Ma ktoś jakieś doświadczenie z wysyłaniem przesyłek za granicę? (Poza Europę!)

Chce wysłać paczkę do pewnej osoby za europę . Czy mogę to zrobić za pomocą Poczty polskiej czy może lepszy byłby kurier? (Jeśli tak to jaki? ) Paczka raczej byłaby małych rozmiarów. Ile by takie coś kosztowało jak to wygląda i ile by zajeła mniej więcej przesyłka do Kanady… Ile takie coś może kosztować. I jak to wysłać by dotarło na miejsce? I by nie było otwierane po drodze (Słyszałam o takich przypadkach)

Poczekaj na admina, mieszka w Kanadzie i wie zapewne najlepiej.

Poczta Polska dochodzi, ale jak wszystko podlega kontroli celnej (wyrywkowej). Niedawno starciłem flaszkę, którą w prezenice dołożyła teściowa, bo alkoholu do Ontario nie wolno przysyłać. :frowning:
Paczka zwyczajna (morska) z reguły idzie około 6 tygodni. Lotnicza około tygodnia, ale potrafią zatrzymać w kontroli celnej i wtedy zajmie dłużej.
Kurier jest dużo droższy od poczty, jeżeli coś chcę szybko, to biorę usługę “EMS Pocztex”.
Ceny wysyłki można znaleźć na witrynie poczty.
http://cennik.poczta-polska.pl/usluga,zagraniczny_paczka_pocztowa.html
UPS lub Fedex są droższe od EMS, ale jak coś ma dojść w 48 godzin to kurier jest jedyną opcją.
Do Kanady nie wolno przysyłać żywności (w szczególności mięsa i świeżych warzyw, owoców), nasion, gorzały itp. Czekolady nikt nie zatrzyma.

Do Kanady? Admina chcesz nam przekupić? Nieładnie :wink:

2polubienia

Pocztą.

Pakujesz w folię strecz (tak to się pisze?). Owijasz minimum 20x, potem 3x drącą się taśmą klejącą, 20x strecz, 3x tasmą klejącą…(tak z 10x to powtarzasz), By trudniej było warstwy nożem przeciąć, co jakiś czas dajesz dwie warstwy foli bąbelkowej. Fajnie byłoby w środku dawać od czasu do czasu trochę drutu wiązałkowego , wtedy nozem tego nie przetną, ale…na prześwietleniu wydzie podejrzanie. Zastapić to możesz , jak masz dostęp, do grubych nici z kewlaru.
W każdym razie, jak opakowanie będzie miało ok. 20 cm dookoła przedmiotu to może…zniechęcą się przy próbie otwarcia.

Piszę na podstawie własnych doświadczeń.
Kiedyś otwierałem przesyłke z patelnią. Że tak powiem, dwa noże do ostrzenia potem miałem (stępiły sie na patelni jak w końcu się przez opakowanie przebiłem). 5 minut walki i piana na ustach (to też dobry sposób jak chcecie kogoś wk…ć). Dobrze że tego nie słyszeliście…Ziałem… :innocent:
Podejrzewam, że paczkę można by wyrzucić z przelatującego samolotu (tego co leci 12 km nad ziemią). Bezpiecznie dla patelni i tych w których trafi…

@Szczery_do_BULU

Wyobraź sobie teraz . Flaszkę trzeba komisyjnie zniszczyć.
Siada komisja dookoła stołu. Stawia flaszki… Szkodliwa dla wątroby ta praca…celnika.

1polubienie

Szczery czy jest jakaś możliwość się z tobą skontaktować? PW czy coś w tym stylu jeśli byś był tak miły chciałabym zadać ci kilka pytań dotyczących Kanady…

O ile nie będę musiał pisać książki to ok :wink: , pisz na PW, a jeżeli myślisz, że kogoś innego mogą pytania zainteresować to publicznie.

Masz profil prywanty i chyba nie mogę wysłać wiadomości? Albo po prostu nie wiem jak…