Myślę, więc jestem, kto to powiedział?

Ile w tobie jest filozofa lub filozoficzności…
Dosyć przyjemny quiz w tej podstawowej dziedzinie, na dowód tego, że jest się człowiekiem myślącym :wink:

2 polubienia

Ciekawy quiz, trochę zmusil do odkurzenia zwojów mozgowych i myslenia przez eliminację ewidentnych niedorzecznosci.
20/20, ale z duszą na ramieniu rozwiazywaalam. Powoli i ostroznie.

Jak twierdzi moja mama, mi się najlepiej filozofuje przy kufelku piwa i koreczkach z żółtego sera z orzechami. :joy::stuck_out_tongue_winking_eye:

5 polubień

No to zrobiłaś mi niezłego smaka i na to i na to…
U mnie skromniej, ale nie najskromniej, bo nawet 14.

2 polubienia

18/20
Bardzo ciekawe i wciągające.Zle pyt. 1 [którego już nie pamietam] i 19 o imperatyw…I to był głupi błąd. Ale inne rzeczy były ciekawsze :joy: Np.“Słynny” Awicebron???No chyba jedynie dla entuzjastów dziedziny…
Ani słowa o Edmundzie Burke…Zawiodłem się :innocent:

5 polubień

Avicebron to faktycznie postac w Polsce malo znana.
Ale jak trochę popodrozujesz, zwlaszcza po Andaluzji to musisz na niego trafic. Zyl zresztą w ciekawych czasach - koncowka złotego wieku islamu i tolerancji, poczatek rozpadu kalifatu Al Andaluz, do legendy ktorego wzdycha większość rzeźników spod roznych flag z półksiężycem i ślimaczkowymi napisami.
Zawirowania historii spowodowaly, ze trafisz jego na ślady od Kordoby poprzez Saragosse do Walencji.
Zyl krotko, ale za zycia juz doceniany mogl zająć się tym co potrafil - filozofią i poezją.
I tu nie jestem pewna, ale zdaje się przyczynil się do uratowania fragmentów dziel starozytnych filozofow greckich cytując je w swoich pracach. Ale to nie on jeden.

4 polubienia

Na jego nazwisko trafiłem tylko raz w powieści historycznej hiszpańskiego prawnika,dotyczacej Barcelony.Mizerne to było i już z głowy wyleciało ale w domu pozostało więc sobie przypomnę o kim mowa…

1 polubienie

Wiecej zachowalo sie jego tworczosci niz faktow z zycia. Nawet okolicznosci smierci to bardziej legenda.
Ale to jakby nie patrzec żył 1000 lat temu.

17/20 i bardzo się dziwię (nie lubię filozofii).

4 polubienia

Komplet. Ale dyskutował bym z dwoma pytaniami. Chodzi o kontraktalizm, bo koncepcję tę wymyślili i Platon, i Arystoteles, a później Rousseau i Lock kontynuowali. Oczywiście, każdy z nich w swoim czasie.

Nieprecyzyjne jest pytanie o Dialogi, powinno być, kto pierwszy jest ich autorem, bo Stanisław Lem też jest autorem dzieła o tym tytule.

Bardzo podobał mi się ten quiz. :+1:

5 polubień

Słabo: 14/20, w tym kilka strzałów.

3 polubienia

Świetnie, tzn. paradoksalnie mnie pocieszyłeś Bingola. W końcu nie jestem sam… :grinning:

2 polubienia

Przypomnial mi sie i dobrze bo juz zaczynało męczyć…Chufo Llorens"Władca Barcelony"

1 polubienie

Znam się na fizjologii a nie filozofii

2 polubienia

Tak długo jak daje ci to jakąś formę refleksji, to mógłbyś to też nazwać jakiegoś rodzaju filozofią… :grinning:

1 polubienie

najbliższy temu to empiryzm :wink: :slight_smile:
mam nadzieje, ze kolega @Devil nie pomyli z wampiryzmem (znajac jego gusty filmowe i muzyczne, nie powinien)

2 polubienia

:joy: :joy: :joy:

16/20
trafiło sie kilka błedów

1 polubienie

Ale quiz fajny.Przy paru pytaniach aż sie zatrzymałem :innocent: Autorka chyba jest entuzjastką.

2 polubienia

a jak z wynikiem? entuzjazm to malo, odpowiedzi sa ladnie ukryte

Patrz wyżej a nie na pieprtzoną komórkę.