Macie jakieś (jakkolwiek to zabrzmi ;-) doświadczenia z suszarkami automatycznymi do prania?

Jako, że wygoda to podobno druga chciwość, a że moje Kochanie lubi mieć wygodę i salon (a nie jakiś magazyn dla suszącego się prania), nabyliśmy na drodze kupna, z jakieś pół roku temu suszarkę automatyczną do prania. Serce trochę boli, bo to nieekologiczne, ale za to szybkie i wygodne. Po tych sześciu miesiącach zaczynamy odkrywać, że to cudo zamieniło sporo naszych ubrań w przykrótkie. Przekonałam się o tym boleśnie, kiedy na spotkaniu w robocie odkryłam, że wszyscy mogą podziwiać moje skarpetki w wisienki, choć spodnie zawsze miałam przydługie…

2 polubienia

Mam taką szuszarke ale nie zauważyłem nigdy żeby coś się kurczylo… Zresztą i tak raczej myślalbym że to wina prania…

Używałem kiedyś, nic się nie działo, poza szybszym zużyciem się tkakin.

wlasnie to chcialam napisac - suszarki automatycznie nie nadaja sie do wyrobow z wlokien naturalnych - welne sfilcuja, bawelniane ciuchy sie kurcza lub deformuja, jedwabiu lepiej nie wkladac bo bedzie wygladalo jak psu z gardla wyciagniete.
czy to ma cos wspolnego z ekologia? mniej wiecej tyle co zmywarka - czas oszczedzasz ale juz rachunek za prad?

1 polubienie

Kiedys znajoma u ktorej przebywalam miala taka suszarke automatyczna. Myslalam ze toto samo wysuszy elegancko wszystko co sie tam wrzuci, ale nie…
Wysluchalam dlugiego wykladu co jak i na jak dlugo tam nalezy wkladac, czego przestrzegac, czego unikac - wiec doszlam do wniosku ze nawet programowanie komputerowe jest latwiejsze i suszarki nie nabylam choc to podobno wygoda
A instrukcja to prawie ksiega dla kazdego rodzaju tkaniny…No i niestety wszystkiego tam wkladac nie wolno…lista wyjatkow tez dlugawa

2 polubienia

kolego @birbant mialam cos takiego w Austrii i to kombajn Bosh poprogramoawac mozna bylo na pranie, suszenie i dobrze, ze to samodzielnie na Ksiezyc nie startowalo- w sluzbowym mieszkaniu
i tak w koncu kupilismy rozstawiana suszarke zajmujaca honorowe miejsce w goscinnym pokoju (chalupa byla duza)
a powiedz tutaj ludziom, ze to cudo na kiju istnieje? pranie sie rozwiesza a nie wpycha do jakiejs dziupli.

2 polubienia

I to jest racja.