Lubicie wyświetlanie tajemnic historii, która może nie być zbyt piękną?

1 polubienie

Ja lubię ale zawsze sprawdzam w kilku źródłach czy to aby prawda.

2 polubienia

Historia ma to do siebie, że kto ją zgłębia widzi, że te wiele wyświetlanych rzeczy bardzo różni się od wersji oficjalnych, a wiele postaci nie zasługuje na swe pomniki. Niejednokrotnie miałem z tym do czynienia.

Obie powyżej zapodane sprawy są mi znane i to od dawna.

Takich tajemnic mógłbym przytoczyć o wiele więcej, ale mało kogo to interesuje.

4 polubienia

Fajnie się wpasowaliście w tematy ,o których ostatnio myślę.
Dawniej nie było historyków ,tylko byli tzw. bajarze i to oni tworzyli własne wersje historii.
Bo przecież POZORY MYLĄ a KAŻDY KIJ MA DWA KOŃCE.

2 polubienia

Polską historię fałszowano od czasów zaborów poprzez II Rzeczypospolitą i czas PRL. Niestety i dziś politycznie nie jest fair, ale poza polityką jest pozytywny trend tzw prawdy faktów. I cieszę się, iż dożyłem takiego czasu.

3 polubienia

Oczywiście że lubie. Co i rusz natykam sie na mało chwalebne fakty z historii, które do tej pory bywały skrzętnie przemilczane w oficjalnej historiografii. Sprawa JP jest tego najlepszym przykładem, ale ile tego było w przeszłości? Trzeba by całe tomy zapisać.

4 polubienia

Paru dziejopisow pisalo historie na zamowienie i teraz myszy musza sie tlumaczyc, za zsecydowanie wola ziarna zbóż a nie miesko z krola.
No gdyby to byly szczury?

1 polubienie

Ostatnio też zastanawiam się nad FAKTEM ,że skoro w czasach wojen często niektórzy aby przeżyć przejmowali cudze dokumenty i ich tożsamość ,to i dzisiaj na pewno są takie przypadki .
A zwłaszcza gdy mamy komputeryzację i stajemy się powoli “numerami” , a nie ludźmi z taką czy inną przeszłością .
Nawet po sąsiedzku tak niewiele wiemy o sobie.
Często tylko tyle, ile ktoś nam opowie bezpośrednio ,albo poprzez plotki ?

1 polubienie

Historia i tajemnice ludzkości to ciekawe tematy

1 polubienie

Mógłbym wyświetlić takie tajemnice historii ludzkości, w tym Polski, że mało komu nie opadłaby szczęka. Żyjemy w świecie totalnego zakłamania i ogłupiania.

1 polubienie

Wyświetlaj, byle z podaniem wiarygodnego źródła.

3 polubienia

Większość moich wyświetleń przy tej moderacji nie przeszłaby.

Nie wymiguj się i wyświetlaj.

Zlej tancownicy… :upside_down_face::upside_down_face::upside_down_face:

Mnie to interesuje. Czy ja jestem mało kto? :wink:

2 polubienia

No jasne, jesteś przeciez patologicznie nieharmonijny. Kawki albo muszki owocówki – to jest ktoś!

3 polubienia

Wydaje mi się, że w następnym wcieleniu miałem duże szanse zostać naprawdę kimś, ale niestety wkrótce Ziemia urodzi drugi Księżyc i nici z kariery pchły na psim zadzie. :wink:

3 polubienia

Idą dwie, zmęczone, zasapane pchły. Jedna mówi do drugiej:
-Idziemy dalej pieszo czy czekamy na psa?

1 polubienie

Jedna pchła spędziła wakacje na krecie, druga na psie…

Ja się wstydzę być nieharmonijnym, bezmyślnie cywilizowanym człowiekiem. Każdy bezmyślnie cywilizowany człowiek powinien się tego wstydzić.