Mają rozmach

skurwisyny. Jak mawial Siara.
Prezes moglby sie uczyc…

Zamiana tej czesci morza w slodkowodne bagno przypomina mi los Morza Aralskiego.
A tymczasem Wenecja tonie i pomyslu nie ma?

Połowa lutego, a u mnie + 10 na termometrze.
Czy to jest normalne?
NIE!
Zasoby słodkiej wody na Ziemi mogą się zmniejszyć drastycznie,
gdy roztopią się lodowce i co człowiek wtedy wymyśli?
A naukowcy widząc co się dzieje,kombinują…

2 polubienia

Duzo sie nakombinuja - z deszczu pod rynne?
Globalne ocieplenie to nie tylko dzialalnosc czlowieka. A probujac naprawij jedno mozna popsuc drugie. Efekt motyla to nie tylko motylek na Florydzie.
Biorac pod uwage przesuniecie sie zimowych frontow nizowych nad Europe Srodkowa i ich sile? Taka tama moze byc gwozdziem do trumny.
Baltyk i tak za jakis czas ma szanse znow zostac slodkowodnym jeziorem, juz takim w swojej historii bywal w okresach wzglednego ocieplenia.

3 polubienia

Bałtyk i tak jest jednym z najmniej słonych mórz. Wymiana wody z morzem północnym przez cieśniny duńskie jest słaba, a ilość rzek wpadających do Bałtyku stale zmniejszają jego zasolenie.

2 polubienia

I do tego jednym z najbardziej zatrutych. Nie mowiac juz o ostatnio corocznych inwazjach sinic
Tego typu pomysly niestety wzbudzaja niepokoj.

1 polubienie

Może nasz morze to wybaczy.
Inaczej już nic tu nie pomoże.

Zgadza sie…Sowietyzacja myslenia wydaje sie byc juz nie do wykorzenienia.

1 polubienie

To jeszcze nic, w latach 80. czytałem o pomyśle przrgtodzenia tama cieśniny gibraltarskiej!

1 polubienie

to ja nawet ostatnio widzialam jakis film i to powaznie dokumentalny na ten temat. :wink:

1 polubienie

Ale to był pomysł sprzed wojny i do tego wymyślił go Niemiec :stuck_out_tongue:

Anglicy sie sprzeciwia. Po takiej tamie malpy z Gibraltaru by im uciekly do Afryki. A przesad mowi, ze dopoki malpy tam zyja, to i Brytyjczycy tam beda.

2 polubienia

Bardziej mnie martwi ta gazowa rura pod Bałtykiem,
a to już chyba fakt prawie-dokonany…

1 polubienie

Rurociag to bardziej ekonomiczna kosc niezgody niz zagrozenie ekologiczne
Gaz nie ropa naftowa w razie awarii. Wiekszym sa rdzewiejace wraki wypelnione diabli wiedza czym co bylo bronia chemiczna i inna z czasow II WS. Juz dzis jakies resztki iperytu sie na plazach znajduje, ale tam jeszcze paliwo czy inne trucizny byly.