“Na pewno nie jestem pewny niektórych rzeczy tak jak kiedyś”

Tak mi powiedział jeden z użytkowników
Zgadzasz się z tym czy nie?
Bo ja im starszy jestem tym mam więcej wątpliwości ogólnie

3 polubienia

Ja mam tak samo. Właściwie, to miałem na myśli, pisząc te słowa.

2 polubienia

Nie do konca.
Owszem,bywa tak ze im więcej człowiek wie, tym miewa więcej wątpliwości,wyczuwa sprawy nie do końca jasne.
Ale zdecydowanie częściej jest dokładnie na odwrót.Powiedzialbym ze na pewno jestem częściej pewien tak siebie jak i wielu spraw niż kiedyś.

5 polubień

Bilans watpliwosci i pewnosci?
Ciągle jest na zero.
Zmienia się tylko struktura.

2 polubienia

Zaskakują mnie ludzie, zaskakuję siebie ja, niczego nie można być pewnym. Inaczej patrzę na świat. Pewnych spraw jestem bardzo ciekawa i w to brnę, a inne sprawy sobie odpuszczam. Robię selekcję. Pewnych kwestii trzymam się mocno, np. religii, wiary, a pewne traktuję powierzchownie. Zwracam uwagę na to, co jest dla mnie dobre i na tym się koncentruję.

2 polubienia

Podpiszę się pod cytatem znanego filozofa:
“Wiem, że nic nie wiem”

3 polubienia

Czy to przychodzi z wiekiem?

Tak. Bo im bardziej zagłębiasz się w nowe obszary wiedzy, tym bardziej stwierdzasz jak mało do tej pory wiedziałeś.

3 polubienia

Same ogólniki i jeśli tak,to wręcz przeciwnie.Wielu rzeczy można być pewnym ale do tego potrzebne jest zainteresowanie i obserwacja a nie odpuszczanie.

2 polubienia

No chyba, ze goniąc za jedna wiedzą wpadasz na trop czegos, o czym pojecia nie miales, a zapowiada si interesujaco?

1 polubienie

No i pięknie!Na tym polega przygoda z wiedzą.
Dlatego tak marzę o emeryturze by wreszcie mieć na wszystko czas…I wpadać w tak zaskakujące"pułapki"

2 polubienia

Ale też jakby coraz mniej dziwi. Nawet bardzo dziwne i niespodziewane rzeczy - nie dziwią.
Jak mówią " Czy to normalne że kot zachowuje sie nienormalnie?" tak to normalne - bo to kot.
oraz jeszcze czesto czuję że
image

2 polubienia