Mój Boże

Ale się o nas troszczą (nie o WAS małolaty zasr…ne!!!) :joy: :joy: :joy:

“Premier Mateusz Morawiecki powrót do “godzin dla seniorów” motywował troską o grupę osób najbardziej narażonych na ciężki przebieg choroby. To wśród osób starszych odsetek zgonów z powodu COVID-19 jest najwyższy. Wśród osób powyżej 90. roku życia starcia z wirusem nie przeżywa co piąty zakażony. W grupie od 70. do 75. roku życia na koronawirusa umiera co 10 zakażona osoba.”

Codziennie widzę duże grupy staruszków zmierzających do sklepu… :joy:

3 polubienia

Sortowania spoloczenstwa ciag dalszy…

2 polubienia

Idiotyzm. U mnie na dzielni dziady już o 7:00 rano robią zakupy. Jako pierwsi.

3 polubienia

Zawsze tak było. Moja babcia najwcześniej wstawała, kupowała świeży chlebek i bułeczki. Ja wstawałam na gotowe śniadanie :slight_smile:
Starsi ponoć nie muszą długo spać, wcześnie się budzą.

2 polubienia

W Poznaniu, jeszcze przed Covideem troszczono się jeszcze lepiej :slight_smile:
Wyobraź sobie, że władze miasta uznały, że 60-latek nie może sam podjechać do biblioteki, więc będzie zamawiał książki telefonicznie, z dostawą do domu :)))
60 lat i już nie wsiądzie do tramwaju, ale pracować nam kazano do 67 lat i nikt się nie martwił, jak taki “staruszek” dojedzie do pracy,

6 polubień

“Wesołe jest życie staruszka…, ha…,ha…” !

4 polubienia

A tego nie wiedzialem.Jakem Poznaniak :innocent:

“Głos Wielkopolski” o tym pisał, nie pamiętam może w 2018 roku? Albo 2019?

Starsi zasypiają wcześniej.

A mieszkasz teraz ?

Zalezy od zwyczajow - obecne pokolenie 70-80+
To ludzie przyuczeni w PRL do pracy od 6 czy 7 rano, wiec nawykli z kurami spac chodzic.
Wiec 10 wieczor to juz srodek nocy.

1 polubienie

dokładnie. Moi rodzice nie znają filmów po 22 bo śpią.

2 polubienia

[quote=“gra, post:4, topic:11555”]
Starsi ponoć nie muszą długo spać, wcześnie się budzą.

i mało jedzą :stuck_out_tongue:

2 polubienia

jak starsi malo jedza to ja jestem chomik syryjski - oni “jak wrobelki”, raz dziennie od rana do wieczora i tyle ile sami waza :smile: :smile: :smile:

1 polubienie

Z moich obserwacji wynika, że starsi buszują całą noc.

2 polubienia

z czasem przestawiaja sie na normalne funkcjonowanie - ale to zawsze troch trwa.
ten odruch psa Pawlowa wstawania do pracy u wielu jest bardzo utrwalony.

2 polubienia

Starsi ludzie cierpią na bezsenność, jeśli nawet leżą pod kołderką, mają lekki sen i bardzo czujny.

No to ja jeszcze nie jestem starszy. Sypiam snem człowieka sprawiedliwego… :grinning:

4 polubienia

nie wszyscy.
moja mama spi jak zabita.
snuje sie do 1 wstaje ok. 10 bo glodna.

2 polubienia

Nie mówię, że wszyscy.
Moje obecne sąsiadki to w przewadze kobiety o 70-tce, one same mówią, że w nocy spać nie potrafią.
Ale za dnia owszem :grin:

1 polubienie