Na czym polega fenomen filmu Barbie?

Rekordy bije nieziemskie. Widzieliście? Chcecie widzieć?

1 polubienie

Coś tam mi się obiło o uszy, ze popularne, ale nie widziałem i nie chcę widzieć.

Moja córka poszła z koleżankami ,w wakacyjnym trybie który tak ciężko potrafi doświadczyć i wiem że z pewnością to ominę.
Innymi słowy,pozostane wierny zasadzie,niezmiennej od blisko ćwierćwiecza.Im film popularniejszy,tym mniej warty zachodu.
A to juz chyba ekstrema.Kazdy wie czym jest barbie i czego sie można mniej więcej,po niej spodziewać…

4 polubienia

Moj syn był i bardzo mu sie podobał.

3 polubienia

No właśnie podobno nie. To nie jest cukierkowa komedia. To film z przesłaniem społeczno kulturowym. O feminizmie, seksizmie, konsumpcjonizmie itp.

2 polubienia

Naród znudzony, myślał, że to rozrywka to poszedł.

2 polubienia

Nie wiem.
Ale może sie dowiem.
Oppenheimer i Barbie?

Barbie jest i byla symbolem kobiecosci wyzwolonej, ale w ta kobiecosc uwikłanej. Czyli. baba kucharka pod latarnie?
Osobiscie nie jestem fanką koloru rozowego. Lalka majaca za zadanie uczyc okreslonych zachowan?
Ale jesli te dwa filmy wyciagna ludzi z domow?

1 polubienie

I do tego potrzebna jest barbie???
Nie no,zlituj sie… :joy:
Cos mi sie zdaje ze Bolek,Lolek i Tola,bardziej by do mnie przemówili…

1 polubienie

Dla mnie raczej symbolem kiczu.

2 polubienia

O,to,to🤗
I niczego poza tym…
I dodam z odrobiną sarkazmu że właściwie nie powinno dziwić że ktoś dzisiaj z Barbie, próbuje zrobić głos pokolenia :joy::joy::joy:

1 polubienie

Gdybym się wybierała to tylko po to, żeby patrzeć na Goslinga.

Ludzie są coraz głupsi, więc i rozrywka musi być dla znudzonego umysłu. Pierwowzorem Barbie była niem.lalka dla dorosłych to tak idąc do źródeł… :thinking:

1 polubienie

Lalka

Trójkąt?
Gender jakis kolego promujesz

Czy od razu niemiecka i jako srodek antykoncepcyjny???

1 polubienie

Rozowe tez kolor

Mam w domu,chyba dwie płyty na dvd ,z ta całą barbie…Jedna z nich to wersja…Kolędy,Dickensa…[Charles,wybacz,błagam!!!]
Takie wersje dla mniej wiecej,6-8 letnich dziewczynek.
I powiem Ci ze to było całkiem zgrabne.Tak jak bajka być powinna.

Jeszcze nie widziałam. Na razie tylko recenzje z kanałów firmowych na YT. Raczek uważa że wszystko pod dyktando Matela i że jest to jedno wielkie, niewiele wnoszące, lokowanie produktu - które ma sprzedać znaną zabawkę nowemu pokoleniu jako produkt jednocześnie nowoczesny i kultowy… od Raczka 6/10. Sfilmowanym bardzo się spodobało: wprawdzie dostrzegli ometkowanie i aspekt reklamowy ale chwalą mnogość kontekstów i odwołań do kultury i popkultury, dopracowanie szczegółów i scenografii grę aktorską. Chętnie sama bym zobaczyła w kinie. Chociaż jeszcze trochę i będzie w strimingu.

Najwięcej oscarów dla Oppenheimer’a.

1 polubienie

Na szczęście kicz pt. Barbie, poza piosenką przepadła.
Coś wróble cwierkaly, ze Cillian Murphy, czyli tytułowy Oppenheimer jest brany pod uwage jako nowy Bond?
Irlandczyk Bondem?
Ciekawe czy po Oscarach jego szanse wzrosną?

2 polubienia