Możesz jeść takie bułki z Biedronki same?

obraz

obraz obraz

Te pierwsze to bułki z serem, te drugie to pół bagietki z ziarnami, a te ostatnie, to bułki vita.

Moim diabłom podskórnym takie same dość smakują.

Poniżej bułki w PRL, pierwsze słodkie po 1 zł, drugie tzw zwykłe po 50 gr.

obraz obraz

1 polubienie

Kiedyś to się piekło. Teraz ciasto z chin przywożą.

1 polubienie

@Devil Serio z tym ciastem? :thinking: Na szczęście sama piękę swój chleb​:slightly_smiling_face:

1 polubienie

@harmonik Nie słuchaj diabłów! Należy spożywać tylko surowe harmonijne owoce! I tylko z lokalnych upraw aby ograniczać ślad węglowy!

1 polubienie

Nie prawda. Koszt transportu przewyższył by koszty ciasta. Zresztą rolnicy dawno by zrobili zadymę.

1 polubienie

Podobno żabki tak robią.

1 polubienie

nie przesadzaj, mamy swoja make.
Chiny sa najwiekszym importerem pszenicy na swiecie i ledwo swoich moga wykarmic :wink:
po prostu stosuje sie zamiast porzadnego zakwasu jakies drozdzowe mutanty zywiace sie chyba na co dzien ropa naftowa?

3 polubienia

Żabka dostaje mrożone ciasto z lokalnych piekarń.

3 polubienia

Kilka osiedlowych kobiet mówilo że to z chin jedzie i wywołuje raka. A one wiedzą wszystko.

1 polubienie

No tak. Wyrocznia sąsiedzka stwierdziła i nie ma przepros.

1 polubienie

One serio wiedzą wszystko.

Mogę jeść, w większości to wyroby z piekarni regionalnej, jeśli to Biedronka, Żabka czy Carrefour, przynajmniej w mojej okolicy
Jeśli pieczywo jest mrożone to jest informacja skąd i od kogo

1 polubienie

U mnie to jest ciasto tylko pod pieczone / nie surowe, Sanepid nie zezwoli by pieczywo mrożone opuściło piekarnię / i takie tylko w koszach przychodzi do Biedronek, o odpowiednią osoba to wypieka w piecu piekarniczym elektrycznym. Niemniej w innych sklepach może ! się zdarzyć że piekarnia dostarczy ciasto już wypieczone, ale potem głęboko mrożone - 15 stopni, które po rozmrożeniu można spożyć, ale nie powtórnie zmrożić, tak sié dzieje z okazji świąt np. pączki ale i inne np. drożdżówki, serniki itd

2 polubienia