Mleko ludzi i szympansa...

Taka myśl mnie naszla… Czy ludzkie niemowlę pijąc mleko szympansicy mogłoby normalnie funkcjonować? I na odwrót? Gdyby szympansiatko piło mleko kobiety? W sumie mamy 98% wspólnego DNA… Czytałem, że mleko ludzi, szympansow i słoni jest bardzo podobne

2 polubienia

Pewnie bez problemu by funkcjonowaly.
Moj syn yl wychowany na krowim,a to ma wiele wieksze roznice z kobiecym
(zona po cesarce,nie miala pokarmu)

1 polubienie

Na krowim? Myślałem, że to niewykonalne i dziecko się potruje

Jak widac sie nie potrul ma 32 lata i mawal chlopa wyrosl

Ogolnie chyba na kazdym mleku ssaka ladowego dziecko da sie wychowac. Jesli wg legend Romulusa i Remusa wykarmiła wilczyca, a Zeusa koza? Paradoksalnie najmniej zdrowe jesli chodzi o zwierzeta udomowione jest ponoc mleko krowie. Ale moze tak mowia zli ludzie, ktorzy wola wolowine zamiast twarozku?

3 polubienia

Przestań kombinować , bebiko kup !:stuck_out_tongue_winking_eye:

2 polubienia

Partnerka odciąga laktatorem, siara najlepsza :slight_smile:

2 polubienia

To prawda .

1 polubienie

Ssak moglby przezyc na mleku prawie kazdego innego ssaka.

1 polubienie

z wielorybem bylby problem, bo tam ponad 50% tluszczu, foka i delfin cos ok. 35% i do tego mleko delfina przypomina konsystencja paste do butow - taka z metalowego opakowania jak to kiedys bywalo.
dlatego pisalam o ssakach ladowych.

2 polubienia

Nie wiem czy któś karmił ludzkie dziecko małpim mlekiem.
Ale w drugą stronę jak najbardziej. O ile wiem w zoo ratuje się małpi karmiąc krowim mlekiem małe małpki. Gdzieś zdaje sie widziałem program w którym karmiono też ludzkim (po odciagnięciu z butelki).

3 polubienia

malutkie kociaki (matka zginela tragicznie) wykarmilismy zwyklym mlekiem w proszku dla niemowat - a dopiero oczka otwieraly. przezyly wszystkie, choc roboty bylo bo to wiecznie glodne.
malego tygrysa i lewka w lodzkim zoo (odrzucone przez matki) tez wyporowadzono na prosta na takim mleku - jak to dziala w jedna to i powinno w druga strone.
kwestia ilości tego mleka - szympans jest jednak mniejszy od czlowieka.

1 polubienie

Ty to masz dylematy. Ja musiałem pić chemiczne jakieś w proszku bo te matczyne miało laktozę. Teraz widać jaki ze mnie freak.

1 polubienie

Nietolerancja laktozy to żadne zaburzenie, jeszcze ok 10 tys lat temu ludzie nie pili mleka innych zwierząt

Taka mnie myśl naszła…
Historia Tarzana…

2 polubienia

Nietoperza mleko najlepsze wśród ssaków! :rofl::rofl::rofl:

Dużo “myślałeś” kolego. Teraz to się zmieni, chyba, że zachowasz się jak statystyczny czarnecki i opuścisz rodzinę. :rofl::rofl::rofl:

Kupę problemów z krowim, ale da się przeżyć nawet z twardą kupą. :rofl::rofl::rofl:

Niektorzy mysla, ze nietoperze sa slepe (nie sa) i krwia sie zywia (a to tylko kilka gatunkow, nie w naszym klimacie i to dorosle)

Tak, już opuszczam, a niektórzy z tego forum mają wreszcie o czym gadać i o kim plotkowac