Na sniadanie w środę 29 marca?

Obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pianina.
Fortepianu zresztą też.
To 88. dzień roku, dokładnie tyle klawiszy liczy fortepian oraz tradycyjne pianino. Piano Day to święto obchodzone od 2015 roku dzięki inicjatywie światowej sławy niemieckiego pianisty i kompozytora Nilsa Frahma.
Klasyka to może @elsie?
Ja przypomnę cudowne dziecko trzech pedałów
Ladies and gentlemen - Liberace.

2 polubienia

Dzień w sam raz na mycie okien.
Posiedzę jeszcze trochę przy kawie. Może mi przejdzie. :smiley:

5 polubień

Nie broń się przed tym myciem aż tak bardzo. Od czasu do czasu jednak trzeba ulegać swoim słabościom, żeby życie nie było smutne. Jeśli aż tak bardzo kusi Cię to mycie okien, to już trudno. Umyj.

2 polubienia

Tak, niech kolezanka @herytiera umyje. Na jutro zapowiadaja deszcz🤣

2 polubienia

Presja rytualnego mycia okien jest ogromna. :smiley:

1 polubienie

Mam nadzieje, że wrodzone lenistwo chyba weźmie górę. Dużą rolę odegrają tu też rolety zasłaniające miłosiernie całe okno. :smiley:

2 polubienia

Jeżekli potrafisz się oprzeć chęci natychmiastowego pucowania szyb, to tym lepiej dla Ciebie. Będziesz mogła ciągle myśleć o tym, że ta przyjemność jeszcze przed Tobą i dzięki temu Twoje dni będą szczęśliwsze. :smiley: :hibiscus:

2 polubienia

I po co mi było pisać o myciu okien. O ja niemądra! :smiley:

2 polubienia

Już zapomniałam o czym pisałaś. Zdaje się że o kawie? Smaczna jest?

2 polubienia

Niestety już się kończy. :frowning: Czas na podejmowanie bardziej radykalnych decyzji. :smiley:

2 polubienia

Gra szybko i dużo dźwięków. Publiczność będzie zachwycona.
A potem w wolnej chwili posadzi na klawiaturze dziecko w pampersie.

2 polubienia

Liberace byl gejem. Na fortepianie stawial swiecznik.
A kariere zaczynal jako solista z orkiestra w Chicago.
Grał klasyke. Wypromowal go (na swoj sposob) Ignacy Paderewskiuki ukierukowujac jego talent ku estradzie.
I trafil w dziesiatke - zapotrzebowanie na tego typu występy w latach 30 i 40 bylo ogromne, a widowiskowosc jego występów zapewnila mu bycie pierwszym “rezydenten” Las Vegas. To ludzie przyjezdzali go obejrzec, nie on jezdzil z koncertami :wink:
Z czasem stal sie ikoną tego typu rozrywki, na dlugo przed Presleyem (co prawda inny sektor muzyczny, co kto lubi)

2 polubienia

Klawisze to są w więzieniach

3 polubienia

Ciekaw jestem, jak wielu ludzi nie odróżnia fortepianu od pianina :thinking:

2 polubienia

Myślę, że jednak odróżniają :wink:

5 polubień

od klawesynu czy innej nieduzej paskudy to moga nie odroznic, ale od fortepianu???

2 polubienia
3 polubienia

Jaki to as jest poduszkowy? Karo?

3 polubienia

Dokładnie tak a laleczka winna? :grin:

2 polubienia

To to od razu wiadomo, że dama pik. :joy:

2 polubienia