na dobranoc 8 listopada?

:footprints:
Dziś dzień sprzątania?
I dla przypomnienia również dzień Tablicy Mendelejewa – zdolny człowiek wziął te atomy i je ładnie poukładał…
Geniusz pomysłu polegał na tym, że zostawił trochę pustych okienek – 150 lat temu, kiedy ja opublikował znano mniej więcej połowę istniejących pierwiastków – więc wraz z postępem badań naukowych można było nowe dołączyć nie robiąc bałaganu.
I pomyśleć, że wtedy o czymś takim jak liczba atomowa nikomu się jeszcze nie śniło? A wg każącej anegdoty pomysł na prezentacje autorowi się… przyśnił.
:footprints:
No, ale przechodzimy do rzeczy poważniejszych.
:footprints:
Grupa kanibali została zatrudniona w firmie jako programiści. Ich menadżer powiedział, że są świetnymi pracownikami - poprosił jednak, aby nie dotykali ani nie jedli swych kolegów.
- Mamy stołówkę, tam się je. - wyjaśnił.
- OK - zgodzili się kanibale.
Po sześciu tygodniach menadżer odwiedził ich znowu i powiedział.
- Jestem bardzo zadowolony z waszej pracy i zachowania. Ale mamy problem, gdzieś zginęła sprzątaczka. Czy to przypadkiem nie sprawa któregoś z was?
- Nie, nie. - zaprzeczyli kanibale.
Gdy menadżer wyszedł szef kanibali spytał:
- Co za idiota zjadł sprzątaczkę?
- To ja. - przyznał się jeden z kanibali.
- Czy ty kompletnie oszalałeś?! Przez sześć tygodni jemy dyrektorów, kierowników i innych vipów i jakoś nikt tego nie zauważa. Jak można być tak głupim, żeby zjeść pracującą osobę?
:footprints:
Sprzątaczka została zgwałcona w pewnym biurze. Policjant ją przesłuchuje:
- No, proszę pani, jak do tego doszło?
- Myłam podłogę klęcząc na kolanach, naglę czuję, że ktoś jest z tyłu i mnie zgwałcił.
- To czemu pani nie uciekała?
- Na wymyte?!
:footprints:
Do dyrektora banku zgłasza się sprzątaczka:
- Panie dyrektorze, proszę mi dać klucze od sejfu.
- Pani chyba oszalała!
- Wcale nie. Ale już nie mam ochoty męczyć się pół godziny z wytrychami, żeby otworzyć to cholerne pudło, w którym robię porządki w ciągu pięciu minut.
:footprints:
Po godzinach w wielkim biurowcu cisza. Tylko samotny sprzątacz szczotką na kiju glancuje posadzkę korytarza. Wtem otwierają się drzwi i wychodzi dyrektor. Rozgląda się, na widok sprzątacza na twarzy wykwita mu sardoniczny uśmiech.
- Hej, sprzątacz! Pozwól tu na chwilkę.
- O co chodzi?
- Tu musisz poprawić - dyrektor wskazuje podłogę przed sobą. - Zostawiłeś plamę!
- Plamę!? Niemożliwe! Jaką plamę?!
- Taka obrzydliwą, wielką, czarną plamę!
- A plamę! - uśmiech zarumienia twarz sprzątacza. - Taką gruszkową, z małym różowym plackiem na końcu?
- O właśnie, taką wielką, czarną gruszkową, z malusieńkim różowym plackiem! - dyrektor omal nie wpadł w ekstazę - Szoruj to kmiotku!
- Niczego nie będę szorował grubasie. Podłoga lśni, a to jest Twoje odbicie, palancie.
:footprints:
Jeśli jesteś zmęczony i bardzo śpiący, a masz bardzo hałaśliwe dzieci, powiedz im, żeby cię obudziły po 30 minutach drzemki, aby razem sprzątać dom. Zrobią dosłownie wszystko, żeby cię nie obudzić.
:footprints:
Żona do męża:
- Zobacz, ja muszę prać, prasować, sprzątać, nigdzie nie mogę wyjść, czuję się jak Kopciuszek.
Mąż na to:
- A nie mówiłem, że ze mną będzie ci jak w bajce?
:footprints:
- Mężu, przyszła wiosna, więc najwyższa pora na wiosenne porządki?
- Masz rację kochanie, jest taka piękna pogoda, słońce świeci, cieplutko, więc może zamiast sprzątać w domu, umyłabyś mój samochód, który stoi na parkingu?
:footprints:
Dyrektor sprawdza czystość w pracowni geograficznej.
- Dlaczego na globusie jest tyle kurzu?! - awanturuje się.
- Ależ panie dyrektorze, trafił pan akurat na Saharę - tłumaczy woźna.
:footprints:
- Dlaczego sołtys w Wąchocku o mało co się nie utopił???
- Wrzucił peta do rzeki i chciał przydeptać, bo lubi porządek…

5 polubień

Kurcze, mam problem z przeczytaniem, taki dziwny układ, nie wiem czy tylko u mnie.

cos formatowanie tekstu sie zbiesilo. juz widac normalnie?

3 polubienia

1 polubienie

Tak, juz dobrze :slight_smile:

1 polubienie

Ty sprzątasz @okonek a tam Ci ktoś brudnymi stopami ślady porobił, marasu naniósł.:stuck_out_tongue_winking_eye:

2 polubienia

No widzisz, wlazl na swiezo wytarte :grinning: dran jeden.

3 polubienia

1 polubienie