Na świecie wydarzyło się mnóstwo kataklizmów

Który przyszedł Ci na myśl jako pierwszy?

2 polubienia

Tsunami świąteczne z 2004. :frowning:

3 polubienia

Mnie też z tsunami.

2 polubienia

Rok 1970,Bangladesz
Cyklon uśmiercił 500 000 tysiecy ludzi.

3 polubienia

Dzyngis Chan, niejaki Goebels z Hitlerem i Stalinem do spolki.
z takich wstrzasow to Lizbona 1755
Krakatau?
i legendarne zaginiecie Atlantydy

2 polubienia

Bez zastanowienia.
Polska. Rok 1997. Powódź stulecia.
Mimo iż nikt z mojej rodziny nie ucierpiał, nabrałam większej pokory do niszczycielskiej siły natury.
Dzięki reporterce Marii Wiernikowskiej mogłam " z bliska" zobaczyć ogrom zniszczeń, ludzkiego nieszczęścia i podłości.

1 polubienie

Zapamiętałam ten rok z wielu powodów i raz jeszcze podkreślę, że to pani Maria sprawiła.
Dzienniki telewizyjne pokazywały zdjęcia i filmy robione z lotu ptaka, ona docierała w miejsca trudno dostępne.
Siedziałam w ciepłym mieszkaniu, w wygodnym foteliku, z filiżanką kawy w dłoni, i z minuty na minutę było mi wstyd? Przykro?
Oczywiście wysłałam kilka sms-ów, jak większość Polaków, pewnego dnia pękłam.
Na dachach domów, które cudem nie zostały zalane, całe rodziny koczują bez jedzenia, picia, w mokrej i brudnej odzieży. Otoczeni wielką wodą, która zbierała wszystko. Zalane cmentarze, ścieki, martwe zwierzęta.
Jakby tego wszystkiego było mało, pojawiają się szabrownicy, na lepszym sprzęcie niż służby ratunkowe.
Po jakimś czasie telewizja nagłaśnia, że dary dla powodzian do nich nie trafiają. Dlaczego?! Przecież są papiery potwierdzające ich dostarczenia do magazynów.
I taka ciekawostka.
Oprócz małych kwot pieniężnych, zrobiłam raz paczkę, były w niej czyściutkie ubrania, dokupiłam środki czystości i jedzenie w puszkach.
Idę w ciemno do kościoła, tam bankowo jest punkt odbioru. Ale nieeee, w kancelarii babka mi mówi: Kościół nie ma czasu się tym zajmować, proszę to zanieść do sklepu AGD, właściciel się zajmuje takimi zbiórkami…

1 polubienie

@humoreska, gdzie masz avatar???

Duda wygral 2 turę.

2 polubienia

Co tam Duda.
Koleżanka @humoreska avek usunęła.
@Devil, piękności Ty nasze, użyj swych wdzięków żeby nie uciekła.

Dlaczego to zrobiła? Ładny był

1 polubienie

Teraz zobaczyłam, że wpisy swoje usuwa.

1 polubienie

Cos sie dzieje :pensive:

1 polubienie

Tak.

Ale co? Pisała coś?

1 polubienie

Nic nie wiem.Jestem z doskoku.

Szkoda by było. Zostaną tu sami nudziarze i sztywniaki.

Raczej znudzeni.

Myslalem ze chodzi o kataklizmy a nie wojny.

Trzęsienie ziemi w Armenii w 1988r.
To pierwszy kataklizm który mnie przeraził, bo zaczynałam rozumieć więcej świat i wiadomości z niego.

1 polubienie