Nasz prezydent zażywa uroków sportu

A tymczasem ponad naszymi głowami padają takie zdania:

"Dzisiaj głos w sprawie zabrała ambasador Mosbacher. “Drogi Prezydencie Putin, to Hitler i Stalin zmówili się, aby rozpocząć II wojnę światową. To jest fakt. Polska była ofiarą tego okropnego konfliktu” - napisała w j. polskim i ang. na Twitterze.

W odpowiedź na komentarz Mosbacher, rosyjska ambasada pisze: “Droga Pani Ambasador, czy naprawdę uważa Pani, że zna się Pani lepiej na historii niż dyplomacji?”

KLIK

1 polubienie

Ta karykatura kobiety zwana ambasadorem musi tak gadać. Reprezentuje USA w Polszy. I dba o wizerunek USA w Polszy.
My się oczywiście cieszymy że wielka Ameryka nas broni. I jednocześnie modlimy by zadziałał art 5 traktatu NATO.
Ja to czarno widzę. Poszczególni członkowie NATO robią interesy z Rosją. Polska znów może byc wyruchana w dupsko. Trzymajmy się spódnicy unii.

2 polubienia

Widzę to tak samo jak Ty. Rosję mamy za pasem, USA ma nas gdzieś (bo czemu nie?) ale karnawał przyjaciele, bawmy się!..

2 polubienia

Nie bardzo rozumiem o czym piszecie. Nie powiedziała prawdy? Byłam trochę odcięta od mediów. Napiszcie choć króciutko, o co chodzi.

2 polubienia

Powiedziała prawdę. Ale najważniejsze jest, jak zareagowały Niemcy w osobie swego ambasadora. Zdecydowanie zaprzeczyły Putinowi, przyznając się w ten sposób do swego udziału w wybuchu wojny i napaści na Polskę. I to jest godna postawa.
A Putin stara się, jak może mieszać w naszej polityce i to mu się udaje. A dlaczego mu się udaje? Tu nie trzeba być geniuszem umysłowym, by na to pytanie odpowiedzieć.

3 polubienia

Musi tak gadać bo tak było…
Haha bo unia nas obroni haha :rofl:

Póki co, nie chodzi o interwencję zbrojną, bo tego Rosja nie zrobi. Ale Rosja chce Polskę wyjąć z Unii. Putin dąży do objęcia Polski taką opieką, jaką otacza Białoruś. Póki należymy do Unii, jesteśmy od Rosji niezależni. Gdy ją opuścimy, powróci smród ruskich onuc.
Ja wiem, co to znaczy, Ty nie.

5 polubień

Smród? Może piekny zapach :rofl:

Nie wąchałeś, to nie wiesz.

3 polubienia

W sensie komuś może się podobac to co się pojawi po wyjściu z Unii i niekoniecznie być smrodem ruskich onuc :rofl:

Innej możliwości nie będzie.

1 polubienie

Czyli nie ma Polaków którzy chcieli by bliżej Rosji?

Nie znam wszystkich Polaków, Mówię za siebie.
Polska, póki co pięknie rozwija się gospodarczo. Przyspieszenie nastąpiło po przystąpieniu do Unii. I dzięki temu systemowi gospodarka pnie się w górę. Jeżeli komuś to się nie podoba, to ja za to nic nie mogę.
Jeżeli ktoś uważa, że bez Unii Polska będzie taka, jak teraz, to się myli. Bez Unii zjedziemy do poziomu Ukrainy i Białorusi. Pomijam tu aspekt rosyjski.

W Polsce jest sporo przeciwników należenia do Unii, jak w każdym unijnym kraju i na tym polega demokracja. Ale, póki co, decyduje większość.

Unia nie jest idealnym tworem i popełnia błędy, ale generalnie takie zjednoczenie jest najlepszym pomysłem w całej historii kontynentu.

4 polubienia

Ale Unię założyli komuniści no nie ? Czy wymyślili xd

1 polubienie

Stalin? Przypomniał mi się film “The Interview”, który nigdy nie trafił do kin, bo Sony przestraszyło się Kim Dżong Una. Gdy Kim pokazywał T-34 amerykańskiemu dziennikarzowi o nazwisku Skylark i wspomniał, że dziadek dostał czołg od Stalina, usłyszał “Stallone, to się wymawia Stallone” :wink:

3 polubienia

Nie. Unii nie wymyślili komuniści. Unia jest ich przeciwieństwem

1 polubienie

Ale ten Spinelli to był komunista

Altiero Spinelli za młodu należał do partii komunistycznej, ale za krytykę Stalina, wyrzucono go z tej partii. Nazywa się go symbolicznie ojcem chrzestnym unii, bo był jednym z pomysłodawców federacji. Ale to po tym, jak już przestał być komunistą. Zresztą, jego koncepcja nie została zastosowana. Unię tworzyć zaczęli kapitaliści.
Za dużo pisania.

2 polubienia

Czy to nie byla ta komedia o Kimie?
Rozprowadzali to tylko w wypozyczalniach bedzie juz chyba z 10 lat temu?

1 polubienie

to ta, ale powstała w 2014 :wink: