Mam miłą niespodziankę dla calej rzeszy miłośników matematyki: QUIZ!

Wiem że lubicie matematykę i tęsknicie za takim właśnie QUIZEM. No to macie. I nie trzeba dziękować.
Muszę jednak uprzedzić że autor trochę namieszał różności i nie zawsze się z nim zgadzam. W każdym razie ja w jednym zadaniu się poddałem a wszystkie zadania robiłem w głowie. Mój wynik 19/20.

4 polubienia

FATALNIE!!! (dziewięć…)…

3 polubienia

16/20, ale to z powodu zbyt pospiesznych obliczeń . Natomiast nie pamiętałem co to są liczby przestępne

4 polubienia

Chciałem się ambitnie zmierzyć z quizem, ale, niestety, żeby się do niego dostać, muszę wyłączyć adblocka, którego w ogóle nie posiadam. Od dłuższego czasu Onet jest dla mnie niedostępny. I nie tylko Onet, ale i kilka innych mniej popularnych portali informacyjnych.

2 polubienia

20/20, ale nie w glowie. Dlugopis i kartka papieru zagrzaly sie niczym zle chlodzony kalkulator…

2 polubienia

Ja nie tylko nie pamiętam ale i dalej nie wiem.

1 polubienie

No to może nam opowiesz o tych liczbach przestępnych. image

1 polubienie

Widzę że się nic nie pomyliłem szacując Wasze zainteresowania. image

1 polubienie

To takie nienaturalne zboczence, ktore powinny jako matematyczni przestępcy za kratkami siedziec :innocent::wink:

2 polubienia

Ja mogę o przestępcach. :crazy_face:

3 polubienia

Ja wcale nie chcę abyś tu o sobie opowiadał. image

1 polubienie

Jestem przestępcą, bo przestępywam z nogi na nogie… :stuck_out_tongue_winking_eye:

2 polubienia

To nie jest tak, jak myślisz z tymi zainteresowaniami. Osobiście interesuję się trochę sportem i wiem, że sprinter dystans 100 metrów pokonuje w 10 sekund, biegnąc ze średnią szybkością 36km/h. Na pytanie o pociągu i przejechanym przezeń dystansie 200 metrów w 10 sekund, odpowiedziałem zgodnie z moją sportową więdzą.

Czasem też coś przeczytam. Książkę jakąś lub gazetę. Nie dużo tego jest, ale wystarczyło, do poprawnej odpowiedzi na pytanie ile waży kamień?. Wskazówki do pytania należy po prostu dokładnie przeczytać, nie rozkminiając równań liniowych pierwszego stopnia z jedną niewiadomą z jakimiś przenosinami składników równania na jedną stronę znaku równości z jednoczesną zmianą znaków algebraicznych + i - .

Procentów czasem nadużywam, więc nawiązkę, jaką sobie wypracowałem, wykorzystałem w odpowiedzi na pytanie o procentach.

.suma summarum przestępne 19/20. :sunglasses:

3 polubienia

A ja nie cierpie matematyki i od wielu lat czuje sie szczesliwy ze mam to juz za sobą i ze NIGDY nie wróci.
Na tym jednak poziomie,jestem zadowolony z wyniku.12/20,przy czym wiekszość błedów z geometrii.Musialbym rysowac a na to dzisiaj czasu nie mam.

4 polubienia

Będziesz się kiedyś z tego przestępstwowania tłumaczył, oj będziesz. image

1 polubienie

Rozbroiłeś mnie @ZiraaeL równaniem liniowym - pierwszego stopnia - z jedną niewiadomą.
A wynik niewątpliwie identyczny, ja też piątkę olałem.
I nie trzeba było tak od razu, bez poganiania? image

2 polubienia

Byłeś uzbrojony :open_mouth:

.sorry, nie wiedziałem.

2 polubienia

@collins02, ja nie wiem czym Ty się zajmujesz, za co Ci płacą, i nie mam nic do tego że matematyka ci nie pachnie. Wiem też że masz swoje ścisłe zainteresowania, czyli określone. I niech tak będzie, takie są prawa natury. A tak jak ja czasem próbuję na Twoich quizach coś wymyślić, tak i Ty jak widzę, zupełnie matematyki z głowy nie wywaliłeś. I o takie lekkie przewietrzenie umysłu z tematów codziennych mi chodziło.

1 polubienie

Ze zdumienim stwierdzilem ze pamietam iz robi sie najpierw dzialania w nawiasie.Poza tym troche procentowego myslenia przy dlugosci filmu via reklamy…To są sprawy ktore wydaja mi sie bardziej logiką ale …pewnie sie myle :slightly_smiling_face:
Na geometrie nie starczylo mi cierpliwosci a poza tym jakies pytanie z dzisiatkami zer…No to juz za wysokie progi…
Co to zainteresowan,mam ich mnostwo,niektore traktuje jako pasje.Ale nie ma wsrod nich matematyki,fizyki i chemii.Choc kiedys,wieki temu,z optyki bylem jednym z lapszych w klasie… :thinking: Dzisiaj chyba bym tego nie powtórzył…
A dla jasnosci dodam ze mam 11 letni staż jako radiowiec,4 letni jako prowadzący sklep plytowy,paronastomiesieczny w domu klutury,2-letni w"Estradzie" i 6 letni w firmie fonograficznej.Bylem tez przez pare miesiecy,współpracowniekiem"Domu uslugowego-Różdżkarz-".
Reszta juz w Anglii,z trzema licencjami ale o tym mówic na forum publicznym juz nie będę bo nigdy nie wiadomo w czyje łapy taka informacja trafi.Jest to po prostu niewskazane.
Jak widzisz nie ma tu miejsca na moje antypatie. :rofl:

2 polubienia

Matematyka to czysta logika w połączeniu z pewną ilością aksjomatów, więc wcale się nie mylisz.
Przy Twoich zainteresowaniach, bardzo szerokich, nawet matematyka słówko szepnąć potrafi. Tak, wiem żeś Ty radiowiec, może były, w każdym razie zawsze gdzieś koło fonii, muzyki, kultury. I nie potrzeba żadnych antypatii aby czymś zająć się z mniejszym zaangażowaniem, albo traktować jak wspomnienie które ślad swój zostawiło a nawet nieco umiejętności. image

2 polubienia