Mogłem tam w tamtym czasie chodzić do technikum?

obraz

obraz

1 polubienie

Mogłęś.

2 polubienia

Pamiętam, że był o tym film, chyba z Maklakiewiczem.

1 polubienie

Jeśli to quiz, to mam 1/1.

:sunglasses:

4 polubienia

Mogłeś i może powikłania rzutują na umyśle do dziś xd

1 polubienie

Oczywiście, że tam byłem. Ten filmik z PKF nakręcono z izolatorium na terenie naszego technikum z rozległym internatem’ na Psim Polu przy Kiełcowskiej.

Byla szczepionka. A i ospa az tak latwo sie nie przenosi jak ten wirus.
Jesli nie mieszkales z strefie objetej kwarantanna zycie toczylo sie w miare mormalnie. Nawet na wczasy ludzie jezdzili.

3 polubienia

Na wakacjach się właśnie zaszczepiłam.

1 polubienie

A moi rodzice mieszkali w pobliżu szpitala w którym leczone chorych na ospę.
W bardzo urokliwym miejscu …

3 polubienia

Faktycznie sam urok :slight_smile: A to słowo ma dwa przeciwstawne znaczenia!

2 polubienia

Myśle ze oba pasują

2 polubienia

obraz

No to jak nie może być pusty, to już nie jest

@Bingola Pozornie, tak. Ale, gdy się dobrze urokowi przyjrzymy, to ma jedno; - czar. A ten może być dobry i zły. W tym pytaniu jest mowa o dobrym.
Ja też dzieciństwie wprost marzyłem o tym, by zostać maszynistą i do dziś jestem pod urokiem pociągów.

1 polubienie

A czytałeś opowiadania Grabińskiego Demon Ruchu?

Tak. Ale bardzo dawno. O ile pamiętam to zbiór nowel był, a Grabiński zaczął pisać chyba zaraz po I wojnie. Ten Demon Ruchu, to o jakimś gościu, co miał imperatyw kategoryczny podróżowania koleją. W PRL odechciało by mu się. :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 polubienie

Nie, to było głównie o pracownikach kolei - maszynistach, konduktorach, zawiadowcach. A wszystko w mrocznym klimacie grozy i fantastyki

1 polubienie

A właśnie, ze taaak! Przypomniałeś mi teraz. Ja to czytałem chyba pod koniec lat 60, jak w 7 czy 8 klasie byłem i to było jeszcze przedwojenne wydanie. Całkiem o tej książce zapomniałem i żeby nie to pytanie, nie przypomniał bym sobie. Czy tam nie pada nazwisko Szykoń albo Szygoń?

1 polubienie

Dokładnie! Szygoń. Jest też maszynista Grot, zawiadowca Wawera, i wiele innych mrocznych postaci.

1 polubienie

Tak, tak, tak. No to jestem w domu.

1 polubienie