Myślisz, że wierzę w rzetelność i sens eksploracji tzw. Kosmosu?

Ale technologia coraz lepsza

Póki będzie konkurencja między mocarstwami, gowno z podboju kosmosu wyjdzie.
Póki świat się nie zglobalizuje, nie będzie żadnych podbojów tylko podskakiwanie gówniarzy w piaskownicy. A jak się świat nie zglobalizuje. ludzie zniszczą się wzajemnie w wojnie do której wtedy dojdzie. To tyle z mojej strony w tym temacie.

2 polubienia

No to żal tylko pozostaje, wydaje mi się, że Bóg w końcu zrezygnuje trwale z planety ziemia, i przeniesie się gdzieś na inne nieznane trajektorie…, a tutaj cała ludzkość tylko kroczy ku ostatecznemu kierunkowi.
Tak, ludzkość przestała już dojrzewać, kroczy równym krokiem do tyłu.

1 polubienie

Mylisz się i to bardzo. Gdybyś znał historię, miałbyś inne spojrzenie. Ludzkość bardzo, ale to bardzo powoli czyni postępy. Pytanie tylko, czy nie zawróci z tej drogi. Doroślejemy, tylko, w skali ludzkiego życie bardzo wolno.

2 polubienia

Tylko chodzi o to, że żadnego rozwoju jeśli chodzi o napęd rakiet nie ma! Technologia silników rakietowych jest taka sama jak była 80 lat temu w rakietach V2, oczywiście pomijając kwestie modernizacji. Do dziś Rosja wystrzeliwuje Sojuzy, które zostały opracowane 60 lat temu. Nic sie nie zmieniło i dopóki nie będzie rewolucyjnego rozwiązania, które umożliwi lot na Marsa powiedzmy w miesiąc, nic z tego nie będzie.

4 polubienia

Napędy rakietowe już są przeszłością. Teoretycznie są już inne napędy. Np silnik fotonowy, co też jest rodzajem odrzutu.

3 polubienia

O silnikch fotonowych czy jonowych czytałem już 50 lat temu. I co? Nic, panie, nic!

2 polubienia

Trudności z wykonaniem…, panie. Chodzi o źródło do tych motorków.
Najprostsze silniki fotonowe niemal nas każdy dzierżył w ręku, to zwykłe latarki na bateryjki, silniki fotonowe ma każde auto w postaci reflektorów i innych światełek.
Czytałem, że jeżeli policzyć wszystkie auta na świecie jadące w nocy na światłach, to to straty paliwa wychodzą w tonach, sumując jedną noc. Bo te silniki fotonowe działają w odwrotnym kierunku do jazdy stawiając opór, który pokonać musi zwykły silnik spalinowy.

2 polubienia

Ale jaka zywotnosc ma taka bateria w latarce?

3 polubienia

Nikłą.

4 polubienia