Na czym polega tzw. Zielony Ład przeciwko któremu protestują rolnicy?

Bo tak szczerze to nie wiem

Na ograniczeniu emisji c.o i nawozów sztucznych. Chyba.

1 polubienie

Czyli rownie dobrze można sie modlic o deszcz zamiast śniegu na biegunie poludniowym.
Niektore pomysly sa sensowne, inne? Ja jestem zwolenniczką myślenia ewolucyjnego, nie rewolucyjnego.
Faktem sa zmiany klimatyczne, ale wystarczy na globus poatrzec Europa malutka, ludzi niedużo. Mozemy próbować swoje podworko posprzątać, czy inni też to zrobią?
To nie tylko kwestia rolnictwa.

1 polubienie

W jakim sensie ograniczeniu emisji CO2? Przecież rolnik wyciąga nadmiar dwutlenku węgla swoimi plonami XD

Ale to wszystko pokręcone

No niezupelnie.
To nieszczesne CO2 to przyklad jak odplyneli urzednicy w Brukseli. Zupelnie nie potrafia komunikowac się z otoczeniem. I to od dawna.
Potem wychodza takie “kwiatki” jak slimak tez ryba, marchewka owoc i prostowanie kanaryjskich bananów.
Tu chodzi przede wszystkim o zapobieganie dalszej degradacji srodowiska, zachowanie naturalnych biocenoz, takich jak puszcza Bialowieska, wiele innych parkow narodowych, ograniczenie emisji nie tyle CO2 co innych trucizn. Ograniczenie monokultur uprawnych, nadprodukcji śmieci i takie różne.
Ponieważ ludzie zawsze maja sklonnosci do histerii to podnosi sie wrzask - a z czego będziemy żyli? Spokojnie, nie wdrożonych technologii i sposobow na zycie w sejfach i urzędach patentowych jest dużo.

1 polubienie

Zgadza się. Ale ten Zielony Ład powstał w PiS, kiedy niejaki Wojciechowski z tej partii będący komisarzem unijnym od rolnictwa wprowadził to za akceptacją urzędników unijnych. I stosowanie tego ładu zaczęło rozpierdzielać rolnictwo w Europie.

I tu ciekawostka jest taka, że rolnicy polscy głosujący w większości na PiS protestują, jak już PiS nie rządzi. Przedtem siedzieli cicho. Podobnie z ukraińskim zbożem. Przecież to PiS stworzył całą tą aferę. Na ukraiński transport kołowy bez licencji też wyraził zgodę.

3 polubienia

Fala odbita. Zwana tez refleksem szchisty korespondencyjnego. Z calym szacunkiem dla tych zapaleńców.

2 polubienia

A jak oceniasz skuteczność poprawy bytu rolników w Brukseli?

Pisałem w podobnym tonie kilka dni wcześniej. Według mnie pisiorska swołocz, to jedno z najgorszych plag, jakie spadły na nasz kraj po upadku PRL-u.

Nie każdy to zrozumie, dlatego nie będę dalej tłumaczył, czemu tak jest …

3 polubienia

Chlop żywemu nie przepuści

Ostatnia zwrotka jest w pierwszym komentarzu. Cenzura nie przepuscila? Moze chodzlo o koci ogon?:rofl: