Nie wiem czy to rozumiecie, ale

Tu właśnie chodzi o czynnych zawodowo. Od lat i PO i PiS chwalą się spadkiem bezrobocia… ale od lat spadek bezrobocia nie jest związany ze wzrostem zatrudnienia.
Sukcesy PiSu w walce z bezrobociem polegają na zapewnieniu każdemu bezpłatnej opieki zdrowotnej. W ciągu dwóch lat bezrobocie spadło im o blisko dwa miliony ludzi, ze wzrostem zatrudnienia o trochę ponad sto tysięcy - to jest sztuczny spadek. W Polsce prawdziwe bezrobocie jest około 10%, dodatkowo rynek pracy psuje szara strefa, w której pracuje nawet kilkanaście procent “legalnie” zatrudnionych.

2 polubienia

Plus smieciowe umowy i
jednoosobowe “firmy”

Na zachodzie jednoosobowe firmy też istnieją, ale to jest po prostu nowoczesna forma bycia tzw. freelancerem.

Jest jeszcze jedna forma pracownik autonomicznyz mozliwoscia zatrudnienia innych na prawach normalnego pracownika najemnego na stale lub czas okreslony, pracownicy sezonowi, osobny system dla zatrudnionych jako ponoce domowe.
A obawiam sie, ze wiekszosc gospodarek na swiecie padlaby po zlikwidowaniu szarej strefy. Na pensje kolejnych urzednikow skarbowki by w koncu zabraklo.
Mnie przeraza analfabetyzm w zakresie ekonomii, o prawie nie wspominajac rzadzacych.

Najgorsze jest to, że ten analfabetyzm dotyka koło 80% społeczeństwa :worried:

1 polubienie

A Putin ? - pójdę dalej…- , tylko się przygląda i czyha zza winkla… Akurat teraz, kiedy jesteśmy tak potwornie poróżnieni (więc analogicznie osłabieni), wytacza wobec nas najcięższe, haniebne, prowokujące działa, bada reakcje innych narodów (kto za nami, kto przeciw, kto bierny…)
Przypadek…? Nie, to wykwintny strateg i cwana bestia, bo od dawna ma chrapkę na aneksję naszego kraju. I przyznam, ma w tej chwili fantastycznie sprzyjające na to warunki jak nigdy wcześniej aż tak. I tego się boję najbardziej.

3 polubienia

:rofl: Kto wie może za rok o tej porze będziemy już w Rosji :rofl::rofl:

Rosja od dawna stosuje nowoczesną wersję wojny, zachód nazwał to wojną hybrydową. Rosja nie chce aneksji Polski, Rosja chce żeby Polska wróciła w strefę wpływów politycznych Rosji.
Holenderski wywiad (jeden z najlepszych na świecie) pokazał dowody na ingerencję Rosji w wyborach we Francji, w USA i w Polsce.

2 polubienia

Czyli moje obawy jak najbardziej słuszne. Tak czy siak zagrożenie jest. I już nie wiem co gorsze dla nas …

Poszerzysz nieco temat?
I w ogóle pisz jak najwięcej na ten temat !

1 polubienie

Nie Ty jedna zadajesz takie pytanie…

Nikt nie jest prorokiem we wlasnym kraju.

Chciałem napisać podobnie. Polska jak, nigdy od 90 roku, pcha się w niedźwiedzie objęcia.
A misio czeka i mąci. Mąci i czeka.

2 polubienia

Daja sie wypuszczać jak dzieci. Strach pomyslec co by bylo gdyby naszym sasiadem byly Chiny, przy takim prowadzeniu polityki to juz dawno by Polski nie bylo, a Ty musialbys nauczyć sie jesc ryz :joy:
Zartuje, ale do smiechu mi nie jest.

1 polubienie

Z tem ryżem, to czarny humor jest.

Ale: - niech żyje polsko - chińska granica na Uralu! :stuck_out_tongue_winking_eye:

2 polubienia

Nie wiem czy to rozumiecie, ale Polska wstaje z kolan… Chyba nie, sądząc po komentarzach :rofl:

1 polubienie

Chyba już dawno wstała…

1 polubienie

Sądy to ostatnia przeszkoda, żeby całkowicie rozprostowac nogi :rofl:

1 polubienie

Mam nadzieję, że pozbyłeś się sądów… :joy:

Zastanawiam sie kiedy pojawilo sie pojecie homo sovieticus, bo w przypadku takiej granicy bylby z nimi problem.

1 polubienie

Ja już nie ogarniam tych sądów. Przestaje się tym interesować.
Bitwę toczą dwie najważniejsze dla prawa instytucje. SN i TK. Śmiem twierdzić że w chwili obecnej nasze państwo nie działa.