Należy znać języki obce?

5 polubień

hehe! Ale to nie do końca prawda. Ruskie klną jeszcze soczyściej. Widziałem i słyszałem klnących po swojemu, Niemców, Turków, Holendrów, Czechów i Słowaków, a także jednego Francuza. W każdym przypadku pełnia ekspresji.

4 polubienia

Tos Ty jeszcze Argentyńczyków w akcji nie slyszal :joy_cat:

3 polubienia

Tylko Duńczycy wypadają w tej konkurencji słabo.

Ich przeklinania mają mniej ekspresji od niejednego słownictwa polskiego pierwszoklasisty w tym względzie …

4 polubienia

Polak pod wpływem złości rzuca biegle łaciną

2 polubienia

Zalezy, gdzie yrm pierwszoklasista się wychowywał?
Na bałuckiej Limance, czy na Abramowskiego to ma wokabularium przekazane chyba genetycznie :joy_cat::joy_cat::joy_cat:

2 polubienia

A Duda po angielsku klnie tak; - łys dys, łys, dys…

3 polubienia

A’propos języków obcych, jak oceniasz niderlandzki, a szczególnie pod kątem trudności, ale nie tylko? Możesz go porównać do angielskiego i niemieckiego, a wręcz chętnie bym takie porównanie zobaczył.

1 polubienie

Jak się Włoch wkurzy to wywija kończynami bardzo szybko - wyglądało jakby szef dostał epilepsji, bo mu uzgodnioną pierwotną cenę bardziej obniźyli, a staliśmy w 300 m kolejce 2 godziny na głodnego i zmęczeni, wtedy lepiej się odsunąć bezpiecznie, zdarza się że palce lądują w oku. Mało mówią a mają dużo gestów, takie wafangulo e diabolo i pac łapą na ślepo, potem do gipsu :smiley:

2 polubienia

Cd nstąpi

Też tak sobie myślałem, ale mój wykładowca indywidualny sobie zmarł po kilku lekcjach / opłacony cały rok z góry. Nawet nie wiem czy od choroby ? / miał około 35 lat / czy przeze mnie !. Nie ma szkoły, zamiennik to poziom przedszkolny, nie było zwrotu kasy za nieodbyte lekcje. Kolega nauczył się esperanto, bo niby taki światowy ponad wszystkimi jęzorami, wyjechał za granicę do pracy i wrócił, bo nikt nie znał esperanto. Polak w Italii mówić jak Kali - ja mnieć, ja chcieć, ja umieć duża, ja wiedzić wszystko, ja chcieć piniondza :thinking::stuck_out_tongue_winking_eye:, ino że Kali zjeść krowa bo być głodna

2 polubienia

Brzmi podobnie do angielskiego, ale to pozór, bo gramatycznie i słownie, to jakby daleki dialekt niemiecki, Niemcy mają trzy przypadki, a Holendrzy jeden.

2 polubienia

O kurczę?
Chinskiego jeszcze nie probowalam poza księgą wróżb I cing :joy_cat::joy_cat::joy_cat:

2 polubienia

Kolega Dudi to tragedia grecka

1 polubienie

Zdecydowanie uważam, że w dzisiejszych czasach należy znać przynajmniej język angielski.

2 polubienia

@birbant Pierwsze co po przyjeździe do obcego kraju: zapoznać się z przekleństwami. A jak się już wszystko wie, to udawać że się nie rozumie :upside_down_face:.

3 polubienia

@Daniel86 Holenderski ma gramatykę prawie jak niemiecki, bardzo dużo podobieństw, tak trochę odmiana niemieckiego tylko wymowa inna. Jak ktoś zna niemiecki to szybko się połapie.

3 polubienia