Ludzie to sobie potrafią mieszkać, nie tak jak ja kiszę się

w 18 mkw kawalerce w bloku i w takiej samej altance na 300 mkw ROD-działce, no ale we dwoje jest większa motywacja do przezwyciężania swego wrodzonego lenistwa?

Z kolei są tysiące bezdomnych, którzy nawet tyle nie mają, co ja. Dlatego warto popierać budowę bajecznych 50-milionowych HMP (Harmonijnych Miast Pierścieniowych) z mieszkaniami 100 mkw dla każdej osoby dorosłej i takich samych dla dzieci tej samej płci.

Ale nie należy zapominać, że takie rozległe nieruchomości (moja ROD-działka również) odbierają przestrzeń życiową harmonijnym stworzeniom, jak złośliwy nowotwór, więc dla proponowanych przeze mnie HMP nie ma innej alternatywy, jak powrót na drzewa.

ŹRÓDŁO obrazka i artykułu

I całe życie kisisz się w tej dziupli ?

1 polubienie

Może 1/3, ale może jeszcze mi się odmieni, wszak nie przeżyłem jeszcze połowy ze 150 lat, choć ten świat praktycznie nie ma szans tyle dociągnąć,.

1 polubienie

Wybacz,ale nie mam zamiaru wracac do bloku,chocbys mi proponowal 500m2 za darmo.

1 polubienie

@harmonik, jeśli dobrze rozumiem, budowa “bajecznego” HMP będzie wymagała zburzenia absolutnie wszystkiego co znajduje się wewnątrz jego obwodu. Na twoich genialnych rysunkach, które nam prezentowałeś, widziałem tylko nowe inwestycje - jakąś multistradę, magazyny na owoce, jeziora i miejsce na nowe przechowalnie dla ludzi.
Powiedz nam zatem jak wyobrażasz sobie unicestwienie milionów domów prywatnych, miast, wsi, fabryk, szkół, szpitali, kościołów (tych akurat najmniej żal, chyba, że zabytkowe), dróg, kolei, rurociągów, linii energetycznych i całej infrastruktury mozolnie budowanej przez pokolenia, żeby zrobic miejsce pod ten bajkowy świat? Przeciez sama rozbiórka i wywiezienie gruzu z tego wszystkiego potrwałoby ze 100 lat i kosztowałoby budżet całego świata. Dokąd te wszystkie śmieci chcesz wywieźć? Czym?
A jak juz zburzymy ten stary patologiczny świat, to przecież nie postawimy HMP w ciągu jednej nocy, tylko przez następne 50 lat. Gdzież więc podzieją sie przez cały ten czas ludzie wysiedleni z wyburzonych domów? Gdzie będa sie uczyć, pracoować, leczyć, rozrywać? Jesteś w stanie nam to wyjaśnić?

3 polubienia

Jakie szczęście dla świata, że on tylko ględzi, ględzi i ględzi. Wystarczy nie czytać i tragedii nie ma.
Gdyby wprowadził, to co pod czaszką mu się kiełbi, stworzyłby piekło na Ziemi.
Robi za to z siebie błazna i pośmiewisko na portalu, ale skoro tak mu pasuje …

2 polubienia

Czasem dowcipy mozna poczytac.
Czarny dowcip,tez mnie bawi.
Ale pier dolenie ciezko mi zniesc))

3 polubienia

osobiscie @Leone_Marco nie mam nic przeciwko mieszkaniu w bloku, pod warunkiem, ze bede miec tak jak teraz cos 90 m2 jako kawalerke i blok bedzie urbanizacja. z prywatnym basenem i kortem(z którego malo kto korzysta - nie wiem czy nie zglosic wniosku, zeby to przerobic na boisko do koszykowki/siatkowki)
https://imgredirect.milanuncios.com/fg/3024/81/302481838_1.jpg?VersionId=z23lLoj8nFufEi8fEOrbTrYA0QM4Ugls
odpada problem z dbaniem o podworko, a ja leniwa…

3 polubienia

Teraz zostalem sam na sam z moja slubna pania,musze tylko brame zabudowac,co by sasiedzi nie podgladali.
A zamiast 100m na osoba,mam pod reka 500ml./osobe))

az tak duzej przestrzeni zyciowej nie potrzebuje
a doliczyles inwentarz zywy w postaci psy i koty? na ten metraz?

1 polubienie

Pies i piec kotow,maja 350m2 ogrodu do dyspozycji))

wez Ty sie za te koty - bo znajac ich chec do multipikacji to Ci tego ogrodu zabraknie :wink:

2 polubienia

Ano,musze zrobic porzadek,bo cztery z nich to kotki,tylko jeden kocurek.
Za chwile bym mial ze dwadziescia mlodych))

1 polubienie

@Bingola. Na dobrze zaplanowaną inwestycję wystarczy mniej niż dekadę. A kiedy już ruszy budowa tych HMP, to na luzie będziemy mieli dużą nadwyżkę mieszkań nad obecną ilością mieszkańców, więc bez najmniejszych problemów pomieścimy wszystkich z terenu pierwszego HMP, a także na luzie pomieścimy wszystkich z następnych budowanych HMP, których budowa ruszy po dwóch latach od rozpoczęcia budowy pierwszego. Czyli wszystkie 4 zbudujemy w czasie niecałych 20 lat. Chyba nie chciałbyś, abym przy pomocy Chińczyków pokazał, że taka inwestycja jest do zrealizowania?

To znacxy,przez dwadziescia lat,nie trzeba mieszkan,fabryk,sklepow.
To jest tak realne,jak Twoje wybudowane gory nad morzem,kryjace wewnatrz fabryki.

@Bingola. Na zbudowanie kompletnego pierwszego 50.milionowego HMP przewiduję maks.9 lat, na drugie maks. 5 lat, na trzecie i czwarte maks. po 3 lata, bo ich budowa będzie maksymalnie zautomatyzowana, wszystkie maszyny po zbudowaniu pierwszych dwóch HMP zostaną przerzucone na budowę 3. i 4…

No, tez nie bylybym zadowolona…

1 polubienie

@harmonik A co z pierwszą częścią mojego pytania? Co z rozbiórką teg,o co stoi od stuleci? Podaj konkretne liczby i dane.
Aha, i rozumiem że te automatyczne maszyny budowlane masz już zaprojektowane i opatentowane, tak? Pokaż nam koniecznie rysunki, chętnie popatrzmy!

CytatNa zbudowanie kompletnego pierwszego 50.milionowego HMP przewiduję maks.9 lat, na drugie maks. 5 lat, na trzecie i czwarte maks. po 3 lata, bo ich budowa będzie maksymalnie zautomatyzowana, wszystkie maszyny po zbudowaniu pierwszych dwóch HMP zostaną przerzucone na budowę 3. i 4…

No, to jesteś cienki Bolek z rachunków i logiki @harmonik!
Jeżeli WSZYSTKIE maszyny po zbudowaniu pierwszych DWÓCH HMP zostaną przerzucone na budowę DWÓCH kolejnych to na OBU placach budowy (1+2 oraz 3+4) będzie pracowała dokładnie taka sama liczba maszyn!
Dlaczego zatem zakładasz, że budowa kolejnych ma potrwać krócej?
I widzisz - to właśnie jest to, co ci tłumaczymy - wymyślasz jakieś teorie, a gdy w prosty sposób się przeliczy to matematycznie i logicznie, to nic się kupy nie trzyma.
Weź Ty sie lepiej za ochronę środowiska, pokazuj fotki zwierzątek, roślinek, bo to Ci lepiej wychodzi i jest sensowniejsze.

2 polubienia

Dobrze, że Ty nie jesteś cienki Bolek z myślenia logicznego, bo łatwo się domyślić, że na budowie czterech HMP maszyny będą pracowały równolegle, ale po ukończeniu pierwszego i drugiego, zostaną przerzucane na budowę trzeciego i czwartego, co znacznie skróci ich budowę.

Może dla Ciebie jest problemem rozbiórka milionów nieruchomości, bo dla mnie to tylko ustawienie wyspecjalizowanych brygad rozbiórkowych z odpowiednimi kruszarkami, które migiem je zlikwidują i zamienią w gruz przydatny do wznoszenia sztucznie zbudowanych wzniesień z wykorzystywanym do różnych mądrych celów wnętrzem, w tym na budowę różnych maszyn.