia

Mnie ptaki interesują od dzieciaka, więc tym bardziej się cieszę, że ktoś tu taki temat regularnie porusza, tym bardziej w zagadkach. Zdjęć ptaków mam setki, problem bywa czasem z ich znalezieniem wśród dziesiątek tysięcy innych fotografii.

2 polubienia