Lubisz obserwować i podziwiasz ptaki, jako krzyczący przykład ich jednoznacznej wyższości

nad cywilizowanymi, nieharmonijnymi ludźmi? Chciał(a)byś zniknięcia nieharmonijnego, cywilizowanego gatunku ludzkiego z tego światu?

  • Nie
  • Tak
  • Trudno powiedzieć

0 głosujących

2 polubienia

Uznaję wyższość starych drzew nade mną, czuję się w ich obecności jak dziecko, uznaję wyższość kamieni ale ptaki są mi równoważne tak, jak trawa czy kwiaty.

3 polubienia

Lubię obserwować i podziwiać ptaki !
Tylko tyle.

5 polubień

Wpokojumam otwarte drzwi i okna,rano ok.4.30 zaczyna sie kocert ptakow na ogrodzie.
Budze sie,slucham chwile i ponownie zasypiam.
Ale po szostej,juz sie nie da spac,to juz jak na jarmarku))

3 polubienia

Którego pytania dotyczy ankieta? Podziwiania ptaków czy zniknięcia ludzi?

Do ptaków jak i do większości zwierząt jestem nastawiony raczej przyjaźnie, chociaż nie nazwałbym tego podziwem. Tej ich wyższości również nie widzę poza faktem, że często siadają wyżej niż ja.

W żadnym wypadku nie chciałbym zniknięcia nieharmonijnego, cywilizowanego gatunku ludzkiego z tego świata. Pomijając fakt, że zależy mi na samych ludziach, ich zniknięcie wprowadziłoby ogromne zamieszanie wśród wszystkich innych gatunków. Nagły brak największego szalonego drapieżnika, hodowcy, wycinacza i siewcy może wprowadzić tylko chaos o trudnych do przewidzenia skutkach.

3 polubienia

Chyba pochopnie założyłem, @MistrzVarflock, że obie ankiety warunkują się na tyle, iż można je wstawić razem, 2 w 1, ale chyba wyszło to niefortunnie, na co słusznie zwróciłeś uwagę. Może miałem jakąś intencję pobudzenia do refleksji, że można sobie wyobrazić lepszy świat bez ludzi, i będzie to świat mądrzejszy, prawidłowszy. No i pewnie miałbyś trudności wyobrazić sobie świat bez dominujących kiedyś dinozaurów, a jednak taki zaistniał, czyli jakby nad wyobraźnią mógłbyś popracować, jako że szczyty najwyższych gór ziemskich były kiedyś dnem oceanów, czyli zasadnicze zmiany są wyobrażalne i nawet zdarzały się.

A ja zauważyłem, że, co poniektóre koleżanki bardzo lubią obserwować takiego jednego ptaka i nie tylko obserwować. One go, po prostu lubią i już. :innocent::kissing_closed_eyes:

2 polubienia

Zaspokajanie ciekawości rzeczą ludzką jest, do tego dochodzą emocje akcji i finałów.

2 polubienia

Nie tylko obserwowac
Z niektorymi sie zaprzyjaznilam nawet

2 polubienia