Makrokosmos i/a mikrokosmos

Jakie są Twoim zdaniem relacje mikrokosmosu z makrokosmosem?

1 polubienie

Oba filmy są genialne.Wole nieznacznie Mikrokosmos…Może dlatego że był pierwszy. Świetny pomysł,genialna realizacja

2 polubienia

Eee… nie znam.

Ach… Dokumentalne.

1 polubienie

Mikro kosmos jest bardziej ciekawy od strony technicznej, nie istniał by bez makro kosmosu - teorie, domniemania itd, to wszystko zostało dokładnie sprawdzone sprzętem, aparaturą na dziś co jest dużym postępem. Zapewne technologia będzie dalej rozwijana jakościowo, bo i pytań będzie więcej z racji możliwości by te wiedzę wykorzystać w przyszłości. Postęp to wiedza, badania niekiedy długotrwałe, wbrew malkontentom których ten postęp przeraża jako stratę czasu, energii czy pieniądza. Początki nigdy nie były łatwe, choć służą ludzkości od bardzo długo

2 polubienia

Makrokosmos, mikrokosmos, a my gdzieś po środku? Średniokosmos? To jest to naiwne nasze ludzkie myślenie.
Po prostu określamy wszystko umysłem takim, jakiego go mamy, a on, jak widać już na podstawie fizyki kwantowej, jest mocno ograniczony i wiele zjawisk jest dla naszego rozumu nie do ogarnięcia. Z tego względu możemy w ogóle nie dostrzegać wielu rzeczy, tak, jak kura żyjąca w jednej zagrodzie, nie ma pojęcia, co jest poza tą zagrodą. Za bardzo przeceniamy nasz umysł.
W innym pytaniu o ufo, kolega @benasek słusznie zauważył. że różnica między obcymi, a ludźmi jest duża. Ja bym określił, że jest większa, niż różnica umysłowa między amebą, a człowiekiem.

A kosmos może być bez początku i końca, co jest dla nas niewyobrażalne, choć teoretycznie wiemy, co to jest wieczność.

4 polubienia

Dobre to były filmy. Relacje są harmonijne

1 polubienie

A my nędznemy, szujowatemy mikrobamy ludzkiemy… :rofl:

1 polubienie

Kolego, nie wywoluj zielonego wilka z lasu, tworca pytania wyraznie Twojego poczucia humoru nie podziela :joy_cat::joy_cat::joy_cat:

1 polubienie

To nie poczucie humoru tylko śmiecenie.

Gdybyś był dłużej wśród nas, wiedziałbyś o ci mi chodzi w tym “śmieceniu”. Ale, jeśli uraziłem, przepraszam.

1 polubienie

Nie masz co przepraszać.
Przestań to robić.

Kolego, zadeklarowales, ze odbieganie od tematu nie przeszkadza :wink: :joy_cat::joy_cat::joy_cat:
A mikro to kwestia stanu swiadomosci

1 polubienie

Wybacz, ale będę robił to, co uważam za stosowne. Mam też zwyczaj przepraszać, jeżeli kogoś niechcąco uraziłem. Zanim napisałem, co napisałem, upewniłem się, że odbiegnie od tematu Tobie nie przeszkadza.

2 polubienia

W takim razie się to zmieni.
Zmieniłem w profilu.
@okonek @birbant

1 polubienie

W porządku…
Po to jest profil.

Pewnie będzie jeszcze nowocześniejsza aparatura - tak jak napisałeś - i pojawią się nowe pytania.

1 polubienie

I tak nie będą przestrzegać.Ty sie ciesz,póki co,ze w Twoich tematach nie zagniezdziły sie rebusy i koty :roll_eyes: :skull_and_crossbones:

2 polubienia

Dwa dokumenty,przekraczające schematy rodem z Discovery czy Planette.Mikrokosmos to benedyktyńska praca nad światem niewidocznym gołym okiem.
Makrokosmos przeciwnie.Poświecony migracjom zwierzat i przede wszystkim,zagrożeniom ze strony czlowieka i cywilizacji…

1 polubienie

W przypadku mikro i makrokosmosu kot Schroedingera bylby na miejscu :rofl::stuck_out_tongue_winking_eye: