Ma ktoś jakieś doświadczenie z wysyłaniem przesyłek za granicę? (Poza Europę!)

Chce wysłać paczkę do pewnej osoby za europę . Czy mogę to zrobić za pomocą Poczty polskiej czy może lepszy byłby kurier? (Jeśli tak to jaki? ) Paczka raczej byłaby małych rozmiarów. Ile by takie coś kosztowało jak to wygląda i ile by zajeła mniej więcej przesyłka do Kanady… Ile takie coś może kosztować. I jak to wysłać by dotarło na miejsce? I by nie było otwierane po drodze (Słyszałam o takich przypadkach)

Poczekaj na admina, mieszka w Kanadzie i wie zapewne najlepiej.

Poczta Polska dochodzi, ale jak wszystko podlega kontroli celnej (wyrywkowej). Niedawno starciłem flaszkę, którą w prezenice dołożyła teściowa, bo alkoholu do Ontario nie wolno przysyłać. :frowning:
Paczka zwyczajna (morska) z reguły idzie około 6 tygodni. Lotnicza około tygodnia, ale potrafią zatrzymać w kontroli celnej i wtedy zajmie dłużej.
Kurier jest dużo droższy od poczty, jeżeli coś chcę szybko, to biorę usługę “EMS Pocztex”.
Ceny wysyłki można znaleźć na witrynie poczty.

UPS lub Fedex są droższe od EMS, ale jak coś ma dojść w 48 godzin to kurier jest jedyną opcją.
Do Kanady nie wolno przysyłać żywności (w szczególności mięsa i świeżych warzyw, owoców), nasion, gorzały itp. Czekolady nikt nie zatrzyma.

Do Kanady? Admina chcesz nam przekupić? Nieładnie :wink:

2 polubienia

Pocztą.

Pakujesz w folię strecz (tak to się pisze?). Owijasz minimum 20x, potem 3x drącą się taśmą klejącą, 20x strecz, 3x tasmą klejącą…(tak z 10x to powtarzasz), By trudniej było warstwy nożem przeciąć, co jakiś czas dajesz dwie warstwy foli bąbelkowej. Fajnie byłoby w środku dawać od czasu do czasu trochę drutu wiązałkowego , wtedy nozem tego nie przetną, ale…na prześwietleniu wydzie podejrzanie. Zastapić to możesz , jak masz dostęp, do grubych nici z kewlaru.
W każdym razie, jak opakowanie będzie miało ok. 20 cm dookoła przedmiotu to może…zniechęcą się przy próbie otwarcia.

Piszę na podstawie własnych doświadczeń.
Kiedyś otwierałem przesyłke z patelnią. Że tak powiem, dwa noże do ostrzenia potem miałem (stępiły sie na patelni jak w końcu się przez opakowanie przebiłem). 5 minut walki i piana na ustach (to też dobry sposób jak chcecie kogoś wk…ć). Dobrze że tego nie słyszeliście…Ziałem… :innocent:
Podejrzewam, że paczkę można by wyrzucić z przelatującego samolotu (tego co leci 12 km nad ziemią). Bezpiecznie dla patelni i tych w których trafi…

@Szczery_do_BULU

Wyobraź sobie teraz . Flaszkę trzeba komisyjnie zniszczyć.
Siada komisja dookoła stołu. Stawia flaszki… Szkodliwa dla wątroby ta praca…celnika.

1 polubienie

Szczery czy jest jakaś możliwość się z tobą skontaktować? PW czy coś w tym stylu jeśli byś był tak miły chciałabym zadać ci kilka pytań dotyczących Kanady…

O ile nie będę musiał pisać książki to ok :wink: , pisz na PW, a jeżeli myślisz, że kogoś innego mogą pytania zainteresować to publicznie.

Masz profil prywanty i chyba nie mogę wysłać wiadomości? Albo po prostu nie wiem jak…