Mam dość

Taa tylko krach rozwali pis. I cały kraj przy okazji. Putina będziemy po stopach całować.

2 polubienia

To nie pomysly a pomysl.Reaktywacja socjalizmu do roli dyktatury.Na to pozwala pelnia wladzy.

2 polubienia

Duda wygral bo zmobilizował elektorat, postawił na swoje bastiony. Pomógł tez Kurski. Tvp odbierają wszyscy. Jego debatę przed 2 turą oglądało 4 mln ludzi. Trzaskowski chciał byc przyszłościowy i postawił na social media. Efekt - ledwo 2 mln oglądających. Seniorzy takich rzeczy nie ogarniają. A to oni są teraz grupą dominującą.

Szczerze mówiąc, w dalszym ciągu nie pojmuje fenomenu Trzaskowskiego, dla mnie wyskoczył nagle jak królik z kapelusza, tuż przed pierwotnym terminem wyborów, bez programu do ostatniej chwili, jako przedstawiciel drugiej najbardziej znienawidzonej (i paradoksalnie najbardziej się liczącej, czasem wydaje mi się, że spora część Polaków nie wie, że w PL jest więcej partii niż 2 i że te pozostałe to są samodzielne partie, a nie jakieś przybudówki tych 2) partii w kraju, po kandydatce, która poparcie miała słabe. (Ale Polakom kobieta prezydent się nie mieści w głowie, przynajmniej na moim szowinistycznym do bólu PiSkarpaciu zawsze takie było uzasadnienie: “Kidawa nie może zostać prezydentem, bo kto byłby pierwszą damą?” Ja: “A Biedroń może?” “Też lepiej nie, ale może udałoby się go naprostować, to prędzej” :woman_facepalming:- i to podejście, że kobiety do pełnienia jakichkolwiek funkcji innych niż ozdobne lub usługujące się nie nadają, zazwyczaj w mniejszym nasileniu, ale jednak, chyba długo się nie zmieni.)
Po prostu nie rozumiem. Ale jemu się udało i osoby, które naprawdę nie były do niego przekonane, zagłosowały na niego.
Wyborcy Bosaka w sporej części zostali w domach. Poza tym jest pokolenie, które głosuje jakoś strasznie niechętnie (pokolenie o jedno wyżej od mojego relatywnie często rezygnuje z głosowania). Moje pokolenie już regularnie i masowo chodzi na wybory, bo było tego uczone, że to obowiązek, że to takie “dorosłe”, co się dzieje z głosami, jak się nie idzie (że mój głos dzieli się między kandydatów proporcjonalnie, a nie bojkotuje ich czy coś), stąd wzrost frekwencji.

3 polubienia

Bo opozycji brakuje osobowości i charyzmy. PO to Tusk. Tusk to PO

Ja jestem dzis rozbity. Żal mi Trzaskowskiego. Bylo blisko. Zmarnowaliśmy ostatnią szansę na przełamanie monopolu PiS. Nie wiem czy jeszcze pójdę na wybory. Jeśli będą jeszcze jakies wybory.

Jesli przeczytasz mojego wstepniaka to znajdziesz fragment w ktorym zastanawialem sie nad tym samym :slightly_smiling_face:
Co do Bosaka ktory moim zdaniem,jest jednym z dwóch,prawdziwych zwyciezców w tym cyrku…Jest gorzej bo jego elktorat nie dorasta mu do pięt,reaguje na poziomie instynktu oraz na ledwie kilka słów kluczy i trudno na tych ludzi liczyc.Korwin wbil im do glowy pewne zachowania i wg. tej linii oni nigdy nie zaglosuja na mniejsze zło.Juz predzej na wieksze bo nacjonalitycznej ich czesci blizej przeciez do narodowego socjalizmu,co jest logiczne.
Nie wiem jak to z tymi pokoleniami wokół lat 20 i paru i nie potrafilbym wyznaczyc na tym poziomie az tak subtelnej roznicy.Ale zauwazylem ze oni chociaz probuja oceniac rzeczywistość i w sporej czesci nie biora bezmyslnego udzialu w “meczu tenisowym”,pis-po.Dla mnie to bardzo budujace!

Młodzi tez są podzieleni. Jedni są eurosceptyczni, antysystemowi, pragną wielkiej polski ktorej nikt z zewnątrz niczego nie narzuca i która powinna być dumna ze swojej historii.
Drudzy chcą byc otwarci, rozwojowi, kolorowi, wolni, eko, wege, fit itp.

Ostatecznie kto ma odwagę i wykształcenie wyjeżdża na zachód :joy:

A i bez wykształcenia jadą. Cokolwiek tam robisz zarobisz więcej niz w polszy.

1 polubienie

No pewnie ze sa podzieleni.Ale nie w tak glupi sposób jak starsi.

1 polubienie

Zalezy od seniora.
Ale fakt, ze dla pokolenia +50 telewizja często ciagle jest wyrocznia. A opoznienia internetowe i koszt polaczen w wielu miejscach tylko ten stan rzeczy poglebily.

1 polubienie

Wspólnym mianownikiem jest tu historia.
Modne są koszulki z Polską Walczącą, orłem i husarią. Polska była kiedyś wielka i silna. Nikt jej nie próbował prostować ogórków. Nikt jej nie mówił czym ma palić w piecu. Wielu pragnie powrotu takiej ojczyzny. Także młodych. Obrona przed islamem i “eurokołchozem”.

Pis trochę sie w to wpisuje. Nie chcą by polska klęczała przed Angelą. Nie chcą by Bruksela sie wtrącała. Tym kupili wielu ludzi.

1 polubienie

Szkoda ze Trzaskowski wszedł do drugiej tury… Gdyby wszedł Holownia to mielibyśmy dziś na sto procent nowego prezydenta.

1 polubienie

Wątpię. Hołownia jest kojarzony z lewackim tvn.

Trzaskowski tym bardziej z lgbt… A wyborcy konfederacji nie byli by podzieleni w drugiej turze 60 do 40 dla trzaskowskiego tylko zdecydowanie więcej przeciwko Dudzie. Bo Holownia to nie popis.

Raczej legendą standardem. Ktora powstala w czasach rozbiorow. Husaria faktycznie byla jedna z najlepszych formacji (widowiskowo nie miala sobie rownych), ale byla “wrzucona” w taka rzeczywistosc historyczna, ze duzo zdzialac nie mogla.
A znaku Polski Walczacej to obecnie często jakieś typy spod ciemnej gwiazdy naduzywaja. Czyzbys sugerowal, ze Polacy wolą klęczeć na Jasnej Gorze, niz interesy robic z Zachodem? Na stojaco? Byle nie jak lokaj Adrian przy Trumpie :wink:

3 polubienia

Kaczyński wczoraj znów byl wieczorem na jasnej górze i znów wymodlił wygraną. Jarek wszechmogący?

Wolimy klęczeć i prosić niz działać.

:rofl::rofl::rofl:

Takich ludzi jest większość, PiS do nich wysłał wiadomość: “Głosujcie na pacynkę, a Jaro odda wam pieniądze elyt”. I tak miliony idiotów sprzedało swój los za drobne, które będą z grubymi odsetkami spłacać ich sąsiedzi i ich dzieci jeszcze przez dziesięciolecia.

Z drugiej strony, o co Wam wszystkim chodzi z tą krytyką PO? Zapamiętaliście tylko pisiacką propagandę, a zapomnieliście w jakich czasach i jak rządziło PO??
Przeprowadzili Polskę przez światowy kryzys ze wzrostem PKB o 0,8 % mniejszym niż w szczycie hossy za PiSu? Obiecali obniżyć podatki - podwyższyli, ale mniej niż PiS. Fakt że kurwizja mówi inaczej… Pamiętacie peowskie afery? Wszystkie razem wzięte nie były tak skandaliczne jak jedna pisiacka! Ilu peowskich Misiewiczów, Macierewiczów, Kurskich, Glapińskich, Banasi, Sasinów potraficie sobie przypomnieć??

1 polubienie

Dla pisu to jest tylko kwiatek w butonierce bo jak sie zachowuja wobec UE juz pokazali w sprawie Traktatu Lizbonskiego.
Natomiast tak jak to opisales…te koszulki sa koszmarne jak z najtanszych straganow.Ale reszta?Ja tez sie w duzej mierze w to wpisuje.W kwestii niepodleglosci i samostanowienia nie ma ulg lub kompromisow! I pomyslec ze jeszcze nie tak dawno temu,za podobne rachuby bylaby kula w leb jak dla zdrajcy.
To sa jednak sprawy ktore w najmniejszym stopniu nie decyduja o obliczu pis.PIS to machina ktora psuje czlowieka! To dykatura proletariatu wcisnietego w garnitury bez pomocy Moczara.To spaskudzenie patriotyzmu na rzecz wojny polsko-polskiej lub w najlepszym momencie,jedynie trafne odniesienie do sowietyzacji kraju z lat tuz powojennych.Ale co z tego jesli ci sami ludzie wykorzystuja tamte metody[poza przemoca] do wspolczesnego rzadzenia?
PIS dzieli,szuka wroga lub wbija do glowy tlumowi wszelkie mozliwe stany zagrozenia.Oczernia,klamie,stosuje weryfikacje jak za Stalina a jego armia aparatczykow to ludzie z tak wypranymi mozgami ze swoja nieskrywana nienawisc traktuja jako norme i stosuja na codzien.
I to jest dla mnie to co najgorsze.Przeciwko temu bede sie buntowal a nie przeciwko slusznej moim zdaniem,obronie przed islamizacja. Rezygnacja z niezawislosci i prawa do samostanowienia na rzecz UE,takze jest sluszna tendencja ale nie mam zludzen.Wspomniany Traktat na wstepie,szybko pokazal o co na serio chodzi.Zakrecenie europejskiego kurka to koniec finansowania rozdawniczych fanaberii a co za tym idzie,szybki upadek rzadu.

2 polubienia

Zupelnie ,w najmniejszym stopniu nie o to mi chodzi.Nie oceniam nikogo po aferach bo licytowanie sie ktora gorsza jest dla mnie ponizej poziomu jesli sie mowi o polityce.Tylko dziecko oczekuje ze istnieje jakikolwiek rzad ktory przechodzi przez to wszystko w bialych rekawiczkach.
A o co mi chodzi,pisze moze dlugo ale bardzo wyraznie.Jak ci sie nie chce czytac to juz trudno.Ja w kazdym razie nie potrafie rozmawiac z kims kto albo nie czyta,albo widzi tylko to co go uwiera.
Ale powtorze raz jeszcze.Arogancja wladzy,kompletny rozklad w lonie partii,brak jakichkolwiek indywidualnosci u steru,doprowadzil do upadku i oddania wladzy.Lansowanie miernot w rodzaju Schetyny doprowadziloby do upadku kazdej potegi.A my potega nie jestesmy i dlugo nie bedziemy.
Nadchodza wybory a w lonie podobno glownej sily opozycyjnej,pani i panowie nie wiedza na kogo postawic a kazda kolejna wypowiedz to rodzaj kaprysow i klotni tak zenujacych ze trudno znalezc odniesienie.
Dlatego uwazam ze PO nie zasluguje w najmniejszym stopniu na tak wspanialy wynik.Mam nadzieje ze to sie zmieni,o czym tez juz pisalem.Ale mam tez spore watpliwosci bo do zmiany trzeba odpowiednich ludzi a nie takich ktorzy nie chca ustapic.I tych odpowiednich tez nie widze w tzw. drugim szeregu.
Jesli to ma byc jak w SLD [wymieniamy Millera na Olejniczaka] to pozostaje mi chyba tylko sie cieszyc ze mam paszport i zapuszczone korzenie w innej rzeczywistosci.

1 polubienie