Lubicie sjestę?

Właśnie jako zakład usługowy, obdzwaniam klientów którzy zapisali się na godziny między 10-12. Jeżeli nie mają min 65 lat, to od jutra nie wolno mi ich obsłużyć. Jeśli znajdę takich klientów, to ok. Jeśli nie, to każdego dnia w tych godzinach stracę minimum 800 zł obrotu.
Zaraz wprowadzę w tym czasie sjestę, wydłużając godziny pracy :slight_smile:

4 polubienia

Fatalnie! Ja już w ogóle mam dość tej sjesty…

2 polubienia

Raczej przerwe śniadaniowa.
Jest to problem jak tego typu ustawy pisane są na kolanie i uchwalane noca.
Zdrowy rozsądek przepada.
Ale z drugiej strony znajac talent ludzi do obchodzenia prawa? To w spozywczym by zaczeli Ci robic konkurencje z towarem.
Nie wiem jak to wyglada w polskim prawie pracy, ale o ile dobrze pamietam okreslany byl wymiar godzin, nie dystrybucja. Wiec pomysl z przerwa w zasadzie glupi nie jest, a nowa ustawa pozwala przeciez obslugiwac osoby po 65 roku zycia w innych godzinach.

3 polubienia

Dokładnie z tego wyszedłem. Skoro i tak można a mnie grożą drakońskie kary… w dodatku nie mam żadnych praw weryfikacji wieku, to lepiej zamknąć na 2 godziny.

4 polubienia

Wszystko z umiarem. Nawet relax.

2 polubienia

Właśnie o to chodzi!!!

2 polubienia

Nie lubię. Jechałem kiedyś przez Włochy. Temperatura 20 Celsjuszów. Chciałem tankować a tam kuźwa nieeee, bo sjesta! Ledwo żem się doturlał do następnej.

A w Dojczlandzie jak było prawie plus 40 to sobie zatankować mogłem. Zresztą w Ojczyźnie też. A czemu tam nie?

Nie lubię sjesty i tyle :smile:

2 polubienia

Byle nie w Hiszpanii. W dużych miastach ok, ale w małych, przyzwyczajony do jedzenia nie później niż o 6-ej wieczorem, musiałem kiedyś zjeść w MacDonalds, bo wszędzie gdzie wchodziłem kazali mi wrócić po 7-ej… :wink:

2 polubienia

Nie przepadam.Cholery mozna dostac jak nagle wszystko zamykaja.
Przerwa sniadaniowa do pol godziny.Jak u mnie w pravcy.A potem prawo do dwoch kolejnych,po 15 minut kazda.
I wystarczy.

3 polubienia

W Hiszpanii na stacjach benzynowych sjesty nie ma. A w ogole wiekszosc to 24/24h. Tylko w nocy innego plynu nie kupisz, w wiekszosci komunidadow tylko w knajpkach z licencja alkohol. Na picie borygo chyba nie wpadli?

3 polubienia

Jemu o inne tankowanie chodziło :stuck_out_tongue_winking_eye:

2 polubienia

ja wiem, ze o benzyne.
tez nie ma problemu, bo wiekszosc dystrybutorow samoobslugowa i kasjer siedzi sobie w klimatyzacji wewnatrz. :wink:

3 polubienia

Tak sobie wydumałem że po pracy taka np. godzinna sjesta mi się zdrowotnie przysłuży - mój kolejny test zdrowotny który mnie nie zawiódł bo organizm /mózg / sam podpowiedział taką zmianę. Efekt mnie przerósł pomimo że nówka już nie będę to jednak zdrowotnie jestem super hiper zadowolony. Później pomyślę dlaczego tak się dzieje u mnie / ze mną

1 polubienie

To teraz zakład karny nazywa się “klimatyzacja”???

1 polubienie

Nie kazdy kasjer konczy w ZK :grin:
Kasy na stacjach benzynowych sa wewnatrz klimatyzowanych pomieszczen.

2 polubienia

:joy: :joy: :joy:

1 polubienie