Na pożegnanie Wiadomości TVP - fajny quiz! :)

Quiz - Największe wpadki “Wiadomości” TVP. Rozwiąż QUIZ i sprawdź, czy je pamiętasz! - Gazeta.pl

1 polubienie

Mój wynik: 9/10, nieźle, choć nie oglądałem żadnego z tych programów :slight_smile:

1 polubienie

Po desperackiej probie zglebienia logiki wiadomosci wyszlo mi 4/10
W tym dwa fuksy.

2 polubienia

7/10 ale strzelałem w większości :wink:

1/10 !!! MÓJ rekord w "celności "! Czy te pytania tendencyjne były w tem quizie ?

1 polubienie

Nie mam pojęcia kto to jest ten w pierwszym pytaniu, w drugim to samo. A powinnam ich znać???Pojęcie “zielony ekran” też jest mi obce, dalej nawet nie zaglądam

Na planie jest zielony materiał za aktorami czy prezenterami w studiu potem wkleja się komputerowo tło jakie jest wymagane miasto,ocean,kanion daje to efekt jakby kręcono film gdzieś w mieście lub w innym plenerze mimo że aktorzy są tak na prawdę w studiu

2 polubienia

Zielony ekran tez bywa niebieski,

1 polubienie

5/10…Jak miałbym odpowiadać sensownie na te pytania,skoro nic z tego nie widziałem? :thinking:
Ale warto było :joy:
Ta Hołecka jest jednak głupia.Jest tak głupia że zęby bolą…

2 polubienia

No właśnie nie jest głupia - jest wredna. Bo przed 2015 rokiem była całkiem normalna i mądra, ściskała się z Owsiakiem na wizji. A potem sprzedała swoją cnotę Kaczyńskiemu.

1 polubienie

Przeczytaj raz jeszcze pytania z nią w roli głównej.Szczególnie to z planetami…
Nie mówiąc juz o tym że dziennikarskim OBOWIĄZKIEM jest sprawdzanie przed wejściem na wizje,prawidłowej wymowy w obcym języku.
Dla własnego dobra i z szacunku dla odbiorcy.

2 polubienia

A tam, to zwykłe przejęzyczenie nie ma co sie czepiać. Znacznie gorsze to co mówiła na serio.

?
Uważasz że żartowała?Nie sądzę.To zwykły,normalny dzisiaj,kult głupoty i niechlujstwa.
Odbiorca ma prawo nie wiedzieć.
Dziennikarz nie powinien mieć PRAWA sprzedawania swej nędzy i lekceważącego lenistwa.

1 polubienie

Ona nie zrobiła kariery inteligencją, a sprytem. Wzloty i upadki w jej karierze wiązały się z jej wpadkami lub podlizaniem odpowiednim ludziom.

3 polubienia

Z ta wymowa to różnie bywa. Jak Krzaklewski wygra wybory prezydenckie to wzrosnie popyt na gips, jak obcokrajowcy zaczna dobie “jezyk lamac” na nazwisku.
Zresztą nie dotyczy to tylko polskiego.
A co mnie prywatnie denerwuje w Polsce jak juz przy tym jestesmy? Nagminne uzywanie fonetyki angielskiej przy *wszystkich" akronimach? Często z nadgorliwoscia neofity? Mnie oslabia.
Co do imion i nazwisk? Warto sprawdzić chocby ze wzgledu na kurtuazje. Choc czasem jak sam wiesz nauczyc blizniego wymowy Twojego imienia czy nazwiska zgodnego z polskimi regulami to graniczy z cudem.
Niewatpliwie pod tym wgledem Lewandowski sie przysluzyl promocji kultury, wreszcie Hiszpanie nauczyli sie prawidlowej wmowy koncowki -wski, -wska (to ostatnie bardzo sie podoba feministkom :wink:) i tego, ze tego typu nazwiska sa zwiazane z polskim a nie rosyjskim pochodzeniem.

Takie przejezyczenia to lekcewazenie pracy. I w tym przypadku widza.
Merytorycznie to kazdemu zdazylo się cos glupiego powedziec, ale jezeli jest to nagminne?
Ja rozumiem, ze Pertru po swietach zobaczyl szesciu kroli nie trzech - dobrze, ze nie byly to biale myszki w koronach.
Niestety ekipa prezesa bije rekordy chamstwa i ignorancji.
Prezes tez nie gorszy. Bezczelnosc obezwladniajaca.

Na logikę
Wyszlo 8/10
Jednak te kapsy nawet logice przecza.
Niemniej
Holecka i Ziemkiewicz majasie dobrze w Republice i nic sie nie zmieniło.

2 polubienia

I tam jest ich miejsce.Niech korzystają z demokracji bo moim zdaniem,nawet na to nie zaslugują.
Telewizja publiczna to w ŻADNYM wypadku,telewizja partyjna!
To jest jawne łamanie prawa które powinno być surowo karane.Jak każde zawłaszczenie mienia publicznego.
Naprawdę,szczerze żałuję że 80-90% społeczeństwa nie zna [z rozmaitych przyczyn] wzorcowej w tym względzie,BBC
Nie mówię juz o tym że pragnący publicznego dobra,powinien z pokorą uczyć się od lepszych…To zupełnie inny temat…

3 polubienia