Ludzie to sobie potrafią mieszkać, nie tak jak ja kiszę się

Mnie wielka płyta odpowiada. Domy są fajne jak się ma hajs, zdrowie i czas.

1 polubienie

Bez budownictwa wysokościowego, blokowego, nie starczyłoby miejsca na Ziemi choćby tylko dla ludzi.

W Polsce w blokach mieszka od 10 do 12 mln ludzi.
Zaletą blokowisk jest infrastruktura - blisko szkoły, sklepy, przychodnie, parkingi, place zabaw. Coraz więcej zieleni, termomodernizacje. Da się żyć.

1 polubienie

Poza tym nie musisz odśnieżać, kosić, grabić, robić remontów na klatce, palić w piecu. Niektóre spółdzielnie nawet klatki myją.

Jedynie jak masz pecha to trafi ci sie obok głośny sąsiad pijak i śmierdziel ale tylko jak masz pecha.

1 polubienie

Nie on, ale oni mają. Zauważ, że autor pytania pisze w liczbie mnogiej! Cytuję: A kiedy już ruszy budowa tych HMP, to na luzie będziemy mieli dużą nadwyżkę mieszkań nad obecną ilością mieszkańców, więc bez najmniejszych problemów pomieścimy wszystkich z terenu pierwszego HMP, a także na luzie pomieścimy wszystkich z następnych budowanych HMP, których budowa ruszy po dwóch latach od rozpoczęcia budowy pierwszego.
Teraz pytanie, kogo ma na myśli, bo ja od wielu lat więcej chętnych do tych pomylonych pomysłów nie widzę.
O finansowaniu tego już nie będę pisał, ale kolega ma na pewno fabrykę pieniędzy i wyprodukuje :joy:

1 polubienie

Myślący człowiek rozumiałby, że celową pracę nie wykonują pieniądze, lecz ludzie, a pieniądze to są tylko papierowym lub elektronicznym zapisem przepracowanego czasu pracy, ułatwiające wymianę efektów celowej pracy między pracującymi.

To najpierw znajdź takich. Jak na razie jesteś zupełnie osamotniony w tej kwestii. Jeśli nie mam racji, to podaj mi przykłady tych chętnych do roboty za darmo …

Nie za darmo, lecz za prawo do wymiany efektów pracy swojej na efekty pracy innych. W moich HMP nikt nie byłby bezrobotnym, bo wszyscy mieliby gwarancje zatrudnienia oraz wysokiego i atrakcyjnego poziomu życia w bajecznych HMP.

No to do dzieła. Czemu nie zaczniesz działać tylko około 10 lat piszesz piszesz i piszesz? Działaj! Rób coś. Jeśli pisanie o projekcie zajmuje ci około 10 lat, to na sam projekt i 100 nie starczy. Widzisz jakie to bez sensu czy nie widzisz? Chcesz te swoje HMP tysiące lat budować?

1 polubienie

I jeszzce coś, @harmonik - mieszkania w HMP będą identyczne dla wszystkich. Czy naiwnie myślisz, że 50 milionów ludzi zgodzi się w jednym czasie na identyczne rozwiązanie? Przecież ludzie są różni - i nigdy tego nie zmienisz. Jeden chce mieszkać na wsi pod lasem, z dala od ludzi, inny uwielbia gwar uliczny i hałas, jeszcze inny chce nad morzem. Ty chcesz wszystkich upakować do jednakowych przechowalni, bo tylko tak można opisać to, co proponujesz.
A jeśli z tych 50 milionów ludzi 10 milionów się nie zgodzi na mieszkanie w HMP to z nimi zrobisz? Rozstrzelasz? Utopisz? Rzucisz na żer krokodylom?

1 polubienie

Co Ty, @benasek, możesz wiedzieć o moich działaniach lub ich braku. Moje tu udzielanie się jest tylko moją pożyteczną rozrywką, natomiast podstawowa moja działalność zasadza się na zdobyciu możliwości ich realizacji. Już dokonałem bardzo dużo jak na pojedynczego człowieka, bo znacząco przyczyniłem się do obalenia marksizmu na Ziemi, czyli znacząco zmieniłem ludzki świat, o czym nieraz pisałem na Pytamy, a mam zamiar dokonać jeszcze więcej, i tym się zajmuję.

Piszesz jak polski polityk przed wyborami.
Napisz więc konkretnie co zrobiłeś, wtedy będę wiedział. Napisz, co już dokonałeś (konkretnie) i w jaki sposób przyczyniłeś się do obalenia marksizmu na Ziemi i jak zmieniłeś ten świat. Daj na to jakieś dowody. W dzisiejszym świecie jeśli ktoś zrobiłby coś tak wielkiego z pewnością byłoby to gdzieś odnotowane, co zapewne jest tylko ja najwidoczniej przeoczyłem.

1 polubienie

@Bingola. Jestem demokratą, socjalistą i ekologiem, wywyższającym DSHN. Przypuszczam, że prawie całe społeczeństwo będzie też za ustrojem demokratycznym. A w takim ustroju rządzi partia (lub prezydent), która zdobywa większościowe poparcie, a ewentualna opozycja musi się podporządkować regułom demokracji większościowej.

Zapewne część obywateli wolałaby ruch lewostronny, niemniej wszyscy podporządkowują się prawostronnemu. I tak samo będzie z bajecznym, niewyobrażalnie atrakcyjnym zamieszkiwaniem w HMP, w jednakowych, super funkcjonalnych, obszernych mieszkaniach, co wpłynie na taniość ich budowy, natomiast każdy sobie je umebluje wg swego gustu.

Cos mi to Gomolka zalatuje))
Zaraz dojdzie do Gierka,POMOZECIE’')))

1 polubienie

@harmonik ! Łaskawco! Naprawdę pozwolisz nam na DOWOLNE umeblowanie tych szufladek dla ludzi? Nie, no to przejaw niebywałej wielkoduszności. Stokrotne dzieki, o Słońce Harmonijne!

1 polubienie

Cytat Przypuszczam, że prawie całe społeczeństwo będzie też za ustrojem demokratycznym.

Popatrz ile tutaj ludzi popiera twoje UUW - praktycznie nikt!
(UUW to oczywiście skrót od Uporczywe Urojenia Wynalazcze)

1 polubienie

@harmonik Prezentujesz kolejna spaczona do glebi,wersje komunizmu.
To piekna idea,ale nie dla ludzi rzadnych wladzy i zaszczytow.,narzucania wlasnej woli innym.Czytalem dziela Lenina,pisal pieknie,a co stworzyl?DYKTATURE NAJGORSZEGO RODZAJU. Panstwo policyjnego terroru.
Nie byl inny,a nawet gorszy,od innych pseudokomunistycznych dyktatorow.
Stalin hl jeszcze gorszy,bezwzgledny morderca.
Obzwiam sie,ze stworzylbys jezzcze gorszy rezim

2 polubienia

W wolnym czasie może Ci opiszę, jak to zrobiłem, a uratowałem też Polskę przed kompletnym bankructwem podczas światowego kryzysu (zaufaniowo-zadłużeniowego) z lat 2008/9, sprytnie odsuwając od rządzenia PiS w wyborach 21.X.2007, które by sobie z nim nie poradziło i Polska poszłaby z torbami.

Daj sobie wiazke siana
Bajki to wnukom opowiadaj i to watpie,by uwierzyly,ja za stary ,wrobel’’ jestem by na plewy go lapac.

2 polubienia

Myślę, że już niejeden raz świat uratowałeś od zagłady. Jakie to szczęście, żeś się urodził. No i za odsunięcie PiS-u od władzy w 2007 w imieniu wielu Polaków serdecznie dziękuję. Królu, zrób to jeszcze raz a odszczekam wszystko, co do tej pory napisałem. Trudno, niech już stracę twarz … Polska ważniejsza.

2 polubienia