Nie bedzie przepychanek "o grosika"

Ano nazbieralo sie tych centow…)))

1 polubienie

Bez różnicy dla mnie. Praktycznie nie używam gotówki. Może jakieś 20zl na miesiąc

Ja tez rzadko (koniecznie na bazarze). Stad ciezka portmonetka…

Wystarczy płacić kartą…

A co jeśli ktoś nie ma karty z jakiegoś powodu ? Chociażby zastrzeżona i czeka na nową ? :slight_smile:

Szczerze … moim zdaniem to tylko kolejny pretekst, żeby podnieść ceny. Niby tylko grosik tu, grosik tam aż się uzbiera jak w starym przysłowiu “grosz do grosza …”

1 polubienie

To płaci Blikiem :slight_smile:

A np starsi ludzie nie potrafiący się posługiwać aplikacją mobilną banku? Już mają przesrane delikatnie mówiąc;)

Pomyslalm sobe to samo…Ale nie wywolujmy wilka z lasu!

No to trudno, czas umierać, skoro nie nadążaja za technologia

No jakbym Korwina czytała … :roll_eyes:

2 polubienia

W naturze jak stworzenie nie dostosuję się do warunków panujących na danym obszarze, ginie. Tak powinno być i u ludzi. Skoro emeryty nie potrafią się dostosować do czasów technologii, no to bardzo mi przykro, ale to hamuje nasz rozwój

nie życzę ci, byś kiedykolwiek został niepełnosprawnym fizycznie, bo wg Twojego poglądu wówczas inni powinni pozostawić Cię gdzieś w rynsztoku na pewną śmierć. Bo tak działa natura - eliminuje najsłabszych.

4 polubienia

Nie mam karty,bo nie chce,obsluzyckatte,czy aplikacje to zaden wyczyn,normalnie toswinieyy czterolatek by potragil.
Mnie poprostu niepotrzebny ,Wielki Brat’’ w portfelu,wole szeleszczaca gotowke.

1 polubienie

I fajnie :slight_smile: miałam na myśli ludzi w podeszłym wieku, albo takich, ktorzy mają problemy z widzeniem na bliskie odległości, czy nawet nie mają smartfona z apką banku. Nie uwłaszczając nikomu - taki człowiek już może mieć problem z płatnością, jeśli np wycofa się pieniądz papierowy a wprowadzi wyłącznie terminale. Nie pamiętam gdzie, ale w którymś kraju już tak jest, bodajże Szwecja.

1 polubienie

Mnie denerwują te bardzo drobne monety, ciężkie i nie wiadomo co z nimi robić, wszędzie gdzie sie da płace kartą :slight_smile:

1 polubienie

Dobijam do szescdziesiatki,poruszam sie na wozku inwslidzkim.
Pomimo to nie mialbym problemu z obsluzeniem,czy ksrty,czy aplikacji bankowej.
Ale poprostu nie chce.
Dokad nie przeszedlem na rente,naeet konta w banku nie mialem,do niczego nie bylo mi potrzebne.
Dopiero ZUS i INPS mnie zmusil,do zalozenia konta,inaczej,pewnie nadal bym go nie mial.
Nie obracam milionami,bym musial sie zabezpieczac.
Uwazam,ze ksiazeczka czekowa wystarcza w zupelnosci,gdy obawiamy sie isc z grubsza gotowka.

Super, nie chciałam Cię urazić. Pamiętajmy jednak, że nie wszyscy sobie tak dobrze radzą niestety.

1 polubienie

Nie ma mowy o obrazaniu.
Tylko mlodym sie wydaje,ze starsi to technologiczne glaby.
A gdy ja mialem pierwszy komputer,lub raczej namiadtke komputera,Comodore.to ich jeszcze ojciec w planie nie mial.
Sa starsi,podobnie jak mlodzi,ktorzy sobie nie radza z technologia.
Oni kiefys tez beda starsi i technologia sie zmieni,wtedy zobacza,czy tez beda mowic,Czas umierac’’

1 polubienie

ja tylko wnioskuję z tego co widzę przeważnie w sklepach/restauracjach itp. Nie mówię, że wszyscy starsi ludzie to głąby, wiem że są również tacy “młodzi-starzy” nawet lepiej nadążający za technologią niż ja, kilkadziesiąt lat młodsza :smiley:

2 polubienia