Macie ochotę na coś słodko-głupiego?

1 polubienie

Wolę piwo od kremówek. Tzn, wolę piwo od wszystkiego…

4 polubienia

Kremówki papieskie maja w przepisie dodatek alkoholu do kremu. A sierpien miesiacem trzezwosci :wink:
Mnie juz coraz mniej dziwi.
W ogole ktos w koncu powinien zaskarzyc ten przepis o uczuciach religijnych do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej albo w gorszym przypadku do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka

3 polubienia

Jakoś nie dostrzegam w tym obrazy uczuć religijnych.

Przysmak swietego?
Dziwne, bo deser przypisywany sw. Teresie z Avili, jakby nie patrzec Doktorowi Kosciola jest traktowny z mniejsza atencja. W samej Avili znajdziecie je nawet w opakowaniach na Halloween

Lub w wersji kosteczek swietej
https://lh3.googleusercontent.com/proxy/QpPPa99kTp1svJduUJCo52SIUU9j7QTysAhb-M9Ypgg0oUI-g_smA-TIJFIo6j_n3wPam7Zy9FoiTdfRxF9TmSl-uPP5VTczYgArwA4lyBm1

2 polubienia

Podejrzewam,że osoba,która wymyśliła ten konkurs sama chciała brać w nim udział.
Wszystkie zawody “w jedzeniu czy piciu” czegokolwiek to igranie z własnym zdrowiem,a może i życiem.
image

2 polubienia

A co jest w środku?

Znakowmity pomysł… :rofl: :rofl: :rofl:

1 polubienie

Intencje autora sa znacznie głupsze niz sam temat.W ktorym,o ile mnie pamiec nie myli,zawiera sie odrobina alkoholu.

1 polubienie

tenor

2 polubienia

Nie martw się :joy: :joy: :joy:

Podstawa sa zoltka na 12 zoltek bierzesz syrop zrobiony na cieplo z pol szklanki wody, skorki z cytryny i odrobiny kory cynamonu (ktore potem wyjmujesz) + 200 g cukru. Jak przestygnie ubijasz syrop z zoltkami na puszysta mase, przelewasz na patelnie i mieszajac podgrzewasz do konsystencji budyniu.
Potem robisz z tego koleczki i obtaczasz w cukrze pudrze. Kosteczki swietej to rozwakowujesz marcepan, robisz rureczki i uzywasz mikstury zoltkowej jako nadzienia.
Maecepan to nic innego jak maka migdalowa wyrobiona z cukrem pudrem, przyprawami typu olejek pomaranczowy, migdalowy, woda. Mozna dodac zoltko. Masa musi byc dokladnie wyrobiona, mozna jesc na surowo, albo zapec jak ciasteczka. Na polnocy uzywaja maki kasztanowej.

2 polubienia

Masz racje…Chyba nie ma i nie bylo nic glupszego niz Star Trek.Tylko aktorow żal…Moja sasiadka,jeszcze w Watford,wolała na Angoli"startreki"bo,wg.jej słów,grubi,bladzi,brzydcy i do niczego nie podobni…
Swoja drogą…Jak ktos nie uprzedzony nagle tu wyladuje to faktycznie,doznaje szoku.

1 polubienie

Star Trek to jak Rodzinka Simpsonów - wygladem straszy, choc kreskowka madrzejsza

2 polubienia

No faktycznie.Wybor raczej straszny ale jesli juz…

O matko, chyba to jednak dla mnie ZA słodkie…

Bo tego się duzo zjesc nie da.
Ale w czasach kiedy to wymyslano cukier uchodzil za luksus, a o kalorie bylo ciężko. Zreszta wówczas żółtka trzeba było jakos zagospodarować - byly surowcem odpadowym. Białek używano jako dodatku wiazacego do zaprawy przy budowie katedr.

2 polubienia

Ja bym już zostawił tych miłośników kremówek w spokoju. Krzywdę co najwyżej robią sobie. A że wiążą to z osobą JPII to oczywiste, bo sam się do tego grzechu publicznie przyznał. Jeżeli wiąże się to z kultem do jego osoby, no to już się kwalifikuje do spowiednika. Ale to wszystko jest prywatną sprawą kremówkozjadaczy. Tylko cukiernicy się radują.

4 polubienia

Chętnie zjem, Mniam