Mąka żurkowa źytnia

Bo młoda gospodyni podała :wink:

2 polubienia

Będąc na fuchach budowlanych kiedyś, to starsze kobiety nie były nawet chętne by sparzyć kawę czy herbatę do śniadania, ale do rozmowy na czczo że hej, że nie wspomnę o kontroli czy to aby się nie oderwie itd, a te młodsze to i kawę zapażyły i ciasto od siebie dały do oporu

1 polubienie

U mnie byś pojadła, ale w gadki się nie wdaję.

1 polubienie

Jak można nie lubić żurku? :open_mouth:

2 polubienia

Jak można żurek lubić? :stuck_out_tongue:

1 polubienie

Dodaję do chleba na drożdżach. W proporcji trzy szklanki zwykłej pszennej mąki, szklanka żytniej.
Robiłam różne eksperymenty z tą mąką, ale nic szczególnie dobrego z nią nie jadłam.
Jakieś ciastka też robiłam z internetowego przepisu.
Co do zakwasu to zauważyłam, że wiele zależy od temperatury i może też wilgotności w domu. Teraz jest chłodno to już gorzej pracuje. To samo z chlebem z na zakwasie.

1 polubienie

Masz rację. Żurek się kocha :stuck_out_tongue_winking_eye:

2 polubienia

Lubię biały barszcz, jest mniej kwaśny, i duuuuużo smietany do niego. To bym pokochała :stuck_out_tongue:

1 polubienie

Boszesz. A żur po chłopsku? Z ziemniakami polewanymi tłuszczykiem ze skwarkami zalewanymi żurem. No i jajeczko na twardo z kawałkiem białej kiełbasy z żurku. Mniam. :stuck_out_tongue_winking_eye:
Śmietana to do ogórkowej, albo do barszczu ukraińskiego. :wink:

4 polubienia

Ogorkowa ze śmietaną???
Pomidorowa to jeszcze ujdzie…

1 polubienie

Ogórkowa jak najbardziej, spróbuj :wink:

3 polubienia

Próbowalam
Babcie ze strony mamy to nawet do rosołu próbowała śmietane dodawac

1 polubienie

To co wymieniłeś pychota, ale zalane białym barszczem i duuuuużo śmietany :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 polubienie