Nie do wiary, kościół się nawrócił?

Juz się odżegnuje od Kai Godek i nagonki na LGBT!

I drugi kwiatek, tym razem Prymas.

Ośmieliła ich walka w mafijnym obozie władzy?

2 polubienia

Tylko ktos nie mający zielonego pojecia o kosciele jak np. Ty,moze nazywac slowa Prymasa"kwiatkiem".
Pisalem o tym na starym forum niemal dokladnie tymi samymi slowami,pare lat temu.Wtedy bylo to powodowane moja wsciekłoscią na widok krzyżowych krucjat pod kinami [np.“Ksiadz”,Antonii Bird] oraz wybrykow psychopatów na oświecimskim żwirowisku.
Zawsze w tych przypadkach,krzyż jawił sie w oficjalnych stanowiskach jako oreż pokoju a nie"wojny ze złem z zewnatrz"
Owszem,zwichrowany od jakiegos czasu umysl ks.Jedraszewskiego,plus schizma RM mogą dzisiaj wspolnymi siłami siać zamiesznie i czynic wiele zlego.Ale to nie powód do notorycznego,wrecz oszczerczego paskudztwa kpin i ludowej iście,nienawiści rodem z rewolucyjnych brukowców!
Musze jednak przyznac ze postawa arc.Gądeckiego w świetle ostatnich kilkunastu choćby miesiecy,zaskakuje.Lepiej pózno niz wcale.
Swoja drogą ciekawe skąd i kiedy bierze sie refleksja…

1 polubienie

Właśnie dlatego tak mnie to zaskoczyło. Do tej pory biskupi z nielicznymi wyjątkami, byli takim teardogłowym betonem. Zobaczymy co przyniesie przyszłość

1 polubienie

Może z nauczania papieża Franciszka? I z odczytania słów ewangelii że zrozumieniem?

1 polubienie

Wierzyć się nie chce…

Z Gądeckim mialem do czynienia podczas zeszłorocznych obchodów 100-lecia szkoły.Mam szacunek dla jego wiedzy-nie jest to wiejski proboszcz…
Ale z drugiej strony,to beton i dlatego wydaje mi sie ze czasy zarazy ukruszyły troche tego hierarchicznego muru.
Zresztą czas pokaże.
A w miedzyczasie,kupilem ostatni numer "W drodze"i jest rzeczą doprawdy fascynującą jak odmienny obraz kościoła rysuje sie w tym miesieczniku.Gdyby mnie ktos spytal o to z kim w wierze sie identyfikuje,pomijając kwestie 100 czy 90%,bez wahania wskazałbym na taki własnie profil.

2 polubienia

Co tu dużo mówić, jeśli około 30 biskupów było zamieszanych w proceder krycia pedofilii w kościele?

1 polubienie

Co wy byscie bez tej pedofilii zrobili:)))
To nie jest jedyny wymiar ani kościoła,ani innych środowisk.Staram sie nie pisac takich oczywistości bo to marnowanie czasu [chyba ze zmierzamy poziomem do kafeterii].Ale widać niekiedy trzeba…
Tyle ze ani Ty ani inni,nie chcecie tego wiedziec bo jeszcze by sie wam ostrze walki z niecnotą stępiło :slightly_smiling_face:

1 polubienie

Niektórzy myślą i ja to szanuję.
Prymas Polak też nie jest zły. Nie ma lekko. Musi być dyplomatą. Szanować swoją instytucje i jednocześnie być otwarty na opozycję.

3 polubienia