Nacjonalizacja?

Problem z tym odklejeniem nosa.

3 polubienia

Inna wersja od tej, którą się dowiedziałem od @666 oraz @anon86894402 w innym pytaniu :wink:

2 polubienia

Nic nie chcę ujmować naszym kolegom ale myślę że oni tylko wyrażali swoją opinię a nie informowali o istocie tej afery. Bankowość w dzisiejszym wydaniu jest wiedzą elitarną i nie tak łatwo w jej meandrach się swobodnie poruszać. A szczególnie zrozumieć bankowe przekręty.

5 polubień

Niewątpliwie wyszłoby, jakby nie tarł bab.:joy:

2 polubienia

Widzę, że nie tylko ja słyszałem o tym, że Siły Zbrojne od niedawna przestały podlegać Szefowi Sztabu Generalnego, a zaczęła podlegać Ministrowi Obrony, który to z definicji nie ma przeszkolenia do tego typu zarządzania … Pan Leszek Sykulski o tym mówił i stwierdził, że tego typu rozwiązania powinny być demonami przeszłości z czasów PRLu … :confused:

1 polubienie

Jeśli to prawda, z tym powrotem do szkół to ludzi chyba krew zaleje … Mnie by zalała … Bo ok … Nauczyciele już chyba są zaszczepieni (lub będą chyba …) Ale to jest też zagrożenie dla rodziców dzieci i dziadków …

A to w kontraście do pozamykanych biznesów nie wygląda ani przyzwoicie, ani racjonalnie … Widać nie bez powodu rząd się odgrodził płotem od ludu popierającego lub nie “dobrą zmianę” … I pomyśleć, że ludzie na PO narzekali …

Przy czym wiadomo … Nie umywam rąk PO bo wiadomo, że święci też nie byli …

EDIT: A do tego dochodzą nowe podatki i tzw. podatek inflacyjny, a więc po prostu rosnąca inflacja … :confused: Nie powiem … Trochę sobie grabią przed ludem … :confused:

2 polubienia

To jes efekt nieco opozniony w czasie - banki w strefie euro zrestukturyzowano na poczatku kryzysu 2008. Nie obylo sie bez ofiar wsrod ludnosci cywilnej, niewiele z malych kas oszczednosciowych dzialajacych na zasadzie parabankow mialo gwarancje panstwa. Inne padly ofiara banksterow cwaniaczkow.
Gdyby nie interwencja wladz hiszpanskich byloby jeszcze gorzej.
Obronna reka wyszlo kilka duzych bankow, ktore wchlonely male podmioty, na dzis podjeto dwie fuzje - jedna prowadzi Santander, opiera sie na calkowitej prywatyzacji (ale oni nie brali dotacji rzadowych w czasie transformacji) i druga La Caixa, ktora wchlania bardzo zadluzona Bankia, a razem z nia ok. 40% udzialu panstwa. Akcje państwowe z racji olbrzymich inwestycji poczynionych w Bankia (nb. wiekszosc starego zarzadu oglada swiat w kratke).
Ktory model bedzie korzystniejszy czas pokaze.
Ja na razie trzymam sie tego drugiego. Bank moze zbankrutowc, panstwo jak pokazuja przyklady Argentyny czy Meksyku raczej nie.
Zobaczymy, czy PiS uda sie ta sztuka? Czy bedziemy miec w PL druga afere FOZZ?
@Antykwa proby nacjonalizacji dobr wszelakich to wstep do powrotu do komuny. Zapewnienie zrodel utrzymania i srodkow dzialalnosci jedynej slusznej partii. Tylko teraz nie metoda moskiewska na rympal czyli ogolne uwlaszczenie ustawa, a drobne kroczki - tu skubnac, tam wydusic, a reszte uzaleznic decyzyjnie.

5 polubień

A ja myślę, że chłopaki z PiSu zaczynają sobie organizować moszczenie gniazdek jak aktualne koryto się skończy. Albo liczą na to, że się nie skończy i też nacjonalizują dla siebie.

Większość wyborców PiSu marzy o tym, żeby znów było państwowe, bo prywaciarze, to ich wykorzystują. No i żeby było po równo. I na to Kaczyński liczy.

5 polubień

Inna sprawa, ze czesc jak to nazwales @birbant “prywaciarzy” tez krysztalowa nie jest. Dominuje model konsumpcyjny, niewielu decyduje sie na inwestycyjny (czylo mowiac po ludzku, co zarobi to wyda, nie myslac o dlugofalowym rozwoju firmy) - stad uderzenie lockodwnem w polska gospodarke moze byc bardziej oplakane w skutkach niz w krajach, gdzie z urzedu lub tradycji stosuje sie tworzenie, nawet w malych rodzinnych firmach funduszu - poduszki. Przeznaczonego na rozwoj lub przetrwanie czasach chudych. Niekiedy te odpisy sa zwolnione z podatku.
A tu pole manewru sie powieksza - po poprawie koniunktury latwiej majac wklad wlasny uzyskac kredyt na dobrych warunkach.
Faktem jest, ze przy covidzie sektor turystyczno hotelowo gastronomiczny bedzie musial sie zrestrukturyzowac, ale przyroda pustki nie lubi. Na pewno, co juz widac, ilosc bedzie musiala przejsc w jakosc, a i wymagania sanitarne sie zwieksza.
Temat rzeka, jedno jest pewne - ta tzw. nowa rzeczywistosc jednych zepchnie na margines, innym da szanse.
Czy jest to rodzaj rewolucji?
Wolalabym ewolucje.

2 polubienia

Tu już dzielisz włos na czworo. W każdym kraju jest tak, jak piszesz. Nie prywaciarze w Polsce są problemem w tej chwili, ale ci co chcą im zabierać. I to jest najgłupszy ruch PiSu, ze wszystkich ich przedsięwzięć, moim zdaniem. A znając ich i tak spartolą sprawę.
A jak się Sasin za to weźmie…, to jest całkowicie pewna gwarancja, że się na tem położą.

5 polubień

Kwestia zezwolenia spolecznego na takie zlodziejstwo ze strony panstwa czy uprzywilejowanej grupy ludzi przyssanej do wladzy ustawodawczej.
W Polsce na takie bandyckie dzialania tolerancja jest duza. Kilkadziesiat lat komunistycznej indoktrynacji nie pozostala bez sladu.

3 polubienia

Afera z Idea Bankiem polega na mafijnym zarządzaniu państwem. W normalnym państwie Czarnecki dostałby oficjalną korespondencję z KNF i zostałby zaproszony do rozmów o banku w gronie prawników z obu stron, a społeczeństwo dowiedziałoby się o wszystkim z oficjalnych komunikatów. Tu mamy spotkanie biznesmena i mafijnego posłańca z żądaniem haraczu. Gdyby Czarnecki nie nagrał tej rozmowy lub gdyby ujawnił ją za wcześnie, całą sprawę można było by zamieść pod dywan. To czy Idea Bank stanąłby na nogi, czy przejęcie przez konkurencję jest zgodne z prawem i czy zapłacimy za to więcej czy mniej, to drugorzędne problemy - głównym problemem jest szantaż zastosowany przez urzędnika na biznesmenie.
Ostatnio różnej maści “finansiści” zaczęli mówić, że Idea bank powinien być zrestrukturyzowany już dawno, pomijając fakt że wszystkie plany restrukturyzacji przedstawione przez właściciela w ciągu ostatniego roku zostały odrzucone przez KNF. Ekonomiści nie związani z partią rządzącą negatywnie oceniają sposób “ratowania” Idea Banku, twierdząc że “taniej” dla nas byłoby pozwolić właścicielowi dokapitalizować ten bank, tym bardziej że w ciągu ostatnich miesięcy Czarnecki “wpompował” do niego kilkaset milionów złotych. Decyzja o siłowej nacjonalizacji wydana w tym właśnie momencie pokazuje jakie podejście do biznesu ma PiS - niepokorni albo w końcu zegną kark, albo zostaną pozbawieni swych pieniędzy.

5 polubień

Hotel Gołębiewski / większość sieći hoteli, lokali wypoczynkowych w atrakcyjnych miejscowościach, rząd zamierza poratować gotówką ale !, najlepiej za 51 % udziału w interesie od całości, Gołębiewski się Wacha - oddaje państwu ok 5 000 000 zł w podatkach, nie zwalnia żadnych ludzi. Premier dzwoni osobiście że warto skorzystać z oferty, bo na tarczę X by się załapał. Ministrowie proponują przejęcie za złotówkę przez państwo, by zachował twarz biznesmena i fotel prezesa w firmie, bo rząd sieci choteli nie zwolni z żadnych składek. Póki co to Gołębiowskiemu pomoc oferują firmy zagraniczne.

1 polubienie

Nic nie będzie pobudowane, bo ziemie są oddane kościołom jako spłata należności, jakich ?.Swoje należności dostali już kilka razy to samo. Za rządu ziemie były ugorami / część po PGR / którymi nie umieli zarządzić, dostał kościół na prywatne szkoły katolickie, większość trafiła na wynajem do biznesu i deweloperów, itd . Nie ma nowych planów przestrzennych, bo nie ma ziemii pod budowę domów, z trudem się znajdują pod nowe autostrady i przepłacone

1 polubienie

Narodowe Hotele :thinking: Ośmiogwiazdkowe.

:star: :star: :star: :star: :star:
:star: :star: :star:

Prezes i Spółka

6 polubień

Sasin już ma pomysł aby 51% udziałów, wystawić na giełdę jako akcje rzádowe, gdyby się udało przejąć hotele Gołębiewskiego / zasasinić /

3 polubienia

Ale ponoć tylko pierwsze trzy klasy mają chodzić do szkoły … O tyle dobrze … Tak przynajmniej od mojej mamy zrozumiałem …

A reszta online …

Ponoć wszyscy lub większość ludzi ma być do lata zaszczepiona …

1 polubienie

A trochę konkretniej ?

1 polubienie

Inna sprawa, że teraz każdy rozsądny człowiek 3 razy się zastanowi zanim otworzy w tym kraju swój własny biznes … :confused:

2 polubienia

Akutat dzieciaki posla do szkoly, zeby nie placic opiekunczego.
A co do tych szczepien to bardzo sceptycznie podchodze, patrzac na tempo i innych krajach?
Ne
Ie zapominaj, ze jest to szczepienie dwuetapowe, i w pewnym momencie nalozy sie koniecznosc podabia dawko powtarzajacej na pierwsze szczepienia.

3 polubienia