Muzyka w służbie ideoogii?

Kolejny problem?

Złośliwie powiem, jakoś nikt nie zakazuje wystawiania oper Wagnera, pomimo to, że nie dość, ze Niemcem był i do tego ulubionym kompozytorem Hitlera?
I Utkina (niech im ziemia ciężką będzie)
A o gustch muzycznch srutina, zacharowej i miedwiewiewa wiemy niewiele…
Ja rozumiem wywalić ruskich z festiwali muzyki wspolczesnej.
Ale czepiać się Czajkowskiego, ktory jako homo we współczesnej Rosji raczej do ideałów nie należy? Pozostali to nie wiem, ale ?

1 polubienie

Mam mieszane uczucia. Wykonawcy rosyjscy, czy białoruscy nie powinni być dopuszczani do żadnych konkursów, ale kompozytorzy? Z jednej strony to klasyka, no i z obecną sytuacją w rosji nie mają nic wspólnego, ale z drugiej strony jest to propagowanie rosyjskich “produktów”.
Organizatorzy zawalili, bo faktem jest, że o takich działaniach trzeba uprzedzać uczestników znacznie wcześniej. Mieli chyba jakiś regulamin. Uczestnicy mają prawo być rozżaleni.
Co do Wagnera, to chyba żaden Polak nie wykonywał jego utworów w czasie wojny.

1 polubienie

No ale to powinii Karola wystawiać -chociaż gej - a nie mieszać w to Czajkowskiego i in.

A to nie wiem. Ja osobiscie uwazam, ze Wagnera lepiej sie slucha niż ogląda ze wzgledu na pomysly scenograficzne.
Co do jego muzyki? Przekonal mnie , podobnie jak przewodnikiem byl po tzw. muzyce klasycznej mąż cioyecznej babki, nauczyciel akademicki muzyki, ktory jakos nie chcial uwierzyc, ze mam “drewniane ucho” .

1 polubienie

To jest pierwszy krok do palenia książek na stosach.Malutki ale jest…
O ile mi wiadomo,Czajkowski raczej nie chwalił marksizmu i leninizmu :roll_eyes: Ani nie omawiał z putinem porywania ukraińskich dzieci… :face_with_raised_eyebrow:
Nie dość że bezmyślność to jeszcze przebija tutaj coś czego nienawidzę ponad wszystko.Tzw. odpowiedzialność zbiorowa…
Dlaczego dzisiaj nie zrywamy stosunków dyplomatycznych ze Szwecją skoro to właśnie oni,w historii wyrządzili krajowi najwiecej nieodwracalnych szkód?
Rozumiem ze w żadnym kinie nie zobacze juz Anny Kareniny a to że przeczytałem ostatnio Martwe Dusze,Gogola stawia mnie w roli wyrzutka sprzyjającego sowieckiemu nazizmowi?
Nie mówiąc juz ze od kilku dekad za jedno z najwiekszych dzieł literatury swiatowej,uważam Blogosławieństwo ziemi,Knuta Hamsuna,swego czasu zachwyconego Hitlerem!
Powinienem sie doczekać co najmniej,taczki,czyż nie?

4 polubienia

Nie ma tak dobrze. Żeby sobie za darmo pojeździć na taczce musisz się bardziej postarać :smiley:

2 polubienia