Muszę przyznać, ze tym razem moja sympatia abepe J. o kulture wypowiedzi zadbał

Wiedzialem!!!
To tylko kwestia czasu :joy: :joy: :joy: :joy: :joy:
Ale ok.Nie powiem przecież"nie" :innocent:

2 polubienia

Ja bym pwiedziala, ze to raczej podobienstwo do tych co sie modla do telewizora wlaczonego na odbiór TRWAM

1 polubienie

To mi wygląda na mission impossible. Na początek wykonam telefon do Toma Cruisa.

1 polubienie

Rozumiem, że będzie obserwacja bocianów i łażenie po zagonach kapusty.

2 polubienia

I znowu sie z Tobą nie zgodzę!
Co jest tak cudownego w fakcie że dzisiaj,DZISIAJ,nikogo nie zaatakował?
Dzisiaj nawet powinien,jesli sie nad tym zastanowić…
Powrócę do wydanej w 1993 roku,swego rodzaju,malej historii filozofii,jego autorstwa,pt.Odzyskac samych siebie.
Pięknie napisana i bardzo tolerancyjna,w klimacie filozoficznych dyskursów z przed wielu dekad,praca!
Można sie nie zgadzać z tym co dla niego najważniejsze.I ja takze,mało znajduje stycznych.Ale duch tej książki jest taki jaki wspomina moja żona ze studenckich czasów.A jest to duch dialogu.Duch człowieka do którego bez uprzedzen,lgnęli ludzie spragnieni jakiegoś potoku myśli,w dniach gdy jeszcze się chcialo czegoś wiecej niz"dyskusji o krochmalu".
Tutaj,w tym artykule,okazuje sie ze o religii w szkole,Jedraszewski nie wie nic lub nie chce przyznać…
I prawde mowiąc,po paru zdaniach,mialem w doopie np. to,jak bardzo przypomina…Johna Gielguda,genialnego,brytyjskiego aktora,min. papieża Piusa XII w filmie"Czerń i purpura"…

1 polubienie

Ja tam nie wiem, która wersja zwyczajów prokreacyjnych będzie obowiązująca. :smiley:

1 polubienie

Ludzie sie zmieniaja.
Ich ambicje też. Obecnie z tego ducha dialogu zostal kawalek betonu, ktorego chyba kwas solny nie ruszy? Albo wszedl w tego typu opcję dla kariery? Tylko przy Franciszku obawiam sie, ze jego szanse na kapelusz kardynalski sa niewielkie - nie tylko ze wzgledu na to co mowi obecnie, ale rowniez na to co tal ładnie pisał wczesniej. Za mądry?

2 polubienia

Kempy. Tej, która uważa i głosi, że podmywanie się jest grzechem. Takich ludzi mamy przy władzy.

1 polubienie

To nie Kempa, a ta pani twierdzi, ze czeste mycie skraca zycie

1 polubienie

Czułem jakby mi sie podłoga usuneła w niebyt gdy po sowieckich zbrodniach,Franciszek ze zlością splunął na naszą opoke czyli NATO.
Przez ponad 60 parę lat,nikt,nie wspominając o duchownych,tak sie nie zapędził…
Sowiecki imperializm znalazł adwokata.Obrońce zbrodni!
To pole do popisu dla tych ktorym sie chce,rozpisać ten problem na strefy wpływów i zakres władzy…
By jednak to zrobić,potrzebna jest skrajnie nazistowsko-komunistyczna filozofia oparta na zbrodni i eksterminacji narodów.
Bo przecież o to putinowskiej kupie goovna na dwóch kończynach,chodzi,czyż nie?

2 polubienia

Co siedzi w glowach szaleńców to nie dojdziesz. Ale niewatpliwie pragnienie destrukcji i powodowanie cierpień. A za Bergoglio to nie trafisz. Byl podejrzewany o sprzyjanie jednemu z paskudniejszych reżimów argentynskich - niejakiego Videli

2 polubienia

Nie poszli by spać? :kissing: :zzz: :sleeping_bed: :thinking: :heart:

3 polubienia

Poszli by…
Ale jakos sie nie chce…

1 polubienie

Pewna znana w Poznaniu,osoba,animatorka czy szefowa,Teatru Ósmego Dnia,zareagowala na wybór Franciszka,co nastepuje:“No i wybrali nazistę!”
Nigdy sie żmija ze swej dziczy nie wycofała…
Z drugiej strony jednak…Czyż nie powinna teraz klaskać gdy oblicze Franciszka w niczym nie przypomina poprzedników?
Na tropie obłudy…Odc.999 albo i dalej…

Akurat instytucja teatru osmego mi nic nie mowi.
Co do wyboru Franciszka? To w ogole byl ciekawy okres - Ratzinger tlumaczacy sie slabym zdrowiem, afera gonila afere? Moze faktycznie jezuity na to trzeba bylo? I to takiego importowanego zza morza? :wink:

Kościół robi to samo, co inne korporacje, czyli lobbuje za swoimi interesami pod pretekstami dobra społeczeństwa.

To prawda, że biorąc ślub katolicki, przyszli rodzice obiecują wychować swoje dzieci po katolicku. Pytanie tylko, czy koniecznie musi to się odbywać przez lekcje religii w szkole? Prawdopodobnie nie, więc tu ewidetnie wg mnie musi chodzić o interesy Kościoła.

4 polubienia