Moze cos sie ruszy?

1 polubienie

Gejowskie śluby też będą dozwolone? Wszak KRK to największa i najlepiej zorganizowana organizacja gejowska.

A u tym nie bylo…

1 polubienie

Zanim coś się zmieni w Polsce, to na świecie religie będą już likwidowane. Dlatego mnie to nie podnieca.

1 polubienie

No to dopiero beda ciagnac kase)))
Chociaz w ostatnich dmiavh,pozytywnie zaskoczyl mnie ksiadz z parafii sw.Wojciecha w Jaworznie,ktory nie przyjal pieniedzy,za wystawienie i wyslanie poczta aktu chrztu.

1 polubienie

nie cieszylabym sie na wyrost - ksieza w wyjatkowych wypadkach (dotyczy to glownie tych gdzie ich poprzedanie wyznania dopuszczaly zakladanie rodzin) moga przyjac swiecenia KK pod warunkiem zachowania czystosci cielesnej - tzn. zone od loza odseparowac…

Pastorzy w USA mogą mieć rodziny. Nie ma celibatu, nie ma patologii. Seks jest w domu z żoną a nie na plebanii z dzieckiem. Nawet jak jest wytrysk to nie ma grzechu :wink:

1 polubienie

Moze bedzie REWOLUCJA???

Nie za mojego życia.

Podobnie bylo, jak zalatwialam na wiosne akt chrztu Juli. Spytalam ile jestem winna i uslyszalam NIC!

1 polubienie

sa religie chrzescijanskie dopuszczajace malzenstwo. nawet w prawoslawiu jesli nie zamierzasz robic kariery w hierarchii rodzina bywa norma.
a pastor to takie uogolnienie chrzescijanskiego przywodcy duchowego, ktory ksiedzem nie jest.
a tak na marginesie - w kosicle polskokatolickim celibatu nie ma, a w wielu protestanckich kobiety nie tylko moga byc kaplanami, ale i zajmowac stanowiska do biskupow wlacznie. (tam urzedu papieza nie ma)

1 polubienie

Hmmm i w srodku miecz (nagi) polozyc?:slight_smile:

Znalam taka rodzine. Bardzo sympatyczni ludzie, ona byla wikariuszka.

Za mojego to na pewno nie!

1 polubienie

Ksieza to ludzie,jak wszyscy inni.
Jeden robi problemy,by mu sypnac kasa inny nie chce kasy,chociaz mu sie proponuje.
Akt chrztu,ktory obecnie sciagam z Polski,byl juz oddany do parafii przy okazji bierzmowania syna,ale obecny proboszcz,stwierdzil,ze nie posiada takiego dokumentu,wiec,za podrednictwem innego ksiedza sciagnalem z Polski kolejny akt chrztu,za darmo,nawet koszty wysylki poczta pokryli.

1 polubienie

Dlaczego tylko w USA? Na całym świecie w protestantyźmie celibatu nie ma. W prawosławiu też nie.

Jeśli o katolicyzm chodzi, to praktycznie celibat stał się obowiązkiem w XI wieku za papieża Grzegorza VII i wchodził w skład tzw reformy gregoriańskiej. Jego wprowadzenie wśród kleru bez oporów nie nie odbyło. I gruntowało się ze 3 wieki. Czyli do połowy XV.

4 polubienia