Najpierw wypadałoby się ustosunkować do 99 %. prawdopodobieństwa,

że gdyby hierarchowie Watykanu nie zamordowali Jana Pawła I, to Karol Wojtyła musiałby czekać ze 20 lat na swój pontyfikat, a wtedy różnie historia mogłaby się potoczyć, i mogłoby nie być polskiego papieża.

Wojtyła został zamordowany przez biskupów?!!

1 polubienie

Jemu chodzi o poprzednika naszego papieża Jana Pawła I następce Pawła VI

2 polubienia

Aaaaa…

1 polubienie

To swoją drogą, ale najpierw zamordowali Albino Lucianiego, poprzednika Jana Pawła II

1 polubienie

Pytanie tylko po co mieli by mordować Jana Pawła II?

2 polubienia

Po to, aby jeden starzec nie blokował atrakcyjnego stanowiska dla innych chętnych, zwłaszcza dla J. Ratzingera, czyli B XVI.

1 polubienie

A Benedykt to był młodzieńcem jak go wybrali na papieża

Nie był, ale to tym bardziej mu się spieszyło do pontyfikatu.

Poprzednik polskiego papieża zbytnio zainteresował się watykańskim bankiem Ambrosiano, pralnią mafijnych pieniędzy zarazem. Jan Paweł II nie wykazywał żadnych zainteresowań w tym kierunku i miał długi pontyfikat.

3 polubienia

Nie, JP z numerkiem jeden. Zmarl po 33 dniach pontyfikatu. Oficjalnie na sece.
Nieoficjalnie to nie dojdziesz
Zle jezyki mowia, ze za bardzo zainteresował sie dzialaniami IOR.
Takich ayrykulow bylo wiecej

1 polubienie

Próbowali, ale znajac watykanska skuteczność nie byla to robota od wewnątrz.

Fakt ale nie biskupi z Watykanu jak twierdzi harmonik a komuchy prędzej

Komuchy nie miały z tym nic wspólnego. Dopiero Jan Paweł II zaczął im przeszkadzać i próbowali co z tym zrobić. Raz się prawie udało.

2 polubienia

Nie jestem w temacie więc nie będę się dalej wypowiadał ale widziałem u Wołoszańskiego że Mehmet Ali Ağca miał jakieś powiązania z radzieckimi agentami od których otrzymywał wsparcie i instrukcje

3 polubienia

Tak, poprzez Bułgarię, ale centrala była w Moskwie.

Natomiast udział niektórych biskupów watykańskich w wałkach banku Ambrosiano jest pewny.

1 polubienie

Ja wlasnie to mialam na myśli - watykanczycy roboty by nie schrzanili
Oni jak na osoby chodzace w kieckach (tu zartuje ze statystyk - ulubionym narzedziem zbrodni u kobiet jest trucizna) posłużyli by sie dyskretniejsza metoda niz bron palna na srodku placu wypelnionego tlumem wyznawcow. Nawet proba drugiego zamachu w Fatimie w wykonaniu lefebrysty tez nie miala tej finezji.

2 polubienia

Śpiący jestem i nie łapie teraz za dobrze i nie wiem czemu ale przeczytałem od zewnątrz a nie od wewnątrz chyba z niewyspania

2 polubienia

Zdarza sie. Ja sie tylko ciesze, ze ten powrot do nowej normalnosci jest stopniowy
Zanim złapie się rytm po ponad 9 tygodmiach przymusowego lenistwa to trochę potrwa. Zwlaszcza z ustanowieniem rytmu dobowego :woozy_face::joy:

Ciąg przyczynowo skutkowy.